Uczulenie na metal

  • Autor
    Odp.
  • Lady_Pink
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 99
    • Zapaleniec

    Nie dawno odkryłam że uczula mnie klamra paska do spodni i czasami kolczyki, jak to możliwe że stało się to tak nagle z dnia na dzień, kiedy wczeżniej tego nie miałam? jak sobie z tym radzić?

    peronowa mysz
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 367
    • Pasjonat

    No niestety alergia pojawia się od tak. A jak sobie radzić? Iżć do alergologa…

    Lady_Pink
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 99
    • Zapaleniec

    Miałam nadzieję na jakież domowe sposoby ( nie znoszę lekarzy) ;p

    Figa
    Keymaster
    • Tematów: 61
    • Odp.: 910
    • Zasłużony

    Zapewne Lady…. masz uczulenie na nikiel, wystarczy nie uzywać tego typu rzeczy i jeszce nie jesc masmiksow i innych mieszanek (katalizatorem jest nikiel) czyli ciast, siastek, ciasteczek kupionych w cukierniach jak i pomidorów bo mają również dożć dużo
    No i pranie.polecam jakis delikatny proszek dla dzieci……..
    I koniecznie zrób testy

    Avicularia
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 9
    • Bywalec

    Dokładnie, Figa ma rację!
    Trzeba bardzo uważać na biżuterie i metalowe paski bo zawieraja alergenny nikiel. Moj kolega tez jest uczulony na nikiel i od paska zaraz dostawał czerwonych pręg na brzuchu, tak samo zreszta od zegarka.
    Pozostają Ci paski z materiału i kolczyki ze szlachetnych metali o najwyższych próbach 😉
    Nie jedz owoców z puszek, pozbądź sie metalowych plomb i takie tam.
    Zmartwie Cie, ale bardzo dużo kolorowych kosmetyków zawiera cała tablicę Mendelejewa i też może uczulać. Jeżli będziesz chciała jakież produkty dla alergików odezwij sie na privie. A najlepiej zrób sobie badania na poziom toksyn i metali ciężkich w organizmie. Potem można zastosować specjalne plastry detoxykacyjne i zrobic sobie małą kuracje oczyszczającą organizm.
    Oby Ci to pomogło 🙂

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    PROSZE O PORADE
    MNIE OD NIEDAWNA UCZULAJA NIE TYLKO KOLCZYKI CZY PASEK OD SPODNI ALE TAKZE MALE GUZICZKI OD SPODNI JEANSOWYCH NA PIODRACH A TAKZE KUZIK OD ROZPORKA! CZY JEST JAKAS DOBRA MASC NA TO?BO CO ZAŁOZE SPODNIE TO MNIE TO SWEDZI I POJAWIAJA SIE TAKIE JAKBY KROSTKI

    Venus
    Member
    • Tematów: 58
    • Odp.: 678
    • Zasłużony

    teba patrzec z czego sa te tworzywa wykonane i ich unikac,a najlepiej by jednoznacznie wskazac ,czego sie wystrtzegac zrobic sobie testy.

    Sandy
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 390
    • Pasjonat

    👿 blee ja mam ten problem juz od kilku lat ale nigdy czasu zeby pojsc do lekarza.teraz musze to zrobic bo pojawily mi sie blizny na brzuchu od drapania tych krostek,zeby tylko nie bylo gorzej 😯

    Katie
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 591
    • Zasłużony

    MOja znajoma pracowała w banku, w kasie ale musiała odejżć bo dostawała uczulenia raz od metalu – monet, dwa do banknotów, ponoć niektórych uczula farba drukarska, w nadmiarze rzecz jasna. Na codzień nie ma objawów.

    imported_Malgos
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 9
    • Bywalec

    Ja mam ten sam problem, bardzo szytbko mi wyskakuje uczulenie i znika długo….kolczyki i inną biżuterię można mieć szlachetną.

    Z klamrą od paska czy guzikiem nie jest tak łatwo, ja sobie poradziłam tak- nakładam na tą czężć guzika bezbarwny lakier do paznokci i do puki się nie zetrze to jest dobrze:)

    Co do tych masmiksów to nigdy o tym nie słyszałam…jak się objawia kontakt z niklem w jedzeniu ❓

    shiva
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 115
    • Zapaleniec

    ja równiez od paru lat jestem uczulona, powiem krótko idzie sie przyzwyczaic. nigdy nie mialam problemow z jedzeniem czegokolwiek w puszkach, czy masmixów..(?) nie zaówazyłam u siebie zadnych zmian. Niestety tak jak wczesniej ktos pisał klamry guziki i metalowa bizuteria to horror. Wystarczy godzina z czyms takim i pojawiaja sie male swedzace krostki.

    Ania1717
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Czeżć… Tez jestem uczulona na metal.. 🙁 Alergolog mi powiedział że norma alergenów wynosi 100 a ja mam 300 😥 W moim przypadku nie występują krostki lecz obrzęki. Jeżli mam dłuższy bezpożredni kontakt z metalem to po około godziny występuje obrzęk, ale nie tego miejsca które ma kontakt z metalem lecz twarzy… Najczężciej mam podpuchnięte oczy, wargi lub nos… Czy wie ktoż może czy taka alergia kiedyż ustępuje?? Czy jest możliwożć wyleczenia tego???

    shiva
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 115
    • Zapaleniec

    Hmm ciezki przypadek. Słyszałam o odczuleniach ale strasznie długo to trwa.

    Ania1717
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Słyszałam, że na alergię kontaktową niema odczulenia…. Czy to prawda???

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Uczulenie na metal"

Przewiń na górę