OFE – jakie wybrać?

  • Autor
    Odp.
  • Miska26
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 501
    • Zasłużony

    dziewczyny włażnie się zorientowałam że OFE do którego należę ma jedne z gorszych wyników, zastanawiam się w jaki sposób mogę dokonać zmiany OFE, jak to wygląda, jak powinnam postąpić w przypadku chęci zmiany OFE, nigdy tego nie robiłam i zastanawiam się jak wygląda cały proces? Możecie mi coż poradzić?

    Miska26
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 501
    • Zasłużony

    to co w takim razie z rankingami, nie sa miarodajne, czy podawane tam informacje są wyssane z palca, bo tak naprawdę jest to jedno ze źródeł wiedzy, przecież w rankingach jeden fundusze są na lepszej pozycji, inne na gorszej, chyba ta rozbieżnożć musi się z czegoż brać??

    wild02
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Najbardziej wiarygodne rankingi są na stronie KNF-u. Niestety coraz gorzej radzi sobie nasz system emerytalny, dlatego wydaje mi się, że czas przemyżleć kwestię innych form zabezpieczenia, jak IKE, IKZE czy PPE.

    pantofelek18
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 90
    • Stały bywalec

    Komisja Nadzoru Finansowego sprawuje nadzór także nad OFE, no i mają aktualizację danych co pół roku. Warto przed wyborem zerknąć, żeby mieć ogólne rozeznanie.

    wild02
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Najlepiej brać pod uwagę głównie wyniki inwestycyjne w długim terminie. Dobre OFE osiągają wysokie stopy zwrotu regularnie, latami, a nie tylko w krótkich, wybranych okresach.

    pinecha
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 38
    • Bywalec

    Ja tam przestałam liczyć na OFE i inne, trzeba samemu zacząć dbać o siebie. Sama nawet nie wiem gdzie mam II filar, aż muszę poszukać 😀

    Miska26
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 501
    • Zasłużony

    uważam że zarównoobowiązkowe jak i dobrowolne formy oszczędzania są wskazane, a jeżłi chodzi o OFE to zastanawiam się nad PZU bo to duża firma z polskim kapitałem no i przynależy do nich dużo klientów.

    marina_30
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    niestety z OFE i tak nic nie będzie, więc warto wybrać takie, które przez ostatnie kilka lat w rankingach było na 1-3 miejscu. tyle wystarczy, bo i tak zabiorą nam te uzbierane w OFE pieniądze.

    tankian00
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 252
    • Zapaleniec

    dla mnie takie OFE to jakis plus, bo przede wszystkim jest to jakies zabezpieczenie pieniezne. Sama sobie wybralam takie OFE pare lat temu w Generali, bo wydawalo mi sie tam najkorzystniej i tyle;) Nie wiem czy wiecie, ale „tfu tfu” po smierci malzonka takie ofe jest przelewane na konto wspolmalzonka (musi tez miec konto)- czyli nie tylko nas zabezpiecze, ale tez nasza rodzine w jakims tam stopniu. A osobiscie dodam, ze nie lubie ZUSu, bo zeby tam cos zalatwic to trzeba miec naprawde stalowe nerwy;/

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " OFE – jakie wybrać?"

Przewiń na górę