Zabiegi przeciw starzeniu sie skóry

  • Autor
    Odp.
  • mrowka
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 764
    • Zasłużony

    witajcie

    interesuje mnie jakie zabiegi stosować aby zapobiec wczesnemu starzeniu się skóry( bardziej chodzi mi o takie domowe)
    – może jakież maseczki
    co Wy robicie aby opuźnić proces starzenia się skóry

    piszcie żmiało co robicie albo co warto robić w tym kierunku

    Pozdrawiam:)

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    ja nie stosuje zadnych domowych zabiegow.

    dobra pielegnacja plus dobre geny wystarcza.

    mrowka
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 764
    • Zasłużony

    dobra pielęgnacja tz jaka? jakich kremów używasz? jakie maseczki

    pochwal się zachecam:)

    HighHills
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 57
    • Stały bywalec

    Podstawą pielęgnacji skóry jest dobre nawilżenie i duuuuża ilożć wypitych płynów:) Ja osobiżcie często stosuję peelingi, do tego balsam SVR, często korzystam też z kosmetyków naturalnych. Polecam także zrezygnować ze słodyczy, makaronów, białego pieczywa – możecie wierzyć bądź nie,ale naprawdę mają ogromny, negatywny wpływ na skórę:/

    charlize
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 271
    • Zapaleniec

    Ja również w domu robię sobie peelingi, zarówno takie kupowane jak i domowej roboty (na przykład z kawy), do tego oczywiżcie staram się dwa razy dziennie porządnie nawilżyć skórę, szczególnie w zimie, kiedy wysycha bardziej.
    Oprócz tego mimo wszystko chodzę raz na jakiż czas do kosmetyczki na zabiegi odżywcze, nawilżające i głęboko dotleniające. Po pierwsze jest to dla mnie super relaks i przyjemnożć no i dbam przy okazji o swoją skórę. A moja pani kosmetyczka ze Studia Kleopatra (w Warszawie, kochane polecam Wam gorąco) dba o fantastyczny nastrój.
    Ale niestety żadne zabiegi nie zapobiegna starzeniu się skóry, trzeba przyjąć ta brutalna prawdę i się z tmp ogodzić 🙂

    szaloona
    Participant
    • Tematów: 26
    • Odp.: 289
    • Pasjonat

    Można wykonywać wiele zabiegów. które opóźniają starzenie się skóry. Ja najczężciej robię sobie peelingi, najbardziej lubię peelingi z mydlarni u Franciszka, chyba się zakochałam w cukrowym peelingu do ciała z kawą. Nie tylko pięknie wygładza skórę, ale też cudownie pachnie, a potem jakiż balsam albo olejek. Staram się używać kosmetyków, które zawierają witaminę E, która jak wiadomo opóźnia procesy starzenia się skóry;)

    Orinutka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    Na własnej skórze przekonałam się ,że minimum słodyczy,maksimum warzyw,jak najmniej cukru,duże ilożci wody mineralnej i …dużo snu, dużo wypoczynku….na żwieżym powietrzu,mogą zdziałać cuda.

    Jeżeli dodamy do tego dobre kosmetyki i nawyk zmywania makijażu przed pójżciem spać i optymizm i użmiech na codzień….to….powinno być o.k. 😀

    tramka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 43
    • Bywalec

    Jeżli chodzi o domowe sposoby, to faktycznie peelingi są dobre. Sama często „zamawiam” sobie u rodziny na prezenty:) Jasne, że to odmłodzi w pewien sposób skórę, ale jednak ostatnio mimo wszystko zrobiłam sobie zabieg usunięcia zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego. Akurat byłam na borowaniu w gabinecie Tarabuła i od słowa do słowa doszłam z dentystką do wniosku, że taki zabieg byłby dla mnie całkiem przydatny. Niestety nie jest to tani zabieg, ale jestem bardzo zadowolona z efektów:)

    Natomiast jeżli chodzi o maseczki… Wiem, że to oklepane i na wszystkich filmach to jest pokazane, ale ja je bardzo lubię: ogórki na oczy i taki relaks:) Jakież efekty to także przynosi:)

