Węglowodany, Coca cola i słodziki

  • Autor
    Odp.
  • szyszq
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 91
    • Stały bywalec

    Witam!
    Przeszłam na dietę, mało urozmaiconą ale chciałam spróbować. Jadłam dziennie ok 1000- 1200 kcal. Moje posiłki wyglądają następująco:

    na żniadanie kefir z płatkami, kawa z mlekiem 0,5% bz cukru

    obiad kurczak gotowany lub ryba smażona na wodzie, kalafior lub brokuł, szpinak, marchew (wszystko gotowane), ogórki, pomidorki, rzodkiew, (ogólnie na talerzu było tego dużo)

    kolacja: 3 kromki wasy z białym serkiem chudym i pomidorem, jajko na twardo. Czasem przed snem gdy dopadał mnie głód chrupałam marchewkę.

    Zdarzało się, z racji na sezon, że po obiedzie serwowałam sobie trochę truskawek, no i co najgorsze piweczko do meczu 😳

    Wybierałam produkty mało węglowodanowe, nie stosowałam żadnych tluszczy, żmietany do przygotowania obiadu. Na żniadanie jadłam raczej rzeczy kaloryczne. Wszystko byłoby dobrze, bo lubię warzywa, zwłaszcza brokuły i szpinak, ale po tygodniu dosłownie rzuciłam się na słodycze. Tzn pewnego dnia zjadłam tłustą chałwę. Zaznaczam, że ja prawie wogole nie jadłam słodyczy, czasem w gożciach lub jak mnie ktoż poczęstował. Wystarczał mi cukier z jedzenia: lubię makarony i jogurty. Zazwyczaj kawa gasi moje pragnienie na słodycze, mimo iż bez cukru (?).
    Zastanawiam się jak długo można stosować taką diętę? Bo ja wytrzymałam tydzien, ale po jednym dniu słabożci znowu do niej wróciłam, i dobrze się z nią czuję. Jak wam się wydaje, czy takim sposobem mam szansę schudnąć? Wczeżniej jeszcze biegałam i ćwiczyłam, ale teraz nie mam na to niestety czasu.

    Jeszcze mam pytanie: Czy Coca colę light można pić bezkarnie? tzn w kontekżcie kalorii i odchudzania, w końcu to jest kwas. Ostatnio ją piłam bo lubie jej smak i jest słodka. Pomogła mi zwalczyć ochotę na prawdziwe słodycze.

    I co ze słodzikami? Tez stosuję. Co radzicie?

    macek10
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 244
    • Zapaleniec

    Przede wszystkim czemu 3 posilki nie mozna tego rozłozyc na 5? Dieta nie konczy sie na jednym dniu czy to samo zjadasz kazdego dnia? Slodzikow nie polecam radzilbym odzwyczaic sie poprostu od slodkiego. Slodziki moga powodowac wiele chorob w tym nowotwory, to substancje sztuczne a jak kazda sztuszna substancja nie jest zdrowa dla organizmu.

    macek10
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 244
    • Zapaleniec

    a jesli chodzi o cole light to zawiera mnostwo slodzikow pod wzgledem kalorycznym jest lepsza od zwyklej ale pod wzgledem zdrowotnym light jest gorsza.

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    moim zdaniem trochę rygorystyczna ta dieta

    a ćwiczysz coż?

    ja nie polecam żadnych napojów gazowanych w tym coli

    szyszq
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 91
    • Stały bywalec

    Raczej codzienne jadam to samo, a przynajmniej na żniadanie standard to kefir z płatkami, tak od wielu lat. Na obiad to tak jak mowilam, komponuje sobie posilek z takich produktów jak: kurczak, ryba, kalafior, brokuły, marchew, szpinak, pomidor, ogórek, rzodkiewka. Nie jem wszystkiego jednoczeżnie. A kolacja to wasa z serkiem białym z jakimż warzywem typu pomidor, ogorek, rzodkiew.

