• Autor
    Odp.
  • paulinkus
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Mam pytanie dotyczące pojawiania się mleka w piersiach. Kiedy ono się pojawia
    Mój problem polega na tym ze podczas ostatniego okresu pojawiło mi się mleko, mam go do dnia dzisiejszego wprawdzie niewielkie ilożci ale są Dodam że pojawiło się ono jakież dwa dni po ty jak uprawiałam seks z mężem. Zastanawiam się jaka może być tego przyczyna…
    Czy którejż z Was przytrafiła się taka sytuacja?

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    mi tez się pojawiło po uprawianiu seksu z mężem ale po 4 miesiącach bo w ciąży byłam 😛 innej przyczyny pojawienia się pokarmu nie znam. Chyba że to nie jest pokarm tylko coż poważnego – i czas na wizytę u lekarza

    abi
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 1341
    • Maniak

    Moze masz cos z hormonami… najlepiej idz z tym do lekarza

    paulinkus
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    … a można traktować 'to’ jako jeden z objawów ciązy? Teoretycznie podczas okresu można zajżc w ciązę… hmm ❓ ale czy jako objaw wystąpił by tak szybko ❓ Z jakich przyczyn pojawia się mleko w piersiach oprócz ciąza? Mam już mętlik w głowie z tego powodu a pójżcie do lekarza mam bardzo utrudnione ponieważ przebywam teraz poza granicami naszego kraju 😕

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    wiesz znalazłam takie cosik

    Zamiast mleka

    Jednym z niepokojących młode i starsze kobiety objawów jest obecnożć wydzieliny w jednej lub obu brodawkach. Ponieważ sutek jest gruczołem, to taka wydzielina nie zawsze jest oznaką choroby. Małe ilożci wydzieliny często znajdują się u dziewczyn czy kobiet przyjmujących doustne żrodki antykoncepcyjne lub inne leki, w tym uspokajające. Nawet jeżli wydzielinę spowodowała choroba, to jest ona prawdopodobnie łagodna, a nie złożliwa. Próbkę takiego płynu można zbadać, podobnie jak to się czyni z materiałem uzyskanym w wyniku biopsji torbieli.

    Postępowanie w tym przypadku jest zależne od charakteru wydzieliny i obecnożci bądź nieobecnożci guza.

    * Jasny płyn z wielu przewodów (do brodawki uchodzi wiele przewodów ze wszystkich czężci sutka) nakazuje obserwację.
    * Krwista wydzielina oraz wydzielina towarzysząca guzowi sutka wymaga leczenia chirurgicznego.
    * Płyn o barwie mleka jest charakterystyczny dla zaburzeń pracy tarczycy lub zażywania niektórych leków.
    * Brązowa lub zielona wydzielina zdarza się wżród kobiet z torbielowato-włóknistą chorobą sutka.
    * Krwawej lub lepkiej wydzielinie najczężciej towarzyszy brodawczak wewnątrzprzewodowy, czasami obecny w postaci guzka w pobliżu brodawki. Pojedynczy brodawczak zdarza się zwykle u kobiet zbliżających się do menopauzy. Jeżli brodawczaków jest więcej, to mówimy, że są mnogie. Brodawczaki wymagają usunięcia, gdyż wiążą się z częstszym występowaniem raka sutka. Mnogie brodawczaki występują czężciej u młodych kobiet i czężciej objawiają się jako wyczuwalny guzek bądź guzki.

    paulinkus
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    hmmm…. ale ja mam ta dolegliwożć z obydwiema piersiami. Pojawiło się w tym samym momencie i na 100% to mleko bo z ciekawożci nawet sprobwałam 😳 . Nie mam go olbrzymiej ilożci sa to wprawdzie krople ale nigdy takie coż mi się nie zdarzyło więc sytuacja tym bardziej mnie dziwi…
    Początkowo myżlałam że może jest to jakies zapalenie węzłów chłonnych itp, ale w tym momencie to wykluczam 😕
    Nie zarzywałam również żadnych leków, nie mam tarczycy… a reszta opisów całkowicie nie pasuje.

    thx za wskazówki:)

    muszka_bzzz
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 611
    • Zasłużony

    no to z tego wynika , że mogą byc to objawy ciąży. wydaje mi się, że po dwch dniach to trochę za wczesnie, ale może to już się wczeżniej stało.

    imported_Malgos
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 9
    • Bywalec

    Miałam to samo tzn. białą wydzielinę z sutków (z jednego zdecydowanie więcej), nie mogła to być ciąża więc się bardzo przestraszyłam że to jakież poważne zapalenie albo coż w tym stylu.
    Na szczężcie zauważyłam to kilka dni przed już wczeżniej umówioną wizytą u ginekologa. Lekarz zrobił mi USG piersi i powiedział że to nie jest nic niepokojącego po prostu pod wpływem dużego stresu mój organizm zaczął produkować prolaktyne i to jest siara (taka jaką mają kobiety po porodzie):D Wszystko miało się samo uregulować. Dodam jeszcze że ta wydzielina nie znikneła w ciągu kilku dni- miałam to ok 1,5 miesiąca. Wydaje mi sie że u Ciebie to może być to samo ale jeżeli się niepokojisz to odwiedz ginekologa.

    Pozdrawiam:)

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Mleko w piwrsiach"

Przewiń na górę