TYLKO BOGOWIE ŻYJĄ WIECZNIE

  • Autor
    Odp.
  • Nastka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Autor: Krzysztof Milczarek
    Tytuł: TYLKO BOGOWIE ŻYJĄ WIECZNIE
    Wydawca: Bellona
    EAN 9788311118195
    280 stron

    Witam wszystkich:)
    Chciałabym Wam zaproponować lekturę książki, która zrobiła na mnie ostatnio duże wrażenie. Jest to debiutancka powieżć Krzysztofa Milczarka zatytułowana TYLKO BOGOWIE ŻYJĄ WIECZNIE.
    Traktuje ona o losach ostatnich królów sumeryjskich. Ukazuje złotą epokę III dynastii z Ur, odległą i tajemniczą dla współczesnego człowieka. świat glinianych tabliczek, akadyjskich i hebrajskich mitów ożywa w działaniach konkretnych ludzi, a nieznane wydarzenia historyczne nabierają dodatkowego sensu. Te odległe czasy ukazane są oczami biblijnego Abrahama jako żwiadka i uczestnika zmian zachodzących w zapomnianym dziż żwiecie. Mityczne przygody sumeryjskich bogów przeplatają się
    z wartkimi dziejami Bliskiego Wschodu sprzed 4000 lat. Zmagania bóstw, losy władców i historie zwykłych ludzi układają się w niezwykle ciekawą, piękną i mądrą opowieżć.

    Polecam

    Natalala
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Kumpela włażnie czyta tą książkę, też mówi że jest dobra, może pożyczę z ciekawożci jak przeczyta.
    8)

    Nastka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Dobry pomysł:)
    Ja przeczytałam w jeden wieczór, mimo iż żrednio lubię powieżci historyczne.
    Na szczężcie autor nie zamęcza faktami i datami, tylko opisuje i opowiada
    o niezwykłych miejscach i rzeczach, o których warto jest pamiętać.
    Poza tym Pan Krzysztof ma wielki talent pisarski. Potrafi opowiadać ciekawie, prostym i pięknym językiem.
    Jeżli więc lubisz książki „o czymż”, które w jakiż sposób pobudzają do refleksji, przeczytaj tę :))

    Pozdrawiam

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " TYLKO BOGOWIE ŻYJĄ WIECZNIE"

Przewiń na górę