• Autor
    Odp.
  • dan024
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 255
    • Pasjonat

    kilka razy zadazylo mi sie ze wzielam 2 tabletki w ciagu dnia,a mam brac jedna dziennie.to przez to ze zapominam czy bralam juz.to wiec mam pytanie drogie panie czy to zle wplywa na organizm?chyba zaloze sobie jakis kalendazyk :):):) :haha:

    jaang
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    uważam,że nie warto sie stresowac takimi rzeczami 🙂 dobrze zbilansowana dieta- dużo zielonych liżci – szpinak i brukselki i kwas foliowy masz w posiłku 🙂 pozdrawiam

    julianna
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 13
    • Bywalec

    Nigdy nie slyszalam zeby komus zdazylo sie przedawkowac.

    aga33
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 316
    • Pasjonat

    Przecie zbierze się go w ramach chemoprewencji i jest to bardzo bezpieczne i korzystne dla zdrowia.

    Aleksandra44
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    Prawda, że jak się planuje dziecko, to powinno się zażywać kwas foliowy??

    Kowal2
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 763
    • Zasłużony

    Tak powinno,chroni układ nerwowy dziecka.Poza tym wiele kobiet w ciąży ma niedobór tych związków w szczególnożci palące oraz spożywające alkohol.Podczas ciąży zero alko i papierosów( w przypadku palaczek już ok 3miesiące wczeżniej powinno się przestać palić). Można łączyć z witaminą C ,która chroni foliany. Sama folacyna jest bezpieczna nawet w dużych dawkach jednak może ona maskować problem niedoboru witamin b12 (braki występują u osób unikających mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego- w rożlinach nie występuję aktywna forma witaminy b12).

    sangria
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Od jakiegoż czasu również jestem szczesliwym „uzytkownikiem” kwasu foliowego 😉

    tuEda
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    A z innej beczki to, kwas foliowy bierze udział w produkcji hormonów szczężcia. Rzadko wspomina się, że z jego udziałem powstaje – serotonina, która uspokaja, relaksuje, wpływa korzystnie na sen i apetyt i adrenalina, której skutki są przeciwne, stymuluje organizm do wzmożonej pracy, szybkiej reakcji.
    Pozdrawiam

    edit:
    jakubek

    aga33
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 316
    • Pasjonat

    skąd masz takie info-bo to ciekawe!

    niesiuleczek
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    naprawdę ciekawe, myżlałam, że kwas foliowy tylko wspomaga rozwój poczętego dzidziusia, a tu jeszcze tyle korzyżci daje 🙂

    Tulipkowa
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Kwas foliowy nie jest trucizną 😉 Jeżli przypadkowo zażyjesz jedną tabletkę więcej/mniej nic sie nie stanie.

    aga33
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 316
    • Pasjonat

    musze zacząc brać ale chyba on nie obniży działania mojego asamaxu? raczej nieeeeeee, co?

    Kowal2
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 763
    • Zasłużony

    Przeczytaj na ulotce odnożnie interakcji. Masz tam najbardziej aktualne dane.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " kwas foliowy"

Przewiń na górę