Mam kłopot z rybką

  • Autor
    Odp.
  • ili
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Może”ploty”to nieodpowiedni dział,w którym mogę ulokować swoje pytanie,ale spróbuję,może ktoż z Was mi pomoże.Przedwczoraj dostałam welonka.Nie mam pojęcia jak postępować z rybkami.Wodę ciągle zmieniam a ta ciągle jest mętna.Używam wody mineralnej”cisowianka”.Karmię ją kilka razy dziennie-nie wiem czy to za mało,czy za duzo.Poza tym moja rybka ciągle wypływa na wierzch kuli-czy to normalne?(włażnie -trzymam ją w kuli,ma tam kamyczki i kilka sztucznych rożlinek)

    tylko_ja
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    z tego co wiem to trzymanie w kuli nie jest dobrym pomysłem chociaż fajnie wygląda… karmić powinno się ją raz na jeden/dwa dni… a z mętną wodą mam ten sam problem pomimo filtrów…

    pati20
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Miałam akwarium trochę czasu to się conieco wypowiem.
    Welonkę karm 1-2 razy dziennie i systematycznie co 2 pare dni zmieniaj jej czężć wody. Dobrze zakupić jakiż uzdatniacz do wody z kranu, zamiast używac mineralnej. Jeżeli masz tam jakież napowietrzanie to nie musisz aż tak często zmieniać wody. Welonka sporo „brudzi” 😛 Należy sprzątać po niej z dna kuli 🙂 Rybka w kuli męczy się!! Nie ma nawet jak sobie normalnie popływać 🙁 W akwarium miała by o wiele wygodniej.

    Jeżeli chodzi o mętną wodę w akwarium to przyczyn może być trochę 😉
    – za dużo ryb (zasada mówi, że ryb powinno być 1cm na 1 litr wody w akrawium)
    – za dużo jedzenia, powinno go być tyle, żeby wszystko szybko znikało, rybki i tak sobie coż potem w akwarium znajdą i cały dzien będą skubać, nawet glony 🙂 od za dużej ilożci pokarmu chorują
    – brudny filtr
    – za rzadko wymieniana woda
    – zbyt rzadkie usuwanie odpadów z dna akwarium

    Temat trochę stary ale mimo to mam nadzieję, że komuż się cokolwiek z tego przyda.
    Sama miałam akwarium około 4 lat. Niedawno oddałam rybki do sklepu bo akwarium zaczęło przeciekać, ale cały czas myżle o zakupie większego 🙂

    hostessa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 653
    • Zasłużony

    musisz je zadziej karmic ja karmie swoje raz dziennie ona na prawde nie padna z glodu a woda bedzie dluzej czysta

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Mam kłopot z rybką"

Przewiń na górę