• Autor
    Odp.
  • aga33
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 316
    • Pasjonat

    Od pewnego czasu zauważyłam,że mam problem z nocnym wstawaniem do toalety,
    potrafię 3,4 razy-gdzie potem przez to chodzę niewyspana, czy Wam też coż
    takiego się przytrafia? nie wiem czy nie mam jakiż problemów z układem
    moczowym?? martwię się.

    martyna1
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 306
    • Pasjonat

    Polecam zrobić podstawowe badanie moczu lub posiew. Wyjdzie, czy są jakież bakterie, infekcja. Dożć szybko i tanio dowiesz się, co i jak 🙂

    aga33
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 316
    • Pasjonat

    Zrobiłam badania i czekam na wyniki ale zaczynam się martwic ,że to coż poważnego, usłyszałam coż o pęcherzu nadreaktywnym…wiecie coż na ten temat?

    pollyanja
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 26
    • Bywalec

    Ja kiedyż o tym słyszałam, ale myżlę, ze lepiej poczekać na wyniki, niż naczytać się o różnych chorobach i obudzić w sobie przerażenie bo stres w takich sytuacjach nie jest dobrym doradcą 😉 To moze byc równie dobrze przeziębienie/ zapalenie pęcherza.

    aga33
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 316
    • Pasjonat

    Dziewczyny :
    Pęcherzem nadreaktywnym (OAB, ang. overactive bladder, łac. vesica hyperreflectorica, też:
    hyperreflexia detrusoris “ nadreaktywnożć wypieracza) okreżla się taki stan, w którym
    występują poniższe objawy:

    * częstomocz1 “ wielokrotne oddawanie niewielkich ilożci moczu, spowodowane bolesnymi
    parciami, wywołanymi patologicznymi skurczami pęcherza podczas jego wypełniania,

    * parcia naglące “ nagła, niepohamowana potrzeba oddania moczu, spowodowana nieprawidłowymi
    skurczami pęcherza, pojawiającymi się w trakcie jego wypełniania,

    * nietrzymanie moczu z parcia “ mimowolny, niedający się powstrzymać wyciek moczu,
    spowodowany parciami naglącymi,
    przy braku innych chorób, które uzasadniałyby te dolegliwożci. Objawy występują łącznie lub osobno.
    Nadreaktywnożć pęcherza często wiąże się z zaburzeniami ze strony jelita grubego (np. zaparcia)
    i zaburzeniami seksualnymi.

    aga33
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 316
    • Pasjonat

    Wszyscy znają tylko zapalenie pęcherza a tu się okazuję , że jest mnóstwo schorzeń związanych z pęcherzem. 🙁

    aga33
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 316
    • Pasjonat

    Badania zrobione i nadal nic nie wiadomo nie jest to zwykłe zapalenie pęcherza więc jeszcze trochę ten temat będzie mi i Wam 🙂 spędzał sen z powiek ;).
    Ogólnie jestem przerażona 🙁

    Niuszka86
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 263
    • Zapaleniec

    Spoko nie możesz sie tak przejmować, nie umrzesz na to raczej 😉
    Ja jestem zaintereswana tym tematem bo jakis czas temu tez mialam taki okres że wstawałam w nocy po kilka razy do kibelka.
    Mnie to irytowało, mój facet kręcił nosem, bo zawsze jakoż przez niego musiałam przeleźć żeby wydostać sie z łóżka 😈
    Ale nie poszlam do lekarza, jakos samo przeszło.

    aga33
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 316
    • Pasjonat

    Nie potrafię aż tak się nie denerwować, bo ogólnie w tych sprawach mam pecha zawsze coż musi wyjżć 🙁
    A co do chodzenia do lekarza to bardzo mało osób idzie z takimi problemami do urologa i własnie w tym jest problem, bo przechodzone takie problemy odbijaja sie potem na naszym organizmie.

    aga33
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 316
    • Pasjonat

    A wiesz sama że takie parcia naglące są czymż uciążliwym i denerwującym bo idąc ulicą nagle masz potrzebę i koniec , nie ma zmiłuj. Byłam u lekarza i nie jest to zapalenie ale samo również nie przejdzie.

    aga33
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 316
    • Pasjonat

    Czy nie uważacie ,że my jako kobiety mamy za dużo dolegliwożci, które jeszcze nasilają się wraz z wiekiem??

    monika22
    Member
    • Tematów: 15
    • Odp.: 326
    • Pasjonat

    a może za duzo pijesz napojów przed spaniem??ja tez tak miałam ale jak ograniczyłam picie napojów przed snem to juz nie wstaje w nocy do tolaety:):)

    aga33
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 316
    • Pasjonat

    Ale w jaki sposób ograniczyć, że co?? jeżli zachce mi się pić to się powstrzymać? przecież z pragnieniem-suchym gardłem nie zasnę?!

    aga33
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 316
    • Pasjonat

    a są przecież osoby które bardzo dużo piją i to nie ma wpływu!![/i]

    aga33
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 316
    • Pasjonat

    Dziewczyny proszę o pomoc bo w przyszłożci nie chcę nosić pieluszki!

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Sikanie w nocy"

Przewiń na górę