Nakładanie podkładku

  • Autor
    Odp.
  • Jazz
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    Mam problem z nowym podkładem. Do tej pory stosowałam podkłady kryjące, ale raczej takie 'naturalne’. Wszystko było ok. Teraz zakupiłam podkład matujący dobrej firmy (podkład też jest dobry). Mam jednak problemy z jego nakładaniem.

    Podkłady matujące jakoż tak szybko 'zastygają’. Kiedy go nałożę robią mi się grudki i plamy na twarzy (bo nie umiem go równomiernie rozprowadzić). Nakładam go palcami, bo od ciepła ponoć lepiej się rozprowadza, ale mi to jakoż nic nie daje. Macie jakież rady?

    Venus
    Member
    • Tematów: 58
    • Odp.: 678
    • Zasłużony

    posmaruj na pięć minut przed nałożeniem pokładu twarz kremem, ale nie pełnotłustym,by zdążył się on wchłonąć

    ada212
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    dokładnie! twarz musi być odpowiednio nawilżona – to gwarantuje dłuższe noszenie makijażu, jego wyrazistożć i elegancki wygląd. Dobrze jest też nakładać podkłady czystym pędzelkiem, zwracając uwagę na to, by zrobić to rzeczywiżcie starannie i sprawnie.
    wracając zaż do kremów ja osobiżcie rano przed nałożeniem makijażu nawilżam twarz kremem Dove, szybko się wchłania i nie pozostawia tłustych mazi 😉
    pozdrawiam.

    Lady_Kala
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    Na szybko zastgające fluidy są dwie metody:
    -nakładać na wygładzającą bazę pod makijaż-wtedy się lepiej „żlizga” po twarzy i łatwiej go rozprowadzić
    -nakładać lekko zwilżonymi opuszkami palców-ale nie mokrymi!
    Tą drugą metodą poradziłam sobie zawsze z każdym fluidem-a dodam,ze zawsze używam tych matujących…

    hard-man
    Member
    • Tematów: 87
    • Odp.: 2351
    • Ekspert

    [usunięto_link] wrote:

    Na szybko zastgające fluidy są dwie metody:
    -nakładać na wygładzającą bazę pod makijaż-wtedy się lepiej „żlizga” po twarzy i łatwiej go rozprowadzić
    -nakładać lekko zwilżonymi opuszkami palców-ale nie mokrymi!
    Tą drugą metodą poradziłam sobie zawsze z każdym fluidem-a dodam,ze zawsze używam tych matujących…

    to cholernie ciekawe! zaczynam rozumieć moją powichrzoną Kobitkę 😀
    chętnie się popatrzę, jak się maskujecie, Dziewczyny! Tu: Hard-man! 😈 Duże Buziale 😆

    mama_muminka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 64
    • Stały bywalec

    Najlepiej kup sobie gąbeczkę, lekko ją zwilż, nałóż na nią podkład i dopiero na buzię, ale twarz musi byc naprawdę dobrze nawilżona.

    Neytiri
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 15
    • Bywalec

    Najważniejsze jest bardzo dobre nawilżenie twarzy kremem, bądz nawilżającą bazą pod podkład… Nie napisałaż dokładnie jaki jest to podkład czy w kremie czy fluid. Krem zawsze będzie kryjący , natomiast fluid jest płynny i lekki – więc nie jest kryjący. Natomiast w obu przypadkach możesz zastosować gąbeczkę nawilżoną woda, wtedy rozprowadzanie jest dużo łatwiejsze. Tylko jeżeli będziesz tak aplikować podkład, to nie rozcieraj go po twarzy to ugniataj…

    szaloona
    Participant
    • Tematów: 26
    • Odp.: 289
    • Pasjonat

    no tak nałożenie kremu przed położeniem podkładu jest kluczową kwestią.
    dzięki nawilżeniu podkład będzie się lepiej nakładał, tylko jak nałożysz krem to nie czekaj zbyt długo, bo jak krem się wchłonie, bo znowu będziesz miała problem. Ale możesz też wypróbować bazy pod podkład. Może to ci w jakiż sposób pomoże ??:)

    bella123
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 49
    • Stały bywalec

    Może masz za suchą cerę żeby stosować podkład matujący – ja też się kiedyż uparłam i chciałam go używać ale zdecydowanie nie był dla mojej cery odpowiedni i tak jak wspominasz zaraz mi się czerwone plamy robiły pomimo wczeżniejszego nawilżania i natłuszczania twarzy.

    magda70045
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 54
    • Stały bywalec

    no ja wlasnie tez ma mz tym problem:P
    i musze kupic 🙂
    gabeczki 😀

    Rzesy-Sklep_pl
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 143
    • Zapaleniec

    Te czerwone plamy o których piszesz mogą być niczym innym jak tylko przebarwieniami i podrażnieniami więc od tego trzeba zacząć. Faktycznie tutaj podkład matujący nie jest wskazany,masz zbyt suchą skórę

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Nakładanie podkładku"

Przewiń na górę