jak to jest z potrawami ?

  • Autor
    Odp.
  • Doris
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Witam serdecznie wszystkich? Mam takie moze banalne pytanie, ale szczerze sie przyznam ze intryguje mnie to od jakiegos czasu. Mianowicie chodzi mi o to, jesli podajemy danie ktore musi byc pokrojone na porcje, czy ilosc tych porcji musi/moze byc wyliczona tyle ile jest gosci, czy tez lepiej wyglada jesli jest jednak wiecej porcji (na wypadek gdyby ktos chcial tzw. dokladke)? Ja osobiscie zawsze podaje wiecej, ale spotkalam sie z opiniami i bylam tez na przyjeciu (bankiet) gdzie bylo w sumie prawie wszystko „wyliczone”. Chcialabym sie wiec upewnic jakie sa zasady w takich przypadkach.
    Z gory dziekuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam 🙂 Dorota

    mia1980
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    wg. mnie nie powinno się dawać wyliczonych porcji na talerzu ogólnym, źle to wygląda i żwiadczy o gospodarzu[bankiety to może co innego ale imrezy domowe czy organizowane przez nas to juz nie takt]. Róznie to bywa nie każdy jest aż tak inteligentny i moze zjeżc dwie porcje i co wtedy…. gafa jak nic dla gospodarza również

    Tuska
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 447
    • Pasjonat

    uwazam ze powinno byc wiecej wedle starego polskiego porzekadla „czym chata bogata” 😀

    amysza
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 69
    • Stały bywalec

    Jeżeli są to sponsorowane przyjecia to oczywiżcie zawsze jest po jednej porcji dla każdego i koniec, natomiast w domowym zaciszu zawsze robimy 1,5 porcji czyli jeżli mamy 10 gosci nastół podajemy 15 porcji.

    devilia
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 32
    • Bywalec

    a te 1,5 porcji to oficjalnie jest? czy to tylko przykład? bo ja zazwyczaj robię dwukrotnie więcej. zawsze to bezpieczniej.

    Myszka19
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 2200
    • Ekspert

    ja też zawszę robię czegoż więcej.. 🙂 lepiej jak zostanie niż zabraknie heh 😛

    Karolcia82
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 156
    • Zapaleniec

    też jestem zdania, że lepiej przygotować więcej jedzonka, bo potem przy stole wszyscy się czają z widelcem na jeden, ostatni kawałeczek 😉

    WerCia
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Zależy od gożci, jeżeli to dobrzy przyjaciele ja nie oszczędzam na jedzeniu. Ale ogólnie lepiej jest troszkę więcej przygotować, żeby nie było „niesmaku” podczas, gdy ktoż poprosi o dokładkę. beczy

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " jak to jest z potrawami ?"

Przewiń na górę