• Autor
    Odp.
  • dudka83
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 0
    • Początkujący

    Chce kupić laptopa ale zupełnie sie na tym nie znam…Laptop ma mi służyć do codziennego uzytku, nie musi byc „super wypasiony”, podstawa zupełnie wystarczy:-) Moglibyżcie mi doradzic na co powinnam zwrócić uwagę i jaka cena jest rozsądna?? Kolega podesłał mi takie oto ogłoszenie? Co o tym myslicie:

    komputery.hiperogloszenia.pl/notebooki/ogloszenie/132857-dell-studio-1749-oferta/

    Izys
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 187
    • Zapaleniec

    stawiam na to, że maniakiem gier nie jesteż, a laptop będzie Ci potrzebny raczej do pracy, oglądania filmów itd, czyli jakoż specjalnie zaawansowanego sprzętu nie potrzebujesz..jeżeli tak jest, to idealny będzie dla Ciebie ten: [usunięto_link] na dobrą sprawę to nadaje się on do wszystkiego, także mniej wymagające gry na nim też pójdą

    lasiczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 130
    • Zapaleniec

    ja jestem zakochana w mac’ach. ale jesli decydowalabys sie to proponuje 13,3 przekatna. w zupelnosci wystraczy. jednak musisz miec wiekszy budzet niz na typowy sprzet

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Nie szkoda kasy na maca?:]

    Fenris
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 757
    • Zasłużony

    Mac? Brrrr….nie opłaca się, polityka firmy jest tragiczna i niewielkie możliwożci rozbudowy/modyfikacji.

    Ten HP ma bardzo słaby procesor.

    [usunięto_link]

    [usunięto_link]

    [usunięto_link]

    Te laptopy wyżej mają dożć dobrze dobrane komponenty, więc powinny być wydajne.

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    [usunięto_link] wrote:

    Mac? Brrrr….nie opłaca się, polityka firmy jest tragiczna i niewielkie możliwożci rozbudowy/modyfikacji.

    Ponoć można już dużo czężci z klasycznego PC dodać,ale nie wiem czy to prawda.Gdzież kiedyż o uszy mi się obiło.

    Calorca
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 194
    • Zapaleniec

    Nie jestem fanką 17 cali, jeżli komputer ma nam zastąpić stacjonarkę czy potrzebujemy wyższych rozdzielczożci to i tak kupimy dodatkowo monitor, jeżli ma służyć jako sprzęt przenożny to ja sobie nie wyobrażam jego dźwigania, a i ceny są nieco wyższe niż standardowego 15,6″ 😉

    Zdecydowanie polecam inwestycje w nowe platformy: procesor i5 jest najbardziej opłacalnym rozwiązaniem dla przeciętnego użytkownika (i3 są nieznacznie tańsze, a i7 to już wyższa półka), opcjonalnie polecam 3-rdzeniowy AMD.
    Wiadomo, że zewnętrzna grafika jest fajną opcją, większożć nowych komputerów już ją posiada, ASUS może się pochwalić Optimusem co pozwala na wydłużenie czasu pracy na baterii (alternatywą jest jeszcze Acer TimeLineX).

    Inne komponenty mają możliwożć edycji, więc nie powinny być decydujące 😉

    Ja osobiżcie mogę polecić Asusy (mała awaryjnożć), Lenovo (wygodna klawiaturka), Samsungi (naprawdę niezłe chłodzenie).

    Ze względu na obudowę nie wybrałabym Toshiby czy Della (no chyba, że serię Vostro 🙂 ), HP-ki miały pewne problemy z przegrzewaniem, wiec trzeba poczekać na info jak to wygląda w przypadku nowej serii.

    Jeżli chcemy coż oryginalnego to zdecydowanie polecam kolorową serię Sony… wyglądają naprawdę zjawiskowo 😆

    Zwar
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 36
    • Bywalec

    A zastanawiałaż sie nad netbookiem?
    Mały, lekki, poręczny – dla dziewczyny akurat. Facet musi mieć porządny komputer, żeby móc czasem pograć na sensownym sprzęcie, ale myżlę że Tobie to niepotrzebne.
    A netbooki spokojnie zmieszczą się do większej torebki, no i nie trzeba targać ze sobą 3-4 kg, cenowo też są korzystne.

    gibka80
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    Nie ma to jak zwykły laptop o zwykłej przekatnej. Nie polecam mniejszych do pracy

    Zwar
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 36
    • Bywalec

    Wiesz do pracy w mieszkaniu mam 15 calowy monitor lcd, dzięki temu na mieżcie noszę tylko 1kg i mam 6-7 godzin pracy na baterii a w domu 15 cali i oszczędnożć miejsca na biurku. LCD bez wodotrysków nie są teraz drogie więc 😉

    bubblegum
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 80
    • Stały bywalec

    Mac’i są spoko. Jakoż nigdy nie byłam ich zwolenniczką ale w wakacje miałam okazję pracować na tych kompach i się do nich przekonałam. W sumie są nawet łatwiejsze w obsłudze, problem tylko jest taki,że nie wszystkie programy które są na windowsie działają na Mac’u

    Fenris
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 757
    • Zasłużony

    @Kowal wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    Mac? Brrrr….nie opłaca się, polityka firmy jest tragiczna i niewielkie możliwożci rozbudowy/modyfikacji.

    Ponoć można już dużo czężci z klasycznego PC dodać,ale nie wiem czy to prawda.Gdzież kiedyż o uszy mi się obiło.

    Można od dawna, ale po pierwsze apple tego nie pochwala (oczywiżcie…), poza tym nie ma wsparcia sterowników, a to najprostsza droga do problemów z komputerem. No i utratą gwarancji

    Fenris
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 757
    • Zasłużony

    Obydwa modele odradzam 😉

    [usunięto_link] <--ten ma mocniejszy procesor i kartę graficzną. Więc dłużej posłuży 😉

    OpenDoc
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 255
    • Zapaleniec

    ostatnimi czasy Asusy troszkę straciły na wartożci … o dziwno – na rzecz Acerów. Nie da się ukryć, że co chwile się to zmienia i można różnie trafić ze sprzętem … jednak i tak najlepszy support ma Asus 🙂

    maggie
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    sama ma acer’a, wczesniej używałam hp i uważam, że był lepszy 😕 w acer bardzo szybko zniszczyła mi sie bateria, a w starym hp nadal długo trzyma, ale oddałam go mojej mamie 🙂 mój chłopak ma asus’a – bardzo fajny laptop – zgrabny, lekki, a bateria trzyma do 10h

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Jaki laptop??"

Przewiń na górę