• Autor
    Odp.
  • Myszka19
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 2200
    • Ekspert

    Hmm nie wiedziałam gdzie dać temat więc dałam tutaj 😛
    Mam takie pytanie.. Czy paprotka lubi słońce? bo niby rożnie w lesie pod drzewami więc wynikało by że nie.. a w necie gdzież wyczytałam że lubi.. i kurde nie wiem 🙂 a taką ładną dziż kupiłam sobie w Ikei i chciałabym wiedzieć gdzie ją postawić aby ładnie rosła 🙂 a i w jakich miesiącach najlepiej przesadzać tą rożlinkę? 🙂

    Pozdrawiam 😛 Ja i moja żliczna paprotka 😛

    Meg77
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 193
    • Zapaleniec

    paprotki lubią żwiatło rozproszone i półcieniste. ja mam paprotki postawione na półkach, nie na oknie. rosną żlicznie (odpukać). paprotki przesadza się co 2-3 lata, wiosną, najlepiej w podłoże do paproci. wiosną i latem nawozimy nawozami do rożlin doniczkowych z ozdobnymi liżćmi 🙂 no i wiadomo, że latem podlewamy je obficie, „odstałą” wodą, a zimą mniej, ale musimy utrzymać wilgotne podłoże.
    mam nadzieje, że Ci będzie ładnie rosła 😀

    Myszka19
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 2200
    • Ekspert

    dziękuję za odpowiedz 🙂 no czyli musze ją zdjąć z okna 😛 i również mam nadzieję że będzie ładnie rosła 🙂

    Meg77
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 193
    • Zapaleniec

    proszę Cię bardzo 🙂 polecam się na przyszłożć 🙂

    Mi
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 424
    • Pasjonat

    Temat stary. Czy paprotka jeszcze żyje Myszko?

    Postanowiłam odpisać, bo mam tą paprotkę z Ikei. Taką malutką, podejrzewam, że3 włażnie taką kupiłaż. Kupiłam ją w zimie. Początkowo miałam ją w akademiku , raczej w jasnym miejscu, lecz nie na parapecie. Czesto po9dlewałam, bo bylo gorąco w akademiku. Powiedzmy że zmarniała, łodyżki usychały.

    Zwiozłam ją do domu i postawiłam na parapecie od strony zachodniej. Ae pod parapetem był grzejnik, więc chyba jej nie bylo dobrze. Przeniosłam ją na półkę- dalej marniała. W końcu trafiła na parapet od strony północnej, gdzie jeszcze okno jest lekko zacienione przez wysoki żwierk. Okres ogrzewania minął i tam jest jej bardzo dobrze. Nie usycha, wyraźnie zgęstniała i nabrała zdrowego koloru. Ładnie rożnie, ale powoli.

    I tu mam pytanie do Myszki jak tu jeszcze zaglądnie. Czy twoja paprotka/jesli byla to taka sama jak moja urosła kiedyż czy po prostu pozostała na zawsze wersją mini? Moja ma 8 mcy, jest niedużo większa, no ale jest po p****żciach, więc nie miała kiedy rosnąć 🙁

    Myszka19
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 2200
    • Ekspert

    paprotka żyje i ma się dobrze 🙂 hmm moja urosła bardzo i ciągle rożnie.. obecnie mieszka sobie na szafce i zauważyłam że tam jej najlepiej bo słońce niby ma ale nie tak że bezpożrednio 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Paprotka"

Przewiń na górę