Rada.Co zrobić jeżli wargi pierzchną.

  • Autor
    Odp.
  • xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    Największymi wrogami ust są wiatr i słońce – „wyciągają” wodę i podrażniają promieniami UVA i UVB – w naskórku ust nie ma bowiem malaniny chroniącej przed szkodliwym promieniowaniem ani gruczołów tłuszczowych zapobiegających utracie wilgoci. Należy więc pamiętać o pomadce z filtrem. Ma ona również włażciwożci nawilżające i odżywiające.

    Jest kilka domowych sposobów, aby usta odzyskały kuszący wygląd. Można je wykonywać również, gdy usta są zdrowe.
    * Raz dziennie masuj szczoteczką do zębów – poprawi to ukrwienie ust i usunie z nich martwy naskórek. Usta staną się miękkie i poprawi się ich kolor.
    * Sprawdzonym, domowym sposobem jest nałożenie na usta płynnego miodu. Miód nawilży i odżywi spierzchnięte usta. Miód pozostaw na wargach przez 15 minut, a potem – możesz go zlizać.
    * Raz w tygodniu możesz zrobić peeling. Uzyj do tego zwykłego cukru. Masaż wykonuj okrężnymi ruchami, niezbyt mocno dociskając do skóry.
    * Na noc powinnaż smarować usta kremem nawilżającym. Dzięki temu rano twoje usta będą miękkie
    i gładkie.
    * Na co dzień powinnaż uzywać pomadki ochronnej lub balsamu do ust.

    [„moda na zdrowie” nr 2]

    Kati
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 53
    • Stały bywalec

    najlepszy sposob na piekne, kuszace usta jest regulrne stosowanie wazeliny kosmetycznej. zarowno w dzien jak i w nocy 🙂

    fiolkowa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    Też miałam z tym problem, ale kiedyż mnie kuzynka „poczęstowała” takim specyfikiem z firmy Forever- taka jakby wazelina w sztyfcie..Usta tak super wyglądały, że poprosiłam ją żeby mi zamówiła coż takiego..Kosztuje ok.16 zł-wydajne to i niezastąpione..A na dodatek zero zajadów czy innych niespodzianek- super!

    samanta
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 71
    • Stały bywalec

    podobno skuteczny jest miod, ale mi sie nigdy nie udawalo korzystac z tego sposobu bo go po prostu zlizywalam 😀

    Conni
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    A ja Wam powiem co jest najlepsze 🙂
    zwykła, najzwyklejsza na żwiecie mażć z witaminą A którą za 2 złote można kupić w każdej aptece.. jest w dwóch wersjach.. mażć i krem, obie wersje w tej samej cenie, tylko zapach inny. (ta mażć jest też super na końcówki włosów tylko ze smaruje się na noc a rano trzeba umyć głowę bo to strasznie tłuste – ale na końcówki super działa 🙂 )

    Zelka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 257
    • Zapaleniec

    najprostrzą rzeczą jest miód ze słoika posmarować i sa potem boskie;D

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    ja tam polecam carmex.

    mojito
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 55
    • Stały bywalec

    patent z miodem jest naparwde niezly, wyprobowalam i faktycznie jest poprawa. mam nadizeje ze podczas srogiej zimy tez sie sprawdzi…

    Specjalista Aspazji
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 213
    • Zapaleniec

    Ochronę daje pomadka do ust z woskiem i tłuszczami potrzebnymi do pielęgnacji – zapobiegają one wysuszaniu. Najlepsze to te, które zawierają aloes, wosk pszczeli, witaminy A i E, pantenol oraz filtry UV. Należy je stosować kilka razy dziennie. Szybką ulgę spierzchniętym ustom daje zaciżnięcie w nich plasterka pomarańczy. Również miodem możesz smarować usta

    narlos
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Nie szczotkujcie. Przyniesie to odwrotny efekt.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Rada.Co zrobić jeżli wargi pierzchną."

Przewiń na górę