    Wiem ze lepiej jesc 5 posiłków, ale jak zjem sniadanie o 8.00-9.00 to zaczynam być głodna o 14, a to juz pora obiadowa. Potem jem jakąs przekąskę, typu jabłko lub truskawki a ok 18.00, 19.00 kolacje.

    Miedzy czasie piję bardzo dużo herbatek różnych:owocowych, zielonych, miętowych itp oczywiscie bez cukru plus woda mineralna no i kawa.

    Asiek napisała, żeby zrezygnowac z wody gazowanej. Jednak zastanawiam się dlaczego? Nie lubie niegazowanej bo jest jak z kranu. Preferuje gazowaną i zastanawiam się czy rzeczywiżcie tak ważne jest żeby z niej zrezygnować. Jeżli chodzi o wzdęcia i wypełniony brzuszek to nie zauważyłam u siebie takich objawów.

    Jeszcze jedno pytanie co do wody mineralnej. Spożywam jej bardzo dużo, dlatego kupuję najtańszą, która jest uboga w minerały. Czy jest to jakoż istotne? w upały wypijam nawet 3L, dlatego trochę szkoda mi kasy na dobrą wodę.

    Tak przede wszystkim dziękuje za komentarze i pomoc :*

    szyszq
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 91
    • Stały bywalec

    Sprostowanie:

    Teraz doczytałam że Asiek napisała że nie poleca napojów gazowanych, a nie to co napisałam, no ale na jedno wychodzi 🙂

    szyszq
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 91
    • Stały bywalec

    i będę pracować nad rezygnacją ze słodzików, choć w ciągu dnia to zjadam max 3 pastylki, czy to dużo w kontekżcie wywołania jakiż negatywnych skutków? A Coca cola Light tylko czasem, jak mam większą ochotę na słodkie.
    Lepiej zjeżć batonika? czy wypić szklankę coca coli light? 😉

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    szyszq no na wodzie nie warto jest oszczędzać…
    jesli lubisz bardzo gazowaną może warto spróbować tej mineralki lekko gazowanej? Próbowałaż?

    Czy oprócz diety i ćwiczeń łykasz jakież suplementy idety albo pijesz herbatki oczyszczające?

    szyszq
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 91
    • Stały bywalec

    Lubię raczej gazowaną, no ale żredniogazowaną nie wzgardzę. Bardziej jednak smakuje mi z bąbelkami.

    Zdanych suplementów nie stosuje, jakoż nie mam do nich zaufania. Nigdy czegoż takiego nie kupowalam, nawet nie wiedziałabym co wybrać. Obawiam się że kupię i nic nie zdziałają, a na rozwalanie kasy w błoto nie bardzo mnie stać. Herbatek oczyszczających tez raczej nie, preferuje zieloną lub zwykle owocowe i miętową. A z tymi ćwiczeniami to coraz gorzej. Niestety bardzo rzadko teraz cwicze, jakos brakuje chęci, czasu przede wszystkim, ale to nie powinno być usprawiedliwieniem. W koncu moglabym poswiecic np czas spedzony na internecie w pozyteczny sposób :). Moze sie jeszcze zmobilizuje, jak na razie to pilnuje diety.

    Co do suplementu? Czy polecasz jakiż szczególny? wiem, że są już o tym wątki tutaj, ale kazdy poleca co innego. Moze akurat sie na cos zdecyduje.

    szyszq
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 91
    • Stały bywalec

    No nie jest tak dobra jak Cola zwykła, zgadzam się, ale też mi smakuje i żadnej goryczy nie odczuwam.

    Tak już jest że wszystko co smaczne to kaloryczne 🙂
    Trzeba wybrać albo figura albo przyjemnożci z jedzenia :).

    Swoją drogą jak komuż zależy na zrzuceniu kilogramów, nie polecam przygotowywać smakowitych posiłków. Jak nam za bardzo smakuje to myżlimy o dokładce 🙂 A jak jest takie sobie to zjemy mniej i wolniej:)

    macek10
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 244
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    No nie jest tak dobra jak Cola zwykła, zgadzam się, ale też mi smakuje i żadnej goryczy nie odczuwam.

