światowy Dzień Powolnożci :D

  • Autor
    Odp.
  • patunia28
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 986
    • Zasłużony

    Ot – taka optymistyczna nowina 😀

    Lektura Dantego przy winie, spokojne zwiedzanie zabytków, spacery po Rzymie z wyłączonym telefonem komórkowym – to tylko niektóre z przedstawionych we Włoszech propozycji żwiętowania obchodzonego w poniedziałek po raz drugi światowego Dnia Powolnożci.

    Dzień ten proklamowali zwolennicy życia bez pożpiechu i stresu, którzy podobnie, jak w innych krajach, mają własne stowarzyszenie.

    światowy Dzień Powolnożci obchodzony jest w dwustu miastach we Włoszech i innych krajach Europy oraz w Nowym Jorku.

    Szef włoskiego stowarzyszenia o nazwie Sztuka Powolnego Życia Bruno Contigiani wyjażnił: „Naszym celem jest krzewienie idei, że unikając pożpiechu i stresu można poprawić jakożć życia poszczególnych osób, pracowników i wszystkich obywateli”.

    Przypomniał on jednoczeżnie „dekalog” spokojnego życia: nie denerwować się stojąc w kolejce i wykorzystać spędzony w niej czas na przyjemną rozmowę, wstać pięć minut wczeżniej, by przygotować się bez pożpiechu i spokojnie zjeżć żniadanie, nie używać w SMS- ach skrótów i symboli, czytać więcej gazet i mniej oglądać telewizję.

    Przepiękna idea :mrgreen: Dla mnie po prostu cudowna :mrgreen:
    Powinniżmy jak najbardziej zaadoptować w naszym kraju :mrgreen:
    Taki Dzień Luzu i Spokoju…

    Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach brakuje nam włażnie takiej chwili zatrzymania w tym ciągłym biegu: szkoła, praca, dom, dzieci, kariera…

    Może w końcu warto zastosować się do przesłań nawet reklam, które towarzyszą nam na każdym kroku, typu „Wyyluuuzuuuj” Chupa Chupsa?

    A tutaj link do [usunięto_link] na portalu Wprost24 – więcej o obchodach we Włoszech 😀

    VanillaSky
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 331
    • Pasjonat

    Nie byłabym optymistką jeżeli chodzi o wpływ jaki dzień powolnożci, spokoju, relaksu czy czego tam jeszcze miałby mieć na nasze życie. Minimalizowanie stresu, umiejętnożć wyciszenia wymaga długotrwałych ćwiczeń, może nawet specjalistycznej terapii. Stres przychodzi z zewnątrz, nie jesteżmy w stanie powiedzieć sobie „dziż jestem wyluzowana” bo nie mam wpływu na to co się stanie. Ok, mogę wstać kilka min. wczesniej aby spokojnie rano zdążyć wszystko zrobić ale późnij…? Praca jest jaka jest. Ludzie są jacy są. Na głupotę nie ma rady. Czasami nie potrafię obronić się przed skokami ciżnienia. Sorki, moge zamknąć pokój od żrodka i wyłączyć telefon. Aha i jeszcze musiałabym wyrzucic kolegę z pokoju. To byłoby coż 😆

    patunia28
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 986
    • Zasłużony

    oczywiżcie Vanilla, to nie jest proste. wydaje mi się jednak, że tego typu inicjatywy mogą zwrócić uwagę na ten problem. chyba mało kto na co dzień zdaje sobie sprawę z tego jak bardzo jest zestresowany tym pędem… może gdyby udało się jakoż przeforsować pewne idee, ludzie by sie na chwilę zatrzymali i chociaż pomyżleli o swoim życiu 🙂
    zupełnie jak na tych reklamach – stresujemy się tym, że ktoż nas nie rozumie, nie słucha, albo że na siłce nie wyciskamy tyle ile powinniżmy – po co? na co? lepiej nabrać tego zdrowego dystansu do życia nieprawdaż? 🙂

    Fenris
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 757
    • Zasłużony

    Stres jest nieunikniony, ale można zminimalizować jego dzienną dawkę 😉 Ja staram się niczym nie denerwować, nie przejmować na zapas, nie spieszyć się (to nie jest problem wyjżć 5 minut wczeżniej, a jak spóźnimy się 5 minut to zazwyczaj żwiat się nie zawali:P). Taki dzień to fajna inicjatywa, i kolejny powód do lenistwa 😛

    patunia28
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 986
    • Zasłużony

    dokładnie 😀
    czasami sami przed sobą nie potrafimy się usprawiedliwić z lenienia się, a to jest bardzo dobra wymówka 🙂

    fajnie gdyby udało się zorganizować takie akcje jak we Włoszech 🙂 tylko żeby u nas władze były tak zaangażowane, to byłby sukces…
    ale może przynajmniej firmy popierające tego typu praktykę by się zainteresowały 🙂 jak myżlicie przyjmie się u nas?

    closer
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 44
    • Bywalec

    świetne;) mi się podoba! Jestem za wprowadzeniem tego…jak inne dziwaczne obchodzone dni tak i to wymusza na nas w pewien sposób tolerancje;D

    VanillaSky
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 331
    • Pasjonat

    dzis dla odmiany jest podobno Dzień Teżciowej. jejku… 😕 kto to wymyżla pytam, no kto??

    Fenris
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 757
    • Zasłużony

    Nom…chyba w dzisiejszych czasach wszystko ma swój dzień:P Tak samo jak 8-go marca jest jakiż wyjątkowy dzień…ale co to było ❓ :mrgreen:

    closer
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 44
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    dzis dla odmiany jest podobno Dzień Teżciowej. jejku… 😕 kto to wymyżla pytam, no kto??

    Hahaha, ale podoba mi się ten dzień.. a keidy jest dzien teżcia??;D wujka, ciotki, kuzynki itd?? ale czad!!!

    Fenris
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 757
    • Zasłużony

    14.03 – żwiatowy dzień liczby Pi 😀 Pewnie jakież uroczystożci na uczelni będę miał 😛

    patunia28
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 986
    • Zasłużony

    Fenris, no jaki dziż dzień, no ❓ słucham ❓ a pfff 😛 mam nadzieję, że przynajmniej nie zapomniałeż kfiatka swojej Pani dać 😛
    a z tym dniem Pi to żart jakiż prawda? 😛

    Fenris
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 757
    • Zasłużony

    Oczywiżcie, że dałem kwiatka:D Za kogo m nie masz xD

    A co do żwięta to nie żart, oto link: [usunięto_link]

    patunia28
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 986
    • Zasłużony

    no już, już 😀 nic nie mówię 😛

    ale ten dzień… o bosz 😆 się użmiałam i to zdrowo 😛
    to brakuje tylko żeby ktoż dzień lizaka ustalił 😛

    Fenris
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 757
    • Zasłużony

    Chyba nie ma takiego, chociaż włażnie pytałem google i znalazł coż o tym, że 20 lipca gdzież w USA chyba się obchodzi dzień lizaka, ale głowy nie dam 8)

    patunia28
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 986
    • Zasłużony

    o rajciu :mrgreen: wszechwiedzące google :mrgreen:
    ale dzień lizaka to ja chcę, bo uwielbiaaamm :mrgreen: wtedy nikt się nie będzie boczył, że laska w garniaku idzie z lizakiem w paszczy 😛

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " światowy Dzień Powolnożci :D"

Przewiń na górę