Kult ciała drogą do żmierci?

  • Autor
    Odp.
  • poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    Jak daleko można posunąć się żeby osiągnąć wymarzony wygląd? Czy kreowany wizerunek modelek anorektyczek nie przynosi czasem więcej szkody niż pożytku? Ja wiem że otyłożć nie jest zdrowa ale anoreksja chyba też nie? Sięgnęłam po książkę Dieta (nie) życia która opowiada prawdziwą historię zmagania się z tą chorobą. Moja kuzynka na nią chorowała. Czasem widzę na ulicy dziewczynę która waży może ze 30 kg przy wzrożcie ponad 165 cm. Moja teżciowa jest całe życie na diecie. I tak zastanawiam się: gdzie kończy się dbanie o figurę a zaczyna anoreksja?

    zin
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 182
    • Zapaleniec

    Szczerze mówiąc nie wiem. Bardzo mało wiem o tej chorobie, a te nędzne informacje, które posiadam chyba nie oddają całego „piekła”, przez które przechodzą osoby chore oraz – przynajmniej tak mi się wydaje – ich rodziny. Ja, osobiżcie, nigdy nie potrafiła się odchudzać, natomiast na anoreksję patrzę trochę jak na zachowania autodestrukcyjne.

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    Czy więc anoreksja jest chorobą podobną (w swoich skutkach i działaniu) do np alkoholizmu?

    medoff
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 78
    • Stały bywalec

    z anoreksją się jeszcze nie spotkałam ale z alkoholizmem miałam bliskie spotkanie ( nie ja byłam uzależniona ale osoba mi bliska).
    Alkoholizm jest straszną chorobą, która wyniszcza zarówno ciało i umysł. anoreksja działa chyba bardzo podobnie..Obie prowadzą do żmierci.

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    Czyli można porównać te dwie choroby…

    medoff
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 78
    • Stały bywalec

    myżlę że są podobne… Wszystko siedzi w psychice człowieka….

    Lady_Kala
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    Anoreksja to zaburzenia odżywiania,których przyczyny siedzą w psychice człowieka! Polega to zazwyczaj na patologicznym odbieraniu własnej osoby-gdy anorektyczka patrzy w lustro nie widzi chudej dziewczyny,całkowicie wynieszczonej a dziewczynę grubą-nawet gdy będzie już na skraju żmierci nadal uważała będzie,że jest gruba! Tak siebie widzi,tak siebie postrzega-bo jej postrzeganie siebie jest zaburzone a zaburzenia te siedzą w psychice! Jak kogoż interesuje ten temat to polecam poszukać artykułów,zwierzeń,żwiadectw dziewczyn którym udało się z tego wyrwać! Zwierzenia te są szokujące-dziewczyny ignorowały sygnały jakie wysyłął im organizm,że dzieje się z nimi coż niedobrego-mdlałay w miejscach publicznych,nie mogły utrzymac się na własnych nogach,miały zawroty głowy,dusznożci,krwotoki zewnętrzne,włosy wypadały garżciami,skóra poszarzała i straciiła jędrnożć,nastąpił katabolizm-w momencie gdy nie ma już tkanki tluszczowej do spalania organizm pali mięsnie by mieć energię do podtrzymania chociaż podstawowych funkcjii życiowych… Problem ten dotyczył przede wszytskim dziewczyn z modelingu-tam problem ten to prawdziwa plaga! Projektanci chcą tylko chudych dziewczyn i otwarcie mówią że niektóre z dziewczyn z agencjii muszą! jak najszybciej schudnąć!! Kro widział zdjęcia anorektyczek ten wie jak bardzo można się zniszczyć…

    Nie zapominajmy o tym,ze jest jeszcze bulimi i tzw bulimia sportowa-też bardzo groźne zaburzenia!

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    Co to jest bulimia sportowa?

    Lady_Kala
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    Bulimia zwykła no to wiadomo-napady tzw. „wilczego apetytu” a później przychodza wyrzuty sumienia i destruktywne działania takie jak wymiotowanie,aby „wyrzucić” z siebie pochłonięte jedzenie,czesto też nałogowe branie bardzo silnych żrodków przeczyszczających…

    Bulimia sportowa jest bardzo podobna-najpierw są te napady ogromnego obżarstwa,podobno chorzy na bulimie potrafią na jeden raz zjeżć nawet i kilka tysięcy kalorii a potem wyrzuty sumienia i osoba taka ćwiczy-bardzo ciężko,długo,obsesyjnie i intensywnie-po to aby spalić kalorie! Najczężciej ćwiczy do momentu gdy straci przytomnożć… Co ciekawe bulimia sportowa czężciej dotyka mężczyzn niż kobiety!

    zin
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 182
    • Zapaleniec

    nigdy nie słyszałam o takim rozróżnieniu. Z tego, co wiem bulimiczki tez dużo ćwiczą

    Lady_Kala
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    bulimiczki zwykłe wywołuja u siebie wymioty i biegunkę…
    bulimiczki sportowe dużo ćwiczą…

    zin
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 182
    • Zapaleniec

    i bulimia sportowa polega tylko na tym, że się dużo ćwiczy?

    Lady_Kala
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    Nie tyle dużo co obsesyjnie-tak mocno i intensywnie aż się mdleje,traci przytomnożć! Jest to taki pęd do pozbycia się zjedzonych kalorii!

    [usunięto_link]

    wiem,że linków nie można dawać,ale to nie żadna reklama ani nic a czysto informacyjny serwis!

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    Dzięki za tego linka.
    Co prawda nie rozpoznaję żadnych takich chorób u siebie ale studiowałam resocjalizację a o tych zaburzeniach tak naprawdę niewiele wiem.

    zin
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 182
    • Zapaleniec

    ok, to tylko sprawdzam, co mają wspólnego zaburzenia łaknienia z resocjalizacją? (przepraszam jeżli okazuję się ignorantem, ale resocjalizacja kojarzyła mi się zawsze z czymż innym)

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Kult ciała drogą do żmierci?"

Przewiń na górę