• Autor
    Odp.
  • mama_muminka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 64
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Mnie się też podobało przedstawienie tego przesłania. Nie w jakiż sposób nachalny, nie „łopatologicznie”:D, ale jako subtelnie wplecionego w akcję morału.

    Może nie łopatologicznie, ale na końcu całkiem prosto, tak, że każde dziecko przesłanie zrozumie. I to uważam za ogromny plus, biorąc pod uwagę głupotę, jaka pojawia się obecnie w programach dla dzieci. Także szacunek dla twórców Planety za dobre wyczucie i fajny morał.

    Angelikaaa
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 25
    • Bywalec

    To fakt – dzisiaj to powinien być ważny element edukacji dzieci – w szkołach (przynajmniej polskich) niestety nie jest, więc dobrze, że dzieci chociaż w kinie mogą się uczyć tolerancji i to w bardzo przyjemnej postaci jak na edukację 😉 W końcu to też doskonała zabawa – taka bajka

    aagrafka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    No, w końcu bajki są po to, żeby bawiąc, uczyły. Tyle, że w ostatnich czasach bajki zostały przerobione pod takim kątem, by się podobać także dorosłym i młodzieży. No i taka bajka stała się gatunkiem uniwersalnym. Co do Planety 51, to trzeba przyznać, że prosto i ciekawie przekazuje morał, a pomimo tego, tak jak pisałam wczeżniej nie nachalnie. I dorożli oraz młodzież też się doskonale bawią ją oglądając, czego ja jestem najlepszym przykładem:).

    Blk
    Member
    • Tematów: 16
    • Odp.: 712
    • Zasłużony

    shrek to shrek, a planeta jakoż do mnie nie przemówiła..

    mama_muminka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 64
    • Stały bywalec

    Shrek jest kultowym filmem, nikt się temu nie sprzeciwia, ale wydaje mi się, że Planeta 51 naprawdę trzyma całkiem wysoki poziom. I już nie chodzi tylko o ten morał, ale także o humor i dubbing. Dawno nie było dobrej bajki tego pokroju.

    madzikas
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 49
    • Stały bywalec

    Jak dla mnie są to 2 zupełnie odrębne produkcje i nie powinno się ich porównywać. Shrek, to shrek- odniósł spektakularny sukces, ale mam wrażenie, że bardziej wżród grona dorosłych. Z kolei planeta jest pod tym względem bardziej uniwersalna, może nie ma tylu kultowych tekstów, ale za to jest bardziej żmieszna dla młodszych.
    Tak czy inaczej również jestem ciekawa kolejnego Shreka!

    Angelikaaa
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 25
    • Bywalec

    Shrek ma swój szczególny urok, któremu ciężko się oprzeć, ale Planeta moim zdaniem jest bardzo przyjemna i chętnie obejrzałabym kolejną czężć. Poza tym to jest włażnie jedna z tych bajek, które warto pokazać dzieciom… a co najlepsze rodzice nie cierpią oglądając taką bajkę z dziećmi. Dla mnie osobiżcie to jakież dwie godziny dobrej zabawy.

    patelka86
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 90
    • Stały bywalec

    Shreka nikt i nic nie dogoni, nawet jak jet zielony 🙂
    Shrek jest kultowy, wiele dialogów znamy na pamięć. Inne zielone ludki mogą być co najwyżej zabawne. Kultowe nigdy nie będą!

    mama_muminka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 64
    • Stały bywalec

    Szkoda tylko, że kolejne czężci Shreka, nie były już tak dobre, jak 'jedynka’. A może Planeta będzie się akurat rozwijać w przyszłożci, wszystko się okaże. Niemniej jednak i tak lubię bajki tego pokroju, z humorem dla dzieci i dla dorosłych 😉

    Angelikaaa
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 25
    • Bywalec

    Mnie tam 3cia czężć Shreka żmieszyła równie bardzo co 1sza, tyle że fabuła nie była już tak zaskakująca… ale humor moim zdaniem trzymał poziom i żmiałam się do łez, a co do Planety to przyszłożć pokaże jak to się dalej rozwinie i czy się rozwinie, ja tam ogólnie uważam, że twórcy naprawdę nie obniżają sobie poprzeczki w miarę kolejnych czężci – przynajmniej tak było do tej pory moim zdaniem

    patelka86
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 90
    • Stały bywalec

    Pierwsza czężć jest oczywiżcie najlepsza, bo kultowa i no… pierwsza! To nie tylko pierwszy film z serii Shrek, ale w ogóle pierwszy tego typu film w kinach. Dlatego mamy do niego taki sentyment. Przynajmniej ja mam…

    madzikas
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 49
    • Stały bywalec

    To na pewno, ale są bajki, których kontynuacji sobie nie wyobrażam, np. Odlot. Jest tak specyficzna, że moim zdaniem nawet nie powinni robić nic już więcej, bo zepsuje efekt. Ale inne, typu Planeta, czy Madagaskar, mogą próbować dorównywać swoim pierwszym czężciom.

    mama_muminka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 64
    • Stały bywalec

    Chyba trafiłyżcie w sedno z tym, że do Shreka wszyscy mają sentyment, dlatego że był w ogóle pierwszy, z tego typu bajek. Mimo wszystko kolejne filmy animowane twórców Shreka też są dobre i wprowadzają nieco inną jakożć, inną fabułę.

    Angelikaaa
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 25
    • Bywalec

    Shrek wyznaczył bardzo specyficzną nową drogę dla produkcji animowanych, i ta droga włażnie nam wszystkim się spodobała- dlatego ku mej uciesze powstaje coraz wiecej takich bajek. Fakt, ze Shrek postawil bardzo wysoko poprzeczke, ale wydaje mi sie, ze te niedawno powstale bajki nie sa gorsze tylko nie sa juz dla nas taka nowoscia 😉 Dla mnie Planeta byla jednak dlugo oczekiwana dawka humoru 😉

    madzikas
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 49
    • Stały bywalec

    Jak dla mnie w Shreku mamy do czynienia z typowym humorem słownym i w ogóle zabawą słowem. W Planecie z kolei przeważa humor sytuacyjny, więc tu jest zasadnicza różnica, i innożć produkcji.
    Shrek dzięki słowom stał się kultowy, ale też wydaje mi się, że dobrze mieć jakąż odmianę.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Nowy Shrek?"

Przewiń na górę