Ciąża podczas brania anty ?

  • Autor
    Odp.
  • Venus
    Member
    • Tematów: 58
    • Odp.: 678
    • Zasłużony

    Dopiero rozpoczęłam branie tabletek Cilest.
    W niedzielę skończyłam pierwsze opakowanie, a więc dzisiaj powinnam dostać miesiączki.
    W sobotę urpawiałam seks,bez prezerwatywy.. Dziż miesiączki jeszcze nie mam, ale strasznie bolą mnie piersi ( już jakież poltora tygodnia)…
    Czy mozliwe ze jestem w ciazy ?

    Venus
    Member
    • Tematów: 58
    • Odp.: 678
    • Zasłużony

    zapomnialam dodac,ze wczesniