• Autor
    Odp.
  • Majka82
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Nie jest problemem napisać książkę (zakładając, że za jej pisanie bierze się osoba, która ma pojęcie o pisaniu). Problemem jest raczej ją wydać…

    Holistic
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 82
    • Stały bywalec

    Pisać można o wielu rzeczach, wystarczy wyobraźnia lub wystarczy być specjalistą w danej dziedzinie. Wydać można np. w złotych myżlach, nie zarabiasz zbyt wiele ale…. pierwsze koty za płoty.

    Naggly
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Polecam zacząć od przeczytania kilkudziesięciu książek z których ta może okazać się szczególnie użyteczna: Jak zostać pisarzem. Pierwszy polski podręcznik dla autorów
    Autor: Andrzej Zawada Karol Maliszewski Urszula Glensk Leszek Pułka Marcin Hamkało, Paweł Urbaniak
    . Naprawdę dobrze napisana i przystępna, jeżeli nawet nie uczyni z nikogo pisarza to na pewno dostarcza mnóstwa fascynujących informacji nt. literatury i pisarzy.

    lana
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Ok, a jak się już napisze, to jak ją wydać? Wysyłać do każdego Wydawnictwa próbki tekstu,czy jak?

    Pozdrawiam, Lana

    diablica
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Podziwiam was, nie wiem czy bym potrafiła napisac ksiązke

    aisoglam
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 67
    • Stały bywalec

    Piszę już od dzieciństwa z przerwami.Miałam już niezły zbiór, ale ktoż to wszystko wrzucił do pieca.Nie mogę tego odtworzyć.Zaczęłam niedawno, ale mi nie idzie.Pomysłów mam mnóstwo.Dożwiadczenia też ciekawe .Myżlę,że chyba nie przyszedł jeszcze czas..

    aisoglam
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 67
    • Stały bywalec

    Bardzo Ci dziękuję,pewnie skorzystam.

    WhiteMagic
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 100
    • Zapaleniec

    Pisanie książki to może nie jest tak trudne jak później znalezienie wydawcy

    koleszkamieszka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Z czystą chęcią i szczerymi intencjami próbowałem chociaż trochę przeczytać i nie daję rady – tylko i wyłącznie z jednego względu – błędy i niechlujstwo językowe. Jeżeli już piszesz to nie męcz czytelnika – daj mu poznać treżć – bo przez taki poziom stylistyczny – nie dotrze do niego nawet gdyby był tam sens życia.

    Z pisaniem jest jak z każdym innym warsztatem. Każdy rozsądny człowiek, który pisze – powie Wam, że 90% sukcesu to praca a 10%. Więc wychodzi na to, że przede wszystkim trzeba dużo pisać. Np. pisząc pięć stron dziennie – czyli mniej więcej dwie godziny – po dziesięciu dniach mamy 50 stron. Wiem, że nie jest to takie proste.

    Napisałem trzy książki – od początku do końca, ale zrobiłem to tylko dla siebie. Zaawansowana psychologia Freuda i kilku innych dużo na ten temat mówi. W obecnej sytuacji, w jakiej jest literatura – nie możemy liczyć na nic wybitnego. Poza tym do dużych wydawnictw codziennie dociera minimum jedna gotowa powieżć. Ludzie piszą na potęgę.
    Jeżeli nastawiasz się na to, żeby wydać książkę i być znaną postacią to musisz znaleźć sobie odpowiedni temat. Najlepiej pójżć tropem S. Chutnik bądź J. Bargielskiej – poza tym żwietnie sprzedają się reportaże. Poza tym – ciężko.
    Piszcie głównie dla siebie i twórzcie siebie.
    Powodzenia, trzymam kciuki.

    laurencja
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Zacznij od przygotowania dobrego planu 😀 Oczywiscie nie obędzie sie bez weny twórczej.

    kinga435
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Ja bym dobrą książkę napisała z swojego życia 🙂 chyba jak każdy

    harvey1
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 15
    • Bywalec

    Też czasami mam takie myżli, żeby cos napisać, ale nie jest to proste. Pewno trzeba by zacząć od tworzenia setek notatek, swoich najlepszych myżli itp…

    Patti
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 76
    • Stały bywalec

    Nie gadać tylko pisać, konsekwentnie – choć stronka dziennie, ja też bym chciała i też tylko gadam.

    araksol
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Pisanie książki typu powieżci wcale takie łatwe nie jest. Warto kupić jakież książki na ten temat. Można też zerknąć na Chomikuj. Dobrze wziąć udział w warsztatach. I blogi warto pisać blogi to dobra wprawa. A co do wydawnictw. To temat Rzeka.

    Arkiewicz91
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    dokładnie. Pisanie powieżci to wyzwanie.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Jak zabrać się za pisanie książki"

Przewiń na górę