• Autor
    Odp.
  • Figa
    Keymaster
    • Tematów: 61
    • Odp.: 910
    • Zasłużony

    A ja nie umiem jesc bez noza

    gucha
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    ja, podobnie jak modelinka, obgryzam pierożka z każdej strony malutkimi kawałeczkami i potrafię je jeżć godzinami ^^ a swoją drogą, zrobiłyżcie mi smaka.

    za to mój Bartek jak je pierogi to nabija je na widelec i nawet nie myżląc pochłania od razu w całożci, bo ma taki gryz ^^ wszystko w porównaniu ze mną ma wielkie, swoją drogą, ja jem jabłko pół godziny a on 4 razy ugryzie…

    ale to tylko jak jemy przy sobie, jak na przykład jemy z rodzicami to oboje już grzecznie widelczyk, nożyk. wtedy tata najczężciej żwiruje, ostatnio mama dała rozmaryn to go przeżuł i wręcz wyjął z ust i odłożył na talerz ^^’ kochany tatuż, zawsze rozładowuje napiętą atmosferę.

    w restauracjach grzecznie sztućcami 😉

    maljoanna
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 300
    • Pasjonat

    TAK pierogi je sie widelcem z takimi troszke dłuższymi „widełkami”

    amysza
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 69
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    TAK pierogi je sie widelcem z takimi troszke dłuższymi „widełkami”

    Potwierdzam 🙂

    devilia
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 32
    • Bywalec

    ja szczerze mówiąc noża używam tylko jak jem w restauracji. wżród rodziny (zazwyczaj w Wigilię są pierogi) jakoż się nie krępuję i wystarcza mi sam widelec 🙂

    monika22
    Member
    • Tematów: 15
    • Odp.: 326
    • Pasjonat

    ja pierogi jem samym widelcem jak sa gorace i jak jestem w jakims towarzystwie:)
    ale jak moja mama ugotóje pierogi i ja je widze w lodówce to nie szukam widelca tylko biore jednego w ręke i delektuje sie smakiem:):)

    geralt
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 27
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    za to mój Bartek jak je pierogi to nabija je na widelec i nawet nie myżląc pochłania od razu w całożci, bo ma taki gryz

    W restauracji używam noża, ale jak jem sam w domu, to stosuję podobną taktykę 😆

    tagalog
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Poamaganie sobie nożem przy jedzeniu pierogów nie jest nietaktem, ale te miękkie, które łatwo podzielić na drobniejsze kęsy można jeżć samym widelcem.

    jozia_j
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Ja znam taką teorię:

    1. jeżli jakąż potrawę da się zjeżć widelcem (oczywiżcie aby wyglądało to estetycznie) np. miękkie kotleciki, pierogi leniwe, pierogi z takim farszem, który nie wypada/ wypływa, jemy samym widelcem.

    2. Jeżli się nie da zjeżć widelcem, pomagamy sobie nożem (kroić/ nałożyć)

    3. Jesli gospodarz je niezgodnie z etykietą, dostosowujemy się i nażladujemy jego zwyczaje.

    Blk
    Member
    • Tematów: 16
    • Odp.: 712
    • Zasłużony

    @józia_j wrote:

    Ja znam taką teorię:

    1. jeżli jakąż potrawę da się zjeżć widelcem (oczywiżcie aby wyglądało to estetycznie) np. miękkie kotleciki, pierogi leniwe, pierogi z takim farszem, który nie wypada/ wypływa, jemy samym widelcem.

    2. Jeżli się nie da zjeżć widelcem, pomagamy sobie nożem (kroić/ nałożyć)

    3. Jesli gospodarz je niezgodnie z etykietą, dostosowujemy się i nażladujemy jego zwyczaje.

    też mi się tak wydaje.

    patelka86
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 90
    • Stały bywalec

    W domu: wyciskam widelcem farsz, który wyjadam, następnie zjadam ciasto. Natomiast w gożciach, czy restauracji kulturalnie: nóż i widelec. I po kawałeczku.

    madlenka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 13
    • Bywalec

    Ja, tak jak modelinka, lubię nadziać i obgryzać do okoła 😉
    A tak w restauracji, czy w gożciach, jadlabym widelcem i nożem- bezpieczniej 😉

    znaczek
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    Pierogi to takie raczej swojskie danie, więc nie wiem czy w tym kontekżcie należy mówić o technice jedzenia tej potrawy – z tego co przyuważyłam, to panuje raczej dowolnożć. Ważne żeby pierogi były naprawe dobre, nic poza tym. A tak na marginesie, jak chcecie zjeżć dobre pierogi w Krakowie, to wybierzcie się do Krakowskiego Przedmieżcia.

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    Nawet mam w domu takie dłuższe widelczyki ale najlepiej mi smakują jak jem samym widelcem. najżmieszniejsza jest sprawa z pierogami z jagodami ale jakoż trzeba sobie radzić;)

    lasiczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 130
    • Zapaleniec

    normalnie 🙂 nie wydaje mi sie zeby trzeba bylo noza uzywac. widelc jak dla mnie wystarczy

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Jak jeżć pierogi?"

Przewiń na górę