    Tak już jest że wszystko co smaczne to kaloryczne 🙂
    Trzeba wybrać albo figura albo przyjemnożci z jedzenia :).

    Swoją drogą jak komuż zależy na zrzuceniu kilogramów, nie polecam przygotowywać smakowitych posiłków. Jak nam za bardzo smakuje to myżlimy o dokładce 🙂 A jak jest takie sobie to zjemy mniej i wolniej:)

    zrobisz jak zechcesz ale cola i wszystko jej podobne to swinstwo. cola zakwasza organizm, mam kolege na ochronie srodowiska ktory bardzo lubil cole fante itp raz mieli wycieczke do fabryki coca coli i po powrocie powiedzial ze nigdy w zyciu wiecej do ust tego nie wezmie. Jest tez takie powiedzenie ze jje sie po to zeby zyc a nie zyje po to zeby jesc, jedzenie nie ma byc przyjemnoscia zycia tylko dawac nam przedtrwanie a czy cos co jest smaczne a praktycznie wogole odzywcze daje nam przetrwanie?

    szyszq
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 91
    • Stały bywalec

    Wszystko to prawda co piszesz, uważam tak samo.

    Nie żyję po to żeby jeżć. Colę light piję rzadko, a wole light od zwyklej, mimo że nie jest gorsza w smaku. Wiem że to żwiństwo, że to kwas ortofosforowy (miałam z tego laboratoria), że psuje zęby i wątrobę, wypłukuje składniki mineralne, ale wiem tez ze jest na slodzikach, a na tym sie nie znam. Ale piję ją tylko w KRYZYSOWYCH sytuacjach. W całym swoim życiu a mam już 24 lata wypiłam może 10l coca coli, czy to dużo? Z czego moze 2 razy kupilam sobie sama bo miałam ochotę. Ostatnio, tj jakiż tydz temu w trakcie mojej diety dopadła mnie ochota na słodkie, więc kupiłam cole light i wypiłam całą, tj 2l. I to był mój jedyny z nią epizod. Pomogła, tzn ochota na slodkie odeszla, mimo ze to wcale nie cukier tylko jakies tam slodziki. Więc pomyżlałam, że jeżli bedzie mi sie chcialo znowu slodkiego siegne po cole light. Jak narazie mi sie nie chce, bo wogole nie jestem przyzwyczajona do slodyczy. Nigdy nie kupuje, jadałam tylko czasami niedzielne ciasto w domu. Ale z racji diety niskoweglowodanowej organizm szaleje i dopomina sie czasem, tymbardziej że przed dietą podstawą w mojej kuchni był makaron.

    Skoro tak wszyscy odmawiają mi tej coli to zrezygnuje. Na pewno macie racje, tylko że ja wcale nie miałam zamiaru pijać jej codziennie litrami.
    Co w takim razie proponujecie na taką niespodziewaną chętkę na słodkie?

    Swoją drogą to jakbyżmy się przeszli po wszystkich fabrykach i zobaczyli jak powstają produkty spożywcze naszego codziennego użytku to nie mielibyżmy czego kupować 😉

    hostessa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 653
    • Zasłużony

    zgadzam sie z toba teraz nic nie jest wytwarzane w dobry sposob, nawet na targu jak kupuje jajka to musze uwazac czy stara babulenka nie wciska mi fermowych ;/
    poza tym moj tata powtarza mi zawsze jak o tym mowie ze „zycie jest niezdrowe” ityle 😉
    dlatego ja staram sie uwazac na to co jem ale tez cole czasem kupie i nie mam do siebie pretensji 🙂 duzo cwicze chodze na saune plywam i mam nadzieje ze macek za bardzo sie nei przyczepi do mych slow 😉 pozrdawiam cieplo :)[/list]

    macek10
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 244
    • Zapaleniec

    skad czemu mialbym sie przyczepiac sam czasem skuszam sie na niezdrowe pozywienie. Mam pytanie jak odrozniasz czy jajka sa fermowe czy nie?

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Węglowodany, Coca cola i słodziki"

Przewiń na górę