Pewniejsza antykoncepcja…

  • Autor
    Odp.
  • Nakemin
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Witam.
    Mam 17 lat i mam wspaniałego chlopaka od niedawna zaczelismy współżyć. Jest on moim pierwszym partnerem z którym współzyję. Chciałabym stosować pewniejszą antykoncepcje niż tylko prezerwatywa.
    Słyszałam o różnych plastrach, pigółkach globiulkach… Chcialabym wiedziec na co wziążć recepte zanim pójde do ginekologa którego troche sie boje bo nigdy nie byłam w jego gabinecie. 🙁
    A tak po za tym jak wyglada wizyta u ginekologa, co mam wziążć [książeczke zdrowia?] i jak sie zapytac o antykoncepcje? U mnie w miescie są ginelokodzy, którzy nie lubią wypisywać recept na antykoncepcje. Skąd jak to wiem jesli tam nigdy nie byłam? Od starszych znajomych.

    Zielonooka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 3393
    • Guru

    Moim zdaniem zaczęłabym od tabletek, bo są dużo tańsze. Nie wiem jak jest w gabinetach z NFZ-u, ale wzięłabym książeczkę zdrowia. Najpierw lekarz zrobi Ci badania i stwierdzi czy możesz używać antykoncepcji hormonalnej. Jednak możesz , a nawet powinnaż powiedzieć, że chciałabyż.
    Globulki są bez recepty w aptece, ale mają stosunkowo niewielką skutecznożć, zazwyczaj łączy się je z prezerwatywami.

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    a ja bym na gumie skonczyla…gdyby moja sytuacja zyciowa nie byla pewna przeszkoda w posiadaniu potomstwa:))))

    ale w wieku 17 lat…sytuacja zyciowa jest jeszcze bardziej niesprzyjajaca.
    zatem: ginekolog, stosowne badania i piguly, jesli nie ma przeciwskazan.

    jak wyglada wizyta u ginekologa…zalozenie karty, wywiad, badanie, cytologia, usg…i tyle.

    co wziac…ja musialam miec legitymacje studencka przy pierwszej wizycie na nfz, ale ty nie masz nawet dowodu osobistego, wie chyba przydalaby sie legitymacja ubezpieczeniowa rodzicow czy cos w tym stylu…dowiedz sie w przychodni jak sie bedziesz rejstrowac po prostu. chyba ze idziesz prywatnie, to wez stosowna ilosc forsy:)

    magdulka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 151
    • Zapaleniec

    musisz mieć książeczkę zdrowia. Ostatnio któraż z dziewczyn pisała, ze gin kazał jej przyjżć z mamą w innym wypadku nie wypisze recepty na tabletki 😕 🙄 jeżli masz dobry kontakt z mamą i nie musisz ukrywać brania tabletek to idź z nią jeżli nie idź sama, gin nie powinien Ci nie wypisać recepty, ale może się tak zdarzyć w tym wypadku będziesz musiała znaleźć innego gina, mam jednak nadzieję, ze nie będzie dotyczył Ciebie ten problem. 🙂

    taisa
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 227
    • Zapaleniec

    wybierajac metode wez pod uwage to czy palisz, czy jestes w stanie brac srodki regularnie czy wolisz „doraźnie” i co bedzie dla Ciebie najwygodniejsze. Pamietaj ze hormony maja wplyw na zdrowie, ale za to sa najskuteczniejsze. Ja urzywam tabletek.
    Wizyta-no cóż, musisz pokazać przy rejestracji książeczkę zdrowia oraz ubezpieczeniową-chyba, że pójdziesz prywatnie.
    Wizyta: pytania o miesiączke, styl życia i choroby w rodzinie, badanie „kobiecego wnętrza” i szczężliwe wypisanie upragnionej recepty 🙂 w przypadku braku przeciwskazań. Zadaj lekarzowi te same pytania co i nam-on podpowie Ci najlepszą metode-dostosowną dla Twojego organizmu.
    Napisz z jakiego miasta jestes-to może któraż z nas poleci Ci przyjaznego lekarza 😉

    Powodzenia

    eta
    Member
    • Tematów: 49
    • Odp.: 1449
    • Maniak

    hm… masz 17 lat i tabletki niby fajna sprawa wygoda itp…. ja żałuje ze je brałam w tym wieku.. 😉 ale brak dożwiadczenia robił swoje ;] legitka szkolą powinna wystarczyć.. mi tam nikt problemów nie robił 🙂

    kobieca
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 20
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    (…)wzięłabym książeczkę zdrowia.

    Z tego co wiem, to chyba nie ma już czegoż takiego jak książeczka zdrowia….

    [usunięto_link] wrote:

    Najpierw lekarz zrobi Ci badania i stwierdzi czy możesz używać antykoncepcji hormonalnej. Jednak możesz , a nawet powinnaż powiedzieć, że chciałabyż.

    Z powyższym trudno się nie zgodzić!:) Lekarz sam powinien zasugerować badania… Często po prostu przepisują tabletki nie pytając o stan zdrowia pacjenki i nie martwią się o badania hormonalne. Potem czesto dochodzi do poważnych problemów z poziomem hormonów!

    zlotarybka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 31
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    hm… masz 17 lat i tabletki niby fajna sprawa wygoda itp…. ja żałuje ze je brałam w tym wieku.. 😉 ale brak dożwiadczenia robił swoje ;] legitka szkolą powinna wystarczyć.. mi tam nikt problemów nie robił 🙂

    Nie chce byc zlosliwa, ale masz 17 lat i zamiast sie brac za seks to radzilabym w tym czasie poczytac slownik ortograficzny, byloby to dla Ciebie bardziej wskazane.
    Po co chcesz sie truc tabletkami w tym wieku? Nie szkoda Ci zdrowia?

    Nakemin
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Niestety mam prawo do błędów, ponieważ jestem dyslektykiem. Powiedz mi z łaski swojej co jest ważniejsze? Czytanie słownika ortograficzego czy moje pytanie na temat antykoncepcji? A potem widzicie 17latke w ciąży i krzywo na nią patrzycie. Uważam ż moja ortografia to moja sprawa. Nikt z was nie jest ideałem. Pokazaujesz teraz jaka ty jesteż mądra, bo nigdy prze nigdy żadnego błędu nie zrobiłas. Zamiast mnie krytykować powinnaż mi dać bardziej przydatną radę.

    😆 😆 😆

    PS: wOLE TOTALNIE NIE UMIEĆ ZASAĆ ORTOGRAFI NIŻ BYĆ W CIAZY

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Pewniejsza antykoncepcja…"

Przewiń na górę