ratunku !! pomocy mam długi i wąski pokój !!

  • Autor
    Odp.
  • serduszkoo
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Pomocy ! Włażnie musze się przenieżć do innego pokoju. mi się bardzo podoba bo jest dal;eko od wszystkich. Jest tylko jedno małe „ale” jest on długi a wąski, mianowicie 2,9m na 5,5m . jak go pomalowac?? czy bedzie fajnie gdy łózko postawie w rogu i wokoło niego ciemniejssze żciany niz reszta pokoju ? błagam pomóżcie !!

    Czersi
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 741
    • Zasłużony

    Skoro jest dlugi i waski to te dwie krotkie sciany pomaluj na ciemniejszy kolor(efekt bedzie optycznie skracał pokoj) a te dlugie na jakis jasny(teraz bodajze z dekoralu sa takie farby,ktore odbijaja duzo wiecej swiatla niz normalne dzieki czemu pomieszczenie wyda sie szersze).To pomoze troche wyrównac proporcje.

    serduszkoo
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    no własnie nie moge, bo na prawie całej jednej z krótszych żcian jest okno ;/ wiec to odpada. moze masz inny pomysł ?

    katia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 247
    • Zapaleniec

    no i co że okno? jak chcesz wyrównać te proporce to maluj te krótsze sciany na ciemnejszy kolor i będzie lepiej.

    Czersi
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 741
    • Zasłużony

    Pomaluj tak jak pisałam i daj jeszcze ciemne zaslony na to okno,a najlepiej rolety(sprawiaja wrazenie,ze jest wiecej miejsca).

    serduszkoo
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    pomyżle nad tym.
    A moja propozycja czyli : postawić łozko pod oknem w rogu i sciany ktore sa obok niego pomalowac na ciemniejszy kolor niz reszta pokoju. Tylko nie całe sciany, tylko tyle cm ile ma łózko ? ?
    co o tym sądzicie ? ?

    ko-rnik
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Witam myżlę że można byłoby połączyć oba pomysły. Jeżli chcemy optycznie skrócić pokój to możemy pomalować tą żcianę mniejszą (tu zostało powiedziane, że jest ona z oknem) na kolor ciemniejszy razem z kawałkami żcian bocznych. Wtedy uzyskamy wrażenie że pokój jest krótszy.
    Pozostałe żciany dobrze było by pomalować jakimż kolorem neutralnym i jasnym.
    Ciemniejsza żciana o której mówiłam nie musi być malowana farbą to może być tapeta to zależy wszystko od tego w jakiego efektu oczekujesz.

    bera_87
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 189
    • Zapaleniec

    albo może na tej jednej krótszej żcianie pomyżl o tapecie w poziome paski, wtedy optycznie ją wydłużysz. Teraz masz bardzo duży wybór kolorów, grubożci pasków na tapecie. Bardzo oryginalnie w ten sposób można urządzić wnętrze. Widziałam takie rozwiązania w jakiż programach wnętrzarskich. Wyglądało to bardzo dobrze.

    okm
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 135
    • Zapaleniec

    MYSLE, ZE TAPETA W POZIOME PASY NA JEDNEJ SCIANIE TO OPTYMALNE I SKUTECZNE ROZWIAZANIE, PROJEKTANT BY NICZEGO INNEGO NIE WYMYSLIL, A WEZMIE KASE, PLUS DODA PEWNIE, ZEBY POKOJ BYL JAK NAJMNIEJ ZAGRACONY, NO I JASNE KOLORY

    Izys
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 187
    • Zapaleniec

    Możesz na przykład pomalować te dłuższe żciany na ciemniejszy kolor, a krótsze na jażniejszy. Do tego biurko narożne, ale chyba najlepiej będzie robić je na wymiar. Wtedy będzie pewnożć, że idealnie wpasuje się do Twojego pokoju. No i fajnym rozwiązaniem będą wiszące półki, da Ci to więcej przestrzeni.

    bera_87
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 189
    • Zapaleniec

    odswieżam troszku wątek:)
    Jak w tym pokoju mam drzwi? chcemy teraz u nas wygospodarować jeszcze jedno pomieszczenie na pokoik, ma bardzo podobne wymiary… ale chcemy trochę powierzchni zyskać dzięki zamontowaniu drzwi przesuwanych> macie jakież dożwiadczenia w tym temacie?

    okm
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 135
    • Zapaleniec

    bera ja już gdzież pisąłam, że mam przesuwane, ale one są szerokie, więc nie wiem, czy w wąskim pokoju się zmieszczą

    bera_87
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 189
    • Zapaleniec

    a to może jakoż nie doczytałam, ja się zastanawiałam czy jak zamontujemy na całej powierzchni którą mamy (ok, 2,5m) ten system przesuwny nażcienny to raczej się powinno zmieżcić. Z innych opcji mam tylko drzwi harmonijkowe, ale nie chce takich bo się psują i z czasem mało estetycznie wyglądają. A takie przesuwane to jak np widziałam w ofercie centuriona, mają skrzydło drzwi wewnętrznych tylko zamontowane na systemie prowadnic (ale że moja wiedza jest jak na razie czysto teoretyczna, chciałam sie może dowiedzieć czegoż więcej:)) :mrgreen:

    okm
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 135
    • Zapaleniec

    aaaaa jak 2,5 metra to spokojnie montuj, kochana zaoszczędzisz mnóstwo miejsca, obejrzyj katalog Centurion R jeżli masz możliwożć i nie ma co się wahać 😉

    bera_87
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 189
    • Zapaleniec

    te jedne na pewno będą przesuwne, w ich katalogu fajnie prezentuja się monako, nicea i reno – te trzy mi najbardziej się spodobały, ale nie doczytywałam jeszcze dokładnie więc nie wiem jeszcze…jakos wydawało mi się łatwiejsze załatwienie tych spraw, a tu wychodzi, że najtrudniej się zdecydować co wybrać;(

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " ratunku !! pomocy mam długi i wąski pokój !!"

Przewiń na górę