• Autor
    Odp.
  • LuBoot
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 70
    • Stały bywalec

    Były oficer polskiego wywiadu wydał włażnie drugą czężć trylogii 3xNIE czyli „Niewierni”. Pierwsza nosi tytuł „Nielegalni” – dostałam ją w prezencie i wkręciłam się niemiłosiernie 🙂 A teraz sama sobie sprezenotwałam „Niewiernych”. Thriller szpiegowski, który jest najlepszą książką o tej tematyce jaką do tej pory udało mi się dopażć 🙂
    Czytał ktoż? Znacie może jakież ciekawostki o autorze, albo info co jest prawdą w książce a co fikcją literacką? Zapraszam do dyskusji 😀

    Kawoszka
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 165
    • Zapaleniec

    Znam Severskiego, jeszcze drugiej czężci nie czytałem to widzę, ze jestem w tyle.:)
    Na pewno się zgodzę, że dobrze pisze. Z jednej strony nie ma co się dziwić, jest uznanym agentem a z drugiej strony – udział w akcjach i talent pisarki nie muszą iżć w parze a styl ma fajny.
    Taka ciekawostka to wiem, że Severski dorobił się jakiegoż odznaczenia od Baraca Obamy 🙂 Czyli musiał być dobry w zawodzie.

    LuBoot
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 70
    • Stały bywalec

    nie wiedziałam nic o odznaczeniach…ciekawe poszperam w sieci. Aż dziwne, że tajniak jest odznaczany i to jeszcze przez amerykańskiego prezydenta….
    Polecam nadrobienie „Niewiernych” – dzieje się 🙂

    Sweet Coffee
    Member
    • Tematów: 15
    • Odp.: 193
    • Zapaleniec

    ale jak to… to tajni agenci mogą tak sobie mówić, że są tajnymi agentami i jeszcze pisać o tym książki?…

    Kawoszka
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 165
    • Zapaleniec

    Sweet Coffe- No włażnie to jest problem.:) Severski nigdy nie powie co z tego, co napisał jest prawdą bo jakby używał prawdziwych informacji to by była zdradzanie tajemnic służbowych, Ale jak wplata to w fabułę i jeszcze nie zmyżla informacje typu. nazwisko bohatera i datę urodzin to co innego.:) Z jednej strony ciesze się, że napisał ksiązki, a z drugiej naprawdę chciałbym go spotkać i się spytać, co w książce było prawdą a co fikcją.:)

    Sweet Coffee
    Member
    • Tematów: 15
    • Odp.: 193
    • Zapaleniec

    Ok, teraz rozumiem 🙂
    Prawdziwego nazwiska też pewnie nie ujawnia?

    LuBoot
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 70
    • Stały bywalec

    Nie ujawnił prawdziwego nazwiska, ale czytałam wywiad z nim, w którym Severski podpowiada, że jego pseudonim to roszada słowna więc zgadywać można 😉

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Trylogia 3 X NIE"

Przewiń na górę