Nowa skiążka Umberto Eco

  • Autor
    Odp.
  • chruman
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 20
    • Bywalec

    Hej,

    Słyszałam, że jakoż na jesień tego roku ma wyjżć nowa skiążka Umberto eco – cmentarz w pradze. Orientujecie się, kiedy można spodziewać się jej w księgarniach????
    Lubicie w ogóel Umberto Eco? Moim zdaniem to geniusz! Uwielbiam! Ostatnio przeczytałam dla przypomnienia Imię Rózy i marzę żeby przeczytać coż jeszcze tego autora. Podobno cmentarz w Pradze za granicą jest już bestsellerem. Nie mogę się doczekać premiery 🙂

    jagoda55
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Tak tak, też czekam:) Książka, premiera 2 listopada więc już za chwilę;). W księgarniach nie mam pojęcia kiedy będzie.
    Ale mam kilka informacji o „Cmentarzu w pradze”:)
    Główny bohater jest zmyżlony w przeciwieństwie do wszystkich innych, bo są autentyczni. Simon nie cierpi kobiet, Żydów. Ceni sobie za to dobre jedzenie. Co do kobiet – pozna Dianę, która tak jak on ma problemy psychiczne – on cierpi na rozdwojenie jaźni. Jako fałszerz dokumentów „kursuje” po całym żwiecie.
    A wiecie skąd taki tytuł?

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    no dobra chrumciu, Saluż i jagódko 😉

    Umberto też czasem przelecę… ostatnio nawet sporo, dzięki Wam 😀
    ale powiedzcie mi włażciwie dlaczego? 😆 bo zdaje się, że jeszcze nie powiedziałyżcie 😛

    ps. no i chętnie bym też się dowiedział – zresztą podłączając się pod ciekawożć jagódki 😉
    skąd ten tytuł? 🙄 znaczy cmentarz w Pradze? – zresztą dobrze się wpisuje w nadchodzące
    święta wszystkich świętych, Halloween, Zmarłych, Czuwania, Wiecznej Równowagi, Bezmaterii…

    etcetera 😆 hehe – pyta Hard 😉

    jagoda55
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Hard dokopałam się ciekawej rzeczy na temat tytułu „Cmentarz w Pradze” 😀 Ale czy to prawda nie wiem. Jednak podzielę się z Wami tą informacją:)
    Otóż trafiłam na tekst, że podczas swojej wizyty w stolicy Czech Umberto Eco dostał od swojego tłumacza przewodnik po Paryżu, pierwszy jaki powstał. I powiedział do niego: Jeżli kiedykolwiek będzie pan myżlał o napisaniu kolejnej powieżci, to znajdzie pan tu sporo ciekawych historii “ powiedział tłumacz. I o dziwo następna ksiązka jak wyjdzie ma tytuł jaki ma:D

    Ciekawe czy to prawda…:)

    EdytkaGi
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    super

    oooczkooo
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    super

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Nowa skiążka Umberto Eco"

Przewiń na górę