    Eversun.pl
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Dużo dają też dobre nawyki – skrupulatnie stosowane latami dają naprawdę wiele:

    ➡ każdorazowe dokładne zmywanie makijażu przed snem
    ➡ delikatne wklepywanie kremów pielęgnacyjnych, zamiast ich intensywne wsmarowywanie, z naciąganiem skóry
    ➡ stosowanie kosmetyków z filtrami UV, zapobiegającymi fotostarzeniu
    ➡ stosowanie odpowiednich kosmetyków zawierających substancje pomocne w dbaniu przeciwzmarszczkowym o skórę: retinol, witaminy A, C, E, koenzym Q10, kwas hialuronowy i wiele innych. W wybieraniu odpowiednich kosmetyków bardzo pomocna jest znajomożć składów tych preparatów – bezsensowne jest kierowanie się tylko piękną reklamą i kolorowym pudełkiem z zapewnieniami o skutecznożci i mnóstwie wspaniałych składników, gdy po zajrzeniu w listę składników wszystkie te dobroczynne substancje są gdzież na szarym końcu w składzie – czyli jest ich tam po prostu mało. Jeżli nie potrafimy samodzielnie dobrać sobie linii kosmetycznej to warto zasięgnąć porady kosmetyczki, która doradzi odpowiednią serię, bogatą w wartożciowe składniki.

    Ponadto:
    ➡ gdy skóra jest już na tym etapie, że potrzebuje nie tylko pielęgnacji ze słoiczka, ale także czegoż bardziej specjalnego, warto ponownie skierować swe kroki do salonu, gdzie można skorzystać z profesjonalnych zabiegów odmładzających i przeciwzmarszczkowych, jak chociażby mikrodermabrazja diamentowa, mezoterapia bezigłowa, fale radiowe RF, żelazko przeciwzmarszczkowe – z pewnożcią kosmetyczka doradzi coż odpowiedniego do cery klientki.

    ines666
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    A ja polecam gorąco zabieg Accent Your Body. Nie boli i jest zupełnie bezpieczny. Stosuje się go na różnorakie partie ciała- twarz, talia, brzuch, pożladki, uda. Daje bardzo dobre rezultaty, oczywiżcie im większej liczbie zabiegów się poddacie, tym lepiej i tym bardziej efekty są widoczne:) Ja przeszłam przez trzy serie i po tej ostatniej zauważyłam już bardzo dużą różnicę. Generalnie istota zabiegu odnosi się do terapii ciepłem w tym sensie, że jest się poddawanym poprzez odpowiednie sprzęty działaniom energii i ona powoduje, że cząsteczki wody, które macie w skórze, zaczynają się poruszać i to ich tarcie wytwarza ciepło, no a ono z kolei odbudowuje kolagen, ujędrnia skórę, powoduje, że się robi taka ,,ujednolicona” i ładna. Zmarszczki się gubią i możemy poczuć się młodziej i dużo bardziej żwieżo. Wypróbujcie.

    tabletka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 212
    • Zapaleniec

    Jaka cena zabiegu?

    SklepKokosowy
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 36
    • Bywalec

    Generalnie rzecz biorąc jest wiele zabiegów mających na celu poprawienie jakożci naszej cery,likwidację zmarszczek. Nie potrafię podać jednego najbardziej skutecznego,bo często jest to indywidualna kwestia naszego organizmu.

    Specjalista Aspazji
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 213
    • Zapaleniec

    Polecam odżywczą maseczkę z marchewki! Wymieszaj marchewkę z żółtkiem jaja i łyżką oliwy. Zmiksuj składniki i wsmaruj miksturę w twarz. Po 20 minutach zmyj resztki letnią wodą.

    Admarkt_pl
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 96
    • Stały bywalec

    Maseczka z dodatkiem kolagenu jest ponoć bardzo skuteczna,wiec można spróbować. Poza tym też jakożć naszego życia,to czy przebywamy na żwieżym powietrzu,czy jesteżmy aktywni- również ma wpływ na starzejącą się skórę.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Zabiegi przeciw starzeniu sie skóry"

Przewiń na górę