• Autor
    Odp.
  • Misia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 281
    • Zapaleniec

    Czy ktos tu jeszcze oprocz mnie docenia tego poete. Facet byl dosc trudny i ciezki zarowno w zyciu jak i w poezji, ale jednak ma to cos w sobie. Troche mi sie zawsze kojarzyl jako polski odpowiednik Jim’a Morrisona.

    LaPalma
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 75
    • Stały bywalec

    Ja spotkałam się tylko z kilkoma Jego utwoarami w takiej książce, gdzie są skumulowani wszyscy ważni poeci i włażnie do każdego jest tak tylko z 3-4 najlepsze wiersze, coż takiego.
    Spodobał mi się, ale jednak nie pokusiłam sieby poznać resztę Jego twórczożci 🙂
    A chyba warto skoro ma atest Misi 🙂

    Misia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 281
    • Zapaleniec

    🙂 no przyznam ze jest to dosc mocna poezja momentami wulgarna i bardzo dobitna, naturalistyczna, ale dzieki temu mocno przykowa uwage i daje duzo do myslenia. Teraz to juz moze tez tak wojaczka z sentymentu polecam, ale jak bylam „buntujaca sie nastolatka” to on byl dla mnie naprawde najlepszy.

    LaPalma
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 75
    • Stały bywalec

    A oprócz Wojaczka? Jakich poetów lubisz?

    Misia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 281
    • Zapaleniec

    Twardowski, Majer, Lechoń, Bursa, Stachura … ale fanatyczka poezji nie jestem poprostu czasem lubie soebie cos poczytac

    LaPalma
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 75
    • Stały bywalec

    No to gusta mamy trochę rozbieżne aczkolwiek poezję panów, których wymieniłaż bardzo lubię i szanuję i za wielką ją uznaję 🙂
    Tylko że sama sięgam po inne nazwiska czężciej 😉

    Misia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 281
    • Zapaleniec

    a jakie to nazwiska?

    LaPalma
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 75
    • Stały bywalec

    Kolejnożć alfabetyczna

    Baczyński
    Herbert
    Pawlikowska-Jasnorzewska
    Pożwiatowska
    Tuwim

    No to tak mniej więcej. U tych poetów/ek jakożcała twórczożć mnie pochałania. U innych to tak jakoż pojedyncze utwory zazwyczaj albo też cała twórczożć robi na mnie wrażenie, ale jakoż nie trafia do serduszka 😉

    W ogóle jakoż tak siezbieram, żeby sięzainteresować poezją poetów XXI w. ale nie wiem, z której strony ją ugryźć. Może Ty Misiu znajsz jakiżpoetów współczesnych wartch polecenia? 🙂

    Misia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 281
    • Zapaleniec

    no wlasnie wiesz ja to z poezja nie mam juz za duzo diczynienia od czasow liceum w ogole, bo jakos tak schamialam, z tamtych czasow zostalo mi kilka tomikow troche moich zapiskow i tyle. Czasem poprostu do tego wracam i tyle, wiec Ci zabardzo nie pomoge

    LaPalma
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 75
    • Stały bywalec

    Ja też jakoż poezję odkładam na drugi plan, ale przynam, że ostatnio mnie znowu jakoż trochę wzięło. Ale tak trochę 😉
    Ale włażciwie to kogo bym nie zapytała to jakoż nikt nie gustuje we współcesnych poetach. Chyba że mówimy o Wisławie Szymborskiej 😉

    katia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 247
    • Zapaleniec

    uwielbiam wiersze Wojaczka… przeczytałam raczej większożć z nich 😀

    podoba mi się w nich włażnie ta bezpożreniożć… czasem włażnie wulgarna 😉 poza tym wiersze są dożć trudne i hmmm… często szokujące – i to mnie własnie do nich przekonało 🙂

    piotr
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 117
    • Zapaleniec

    Dla fanów polecam film biograficzny WOJACZEK, dawno temu bylem w kinie na nim.

    katia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 247
    • Zapaleniec

    film oglądałam włażnie niedawno 🙂

    Piszę pracę maturalną na temat Wojaczka.. więc jeżli ktoż miał by jakież ciekawe materiały, lub polecał jakież książki o nim to proszę pisać 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Rafal Wojaczek"

Przewiń na górę