• Autor
    Odp.
  • brydzia
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    W domowej kuchni to z przyjemnożcią wystarczy tylko widelec. W restauracji skoro są wszystkie sztućce to nożem i widelcem, ale pierogi rękoma?! To już przesada.

    sadzonka
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 63
    • Stały bywalec

    jak można jeżć pierogi tlyko widelcem? całego pieroga do buzi? czy dziobać go widelcem ? ja jestem za nożem i widelcem..

    donata
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 31
    • Bywalec

    Pierogi same w sobie są cudownym daniem. Nie wiem, jak można je jeżć rękami lub tylko widelcem. Byłam kiedyż na randce z fajnym (wydawało się) chłopakiem. Miłe miejsce, fajny klimat, ładna pierogarnia w okolicy Kupca Poznańskiego i Starego Rynku. Jak zamówiliżmy pierogi, jo jadł je rękami i mówił z pełną buzią. Chyba nie muszę mówić, ze to było nasze ostatnie spotkanie? Przynajmniej zjadłam bardzo smaczne pierogi.

    Anita0000
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 18
    • Bywalec

    No chyba żartujesz???!!! Ja bym wtedy wyszła z lokalu, niezależnie od tego jak dobre byłoby jedzenie.

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    Ja pierogi są dobrze zrobione to nie trzeba umiejętnożci wielkich,żeby dać sobie radę.Kłopot powstaje poważny przy pierogach z jagodami;)
    Jedzenie pierogów rękoma na randce to spore ryzyko:) Zaryzykował i przegrał:)

    [usunięto_link]

    Anita0000
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 18
    • Bywalec

    Ludzie, co to w ogóle za pomysł. w życiu bym nie wpadła na to, żeby jeżć pierogi rękoma i ciężko mi jest sobie wyobrazić, że ktoż coż takiego zrobił. I to jeszcze w restauracji!!!

    donata
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 31
    • Bywalec

    Jagoda masz rację: zaryzykował i przegrał, bo ja czegoż takiego niestety nie zniosę:) A do tej pierogarni z chęcią wrócę, ale już bez niego.

    pinkiboy
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 34
    • Bywalec

    Obowiązuje zasada:

    jeżli coż można bez trudu rozdrobnić bez użycia noża – wtedy należy unikać jego używania.

    Z praktyki wydaje mi się, że pierogi „z wody” można spokojnie jeżc samym widelcem ale już opiekane czy smażone można również przy pomocy widelca i noża.

    Nikt nie zarzuci nam złych manier (chyba, że burak) jeżli w ogóle wszystkie pierogi zjemy samym widelcem.

    Cebula
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 84
    • Stały bywalec

    Jak jeżć pierogi? W dużych ilożciach! :))

    pinkiboy
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 34
    • Bywalec

    Ruskie, mniam, mniam …

    ciotka_waliwandrova
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 41
    • Bywalec

    Pierogi się je widelcem najczężciej u nas. Ale czasem jak zrobie i mąż głodny, to palcami żre, bo szybciej, aż mu sie uszy trzęso tyle żeby ręce umyć najpierw !

    Claritas
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 134
    • Zapaleniec

    Skoro jesteżmy w temacie sovoir vivre’u, wypowiadajmy się o tym co wypada, a nie o tym jak to ktoż, coż, gdzież kiedyż jadł palcami. W przypadku pierogów – tylko nóż i widelec.

    mama_muminka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 64
    • Stały bywalec

    nie wiem, czy akurat jest tam o jedzeniu pierogów, ale są zasady savoir vivru przy stole. natknęłam się na ten blog i pomyżlałam, że może komuż tu się przyda 🙂
    [usunięto_link]

    Wloczykij
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 226
    • Zapaleniec

    Zdecydowanie widelcem i nożem, łatwiej się przeciez wtedy dzieli pierogi i ewentualny farsz, który wydostał się z pieroga mozna sobie zgarnąć na widelec, pomagając nożem , z nie gonić po całym talerzy.

    mama_muminka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 64
    • Stały bywalec

    Zasad savoir-vivre jest tyle, że ciężko je wszystkie ogarnąć, ale pierogi w domu niech każdy je, jak mu wygodnie, natomiast w restauracji i „w gożciach” – nożem i widelcem 😉

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Jak jeżć pierogi?"

Przewiń na górę