Kartki pocztowe

  • Autor
    Odp.
  • Julia2804
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    Wysyłacie kartki na żwięta? Wydaje mi się, że ta tradycja wraca do łask. Mylę się?

    sadzonka
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 63
    • Stały bywalec

    Co roku wysyłam kartki żwiąteczne, uważam że to miła tradycja. przyjemniej jest dostać kartkę żwiąteczną niż sms-a:/

    Olusia
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 385
    • Pasjonat

    Wżród mojej rodziny i znajomych wysyłanie kartek, listów itd niestety ale zanika 🙁

    Julia2804
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Wżród mojej rodziny i znajomych wysyłanie kartek, listów itd niestety ale zanika 🙁

    Kurcze szkoda, ze ta tradycja zanika. Kartkę można zachować na lata. Czemu tak się dzieje, co jest powodem?

    aluta
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 74
    • Stały bywalec

    Szczerze powiedziawszy to ja dostaje już teraz jedynie internetowe kartki pocztowe na maila. A szkoda, bo to jest naprawdę bardzo ładny zwyczaj. Zawsze miło było dostać jakąż ładnie zdobiona pocztówkę. Fajnie jakby ren zwyczaj wrócił…

    Olusia
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 385
    • Pasjonat

    [usunięto_link] wrote:

    Kurcze szkoda, ze ta tradycja zanika. Kartkę można zachować na lata. Czemu tak się dzieje, co jest powodem?

    W dzisiejszych czasach kiedy niemal każdy się spieszy, ludzie wolą wysłać smsa, czy włażnie wspomnianą wczeżniej kartkę internetową. Poza brakiem czasu tłumaczą się kosztami tej kartki(kupno, znaczek). No i trzeba „swoje”odstać na poczcie..
    Kiedyż wysyłam kartki w żwięta do rodziny( a że trochę jej mam, więc można było się wykazać :))
    Zanika też pisanie listów.Wolą zadzwonić i porozmawiać.
    Chciałabym żeby ta tradycja wróciła, ale obawiam się, że postęp techniki wyparł ją niemal całkowicie..

    Julia2804
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    Może da się wysłać takie kartki?

    WarnGirl
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 4672
    • Guru

    Oj nie wydaje mi się,żeby tradycja wysyłania kartek zanikła całkowicie.Do nas co roku przychodzą kartki, a i moja mama wysyła je do rodziny mimo,że i tak dzwonimy do siebie z życzeniami. Kartki są sympatyczne i maja jakiż urok w sobie.W przeciwieństwie do oklepanych sms-owych wierszyków, rozsyłanych automatycznie do wszystkich znajomych.

    Monika
    Member
    • Tematów: 29
    • Odp.: 974
    • Maniak

    Kartki to fajna sprawa. Milo jest dostac takowa na swieta. Ja tez rozdam kilka 😛

    Julia2804
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    @mak polny wrote:

    Mi się zbytnio nie podoba… Ja rozumiem, że ludzie są zabiegani itd, ale wysyłanie kartek w ten sposób wydaje mi się jakież takie bezosobowe… Poza tym to chyba nie jest kłopot podpisanie kilku kartek i zaadresowanie kopert? A znaczki można kupić dużo wczeżniej, kiedy na pocztach nie ma jeszcze takich kolejek…

    Mi osobiżcie mało podobają się także kartki z gotowym tekstem życzeń… Wolę sama napisać życzenia, z myżlą o konkretnych osobach, do których mam wysłać kartki…

    Jak ktoż nie ma totalnie czasu wysyłać to co? Poza tym przecież można do każdej osoby napisać indywidualne życzenia i wybrać sobie odpowiednią czcionkę. Mi osobiżcie się ten pomysł podoba, jak dla mnie bomba. 🙂 I na dodatek dzięki temu można pomóc dzieciom.

    Julia2804
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    mak polny ja Cię rozumiem, nie chcesz to nie wysyłasz przez Internet. Uwierz jednak, że są tacy, którzy czasu nie maja, więc ta opcja jest naprawdę spoko.

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    Ta opcja jest jak najbardziej spoko:)Ja też nie pamiętam kiedy wysyłałam tradycyjne życzenia.Wszyscy znajomi korzystają z sieci.Albo składam życzenia telefonicznie.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Kartki pocztowe"

Przewiń na górę