polepszyć wzrok laserowo?

  • Autor
    Odp.
  • Qzka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    robił ktoż z was korekcję laserową swojego wzroku?ciekawa jestem jaki jest czas rekonwalescencji i ile tak naprawdę to kosztuje?Chciałam poprawić swój wzrok, bo wiem ,że bez okularów wyglądam całkiem inaczej niż w nich. mam dosyć dużą wadę i nie nosiłam nigdy szkieł.Jednak jak się przeglądam w lustrze to się bez okularów nie poznaję.Chciałabym się już uwolnić od tego ciężaru i mieć spokój na całe życie! przeżyliżcie coż takiego?

    laka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 25
    • Bywalec

    Z tego co wiem takie operacje są dożc kosztowne, ok. 2 tyż. i zawsze istnieje niebezpieczeństwo niepowodzenia. Ja mam duza wadę i nosze soczewki- to według mnie najlepsze rozwiazanie.

    gwiazdeczka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    może się nie znam i nie jestem na ten temat wystarczająco poinformowana,
    ale sam fakt, że ktoż mi coż wycina i to na dodatek nieodwracalnie,
    to już jestem zniechęcona:/ przecież to jest oko, coż bardzo delikatnego
    i jeden milimetr w nieodpowiednią stronę i może ciebie to kosztować
    jeszcze gorszym wzrokiem niż dotychczas. Lekarze to też ludzie
    i popełniają błędy. I co najgorsze wyczytałam gdzież że nawet po operacji
    wada po jakimż czasie wraca…ale nie wiem czy to prawda…
    tyle kasy wydać na marne? ja tam jestem zwolenniczką o wiele
    bardziej bezpiecznych soczewek które mam zamiar sobie już niedługo sprawić

    mari_s1
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 32
    • Bywalec

    Laka a jaką masz wadę wzroku jeżli mogę wiedzieć ?

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    oglądałam kiedyż program jak taka operacja przebiega, koszt to faktycznie około 2 tysie – ale jednego oka!
    Nikt nie daje 100% że będzie udana

    Qzka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    no włażnie cały czas rozważam wszystkie za i przeciw. Koszty sa dosyc duże ale z tego co wyczytałam to raczej nie istnieje możliwosć popełnienia błędu przez lekarza, bo to wszystko maszyna robi.Powiedzcie mi tylko tak szczerze, czy to nie jest jakiż koszmar ,że takie zabiegi nie są refundowane? przecież niektórym wzrok jest potrzebny do normalnego życia. Włażciwie każdemu jest potrzebny!!!!

    dziewucha
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 182
    • Zapaleniec

    moja koleżanka robiła taką operację, najpierw na jedno oko potem na drugie, koszt tak jak pisały dziewczyny ok 2000 za oko,
    jednak ona miała wadę estetyczną – miała zeza i szczerze mówiąc dobrze że zrobiła tą operację bo taka wada szpeci człowieka, teraz wygląda 100 razy lepiej i dopiero teraz widać jaką jest ładną dziewczyną.

    jeżli chodzi o wady wzroku no to już chyba zależy od wady i jak bardzo przeszkadza w życiu, mam inna koleżankę która w dzieciństwie nosiła tzw denka od butelek, teraz nosi soczewki i o okularach już dawno zapomniała, też się zastanawia nad taką operacją, ze względów finansowych bo na soczewki wydaje też sporo pieniędzy…

    Qzka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    no własnie! wszystko kręci się wokół kasy.Za okulary trzeba bulić , za szkła tym bardziej! i to ile?!
    Ja to po prostu mam taką kapryżną ochotę wypiąć sie na to wszystko i raz na zawsze się pozbyć wady wzroku.po prostu mam już dożć!!
    to chyba nie jest jakaż fanaberia?przeciez od tego zależy moje „normalne „życie.
    powiedzcie co sądzicie o takim sposobie rozwiązania problemu?

    dziewucha
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 182
    • Zapaleniec

    ja zawsze uważam że jeżli nas na to stać to czemu mamy sobie odmawiać, tym bardziej kiedy cel jest dobry
    jeżli masz na to pieniądze to nie widzę problemu,
    uważam też że zamiast brać kredyt np na telewizor plazmowy warto zainwestować w siebie i nawet wziąć kredyt,
    jeżli to ma cie uszczężliwić i poprawić standard życia to jak najbardziej

    Qzka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    tak włażnie tez myżlałam. Całę życie człowiek się martwi tylko o rodzinę i o dom.A ja chyba po prostu zaszaleję.Oczywiscie wiem ,że to duży wydatek ,ale teraz tak z moim rozmawialiżmy i się okazało ,że on tyle wydaje na swój rowerek rocznie!
    Basta!biorę się za siebie> tym bardziej ,że wyczytałam, że maja najnowoczeżniejszy laser w warszawie- taki żwiatowej klasy.
    Teraz to już tylko kwestia czasu jak mnie tam przyjmą.
    Trzymajcie kciuki

    dziewucha
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 182
    • Zapaleniec

    Qzka trzymamy trzymamy 😀
    jak już zaczniesz całą drogę napisz czasem jak tam sprawy a po zabiegu jak już wydobrzejesz i będziesz mogła zaglądać w komputer, opisz dla potomnych jak to wszystko wygląda ile kosztowało itd… 😀

    luks
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 23
    • Bywalec

    Ja raz mialem takie cos ale powiem szczerze ze to nic nie daje

    mala mi
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 97
    • Zapaleniec

    Mój tata miał operację laserową wzroku, ale niestety nie obyło się bez p****żć. Przy drugim oku jak już mu zdjęto rogówkę to zepsuł się laser i nie mogli kontynuować zabiegu. Na szczężcie zwrócili kasę. Wzrok się polepszył na kilka lat ale znowu wrócił do tego samego stanu co przed zabiegiem.
    No ale zapewne inaczej jest jak się to robi w młodym wieku i pewnie dużo też zależy od wady wzroku.

    arya
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    Znam pare osob co zrobily sobie laserowa korekte wzroku i kazdy jest bardzo zadowolny i poleca ten zabieg. Redukcja wady calkowita, 15 minut i masz naprawiony wzrok. Jedynym minusem jest koszt ponad 2 tys na jedno oko. Ale niektore zabiegi sa refundowane jesli wada jest bardzo duza,jednak mozna czekac latami w kolejce. Istnieje ryzyko,ze nie zakwalifikujesz sie od zabiegu,nie kazdy moze go przejsc.Sa robione badnia przed zabiegiem, ktore wszsytko wykarzą. Moja kolezanka ma bardzo duza wade wzroku i niestety nie moze przejsc zabiegu ,bo cos z z rogowka nie tak. Podpisuje sie takze papierek ,ze liczysz sie z tym ,ze moga wystapic komplikacje itd.

    Zosiasamosia
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 23
    • Bywalec

    Dziewczyny, a jak myżlicie czy warto decydować się na taki zabieg przy wadzie wzroku -1,5 i -1? Niby wada nie jest duża i mogę w miarę normalnie z nią żyć ale mój problem polega na tym, że nienawidzę nosić okularów :/.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " polepszyć wzrok laserowo?"

Przewiń na górę