Tabletka anty a biegunka

  • Autor
    Odp.
  • arya
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    Hej dziewczyny. Mam problem. Otóż o 22 wzielam tabletke antykoncepcyjna a o 23.40 dostalam biegunki. Czy to mozliwe,ze nie zdazyla sie wchlonac i ja wydalilam? A jak wydalilam to skutecznosc ohcrony przed ciaza zmaleje. Mi sie wydaje,ze nie zostala jeszcze strawiona wiec jej nie wydalilam,ale moge sie mylic. Mial ktos podobny przypadek?

    Zelka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 257
    • Zapaleniec

    ja nie dawno zaczęłam brać i też często mam biegunkę….tzn no nie codzien ale sie zdaża… myżlę że powinnaż uważać jak taka syt sie wydarzy… albo liczyć że się wchłonęła;p na ulotce nawet pisze…

    Ula99
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 37
    • Bywalec

    Za każdym razem kiedy mi się przydarzy biegunka niedługo (do 3 – 4h) od wzięcia tabletki, dodatkowo się zabezpieczam (prezerwatywy).
    Moze jestem nadgorliwa ale na wszelki wypadek nie zaszkodzi 🙂

    Lucienne
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 112
    • Zapaleniec

    Kobietki, mam inne pytanie. Włażciwie to kilka. W piątek o 21 wzięłam tabletkę, a o 23 zwymiotowałam . Gdy już mniej więcej mój żołądek się uspokoił, to ok 1:00 wzięłam nową tabletkę z nowego opakowania. Potem rano zwymiotowałam ok. 8-9. Myslicie, że ta druga tabletka zdążyła się wchłonąć?
    Od tego czasu seksu nie było. Myżlę, że w tym tygodniu będę się jeszcze zabezpieczać prezerwatywą i potem jakoż doczekać okresu…

    Druga sprawa. Wzięłam z nowego opakowania tą jedną tabletkę. Czy myżlicie, że będę mogła w przyszłym miesiącu zrobić tak, że ostatniego dnia brania tabletki po prostu tej brakującej nie wezmę i poczekam na okres? czy nic mi się nie rozreguluje i czy będę mogła wziąć kolejną tabletką z nowego opakowania planowo?

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    1. ta druga się na pewno wchłonęła
    2. wszystko ok, ale będziesz musiała rozpocząć opakowanie o dzien wczeżniej niż normalnie, bo przerwa moze wynosić maksymalnie 7 dni

    Lucienne
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 112
    • Zapaleniec

    Czyli jak biorę tabletkę w niedzielę, to mam ją wziąć w sobotę? tak?

    WIELKIE WIELKI DZIEKI!!! 🙂

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    tak.
    tzn. przerwę zaczniesz jeżli dobrze liczę w sobotę (pierwszy dzien przerwy) i nowe opakowanie rozpoczynasz 8smego dnia czyli w sobotę 🙂

    Lucienne
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 112
    • Zapaleniec

    tzn. ostatnią tabletkę(nr 21) z obecnego opakowania biorę w tą sobotę. I co dalej?

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    aha, to skoro w sobotę ostatnia tabsa, to:

    niedziela – przerwa 1 dzień
    poniedziałek – 2
    wtorek – 3
    żroda – 4
    czwartek – 5
    piatek – 6
    sobota – 7

    niedziela – pierwsza tabsa z nowego blistra

    Lucienne
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 112
    • Zapaleniec

    a jak w niedzielę rozpocznę nowy blistr, który ma 20 tabletek(bo z tego wzięłam tą tabletkę), to potem kiedy i iludniową mam zrobić przerwę?

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    potem bierzesz 20 tabletek i robisz 7 dni przerwy (nie dłużej!) i 8smego dnia kolejne opakowanie zaczynasz. czyli jak teraz zaczynasz w niedzielę, to kolejne opakowanie po przerwie powinnaż zacząć w sobotę.

    w ogóle czytałaż ulotkę od tabletek? bo mam wrażenie, że jakoż tak nie bardzo albo nie ze zrozumieniem ;]

    PYZA MAZOWIECKA
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 25
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Hej dziewczyny. Mam problem. Otóż o 22 wzielam tabletke antykoncepcyjna a o 23.40 dostalam biegunki. Czy to mozliwe,ze nie zdazyla sie wchlonac i ja wydalilam? A jak wydalilam to skutecznosc ohcrony przed ciaza zmaleje. Mi sie wydaje,ze nie zostala jeszcze strawiona wiec jej nie wydalilam,ale moge sie mylic. Mial ktos podobny przypadek?

    depraxa

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Tabletka anty a biegunka"

Przewiń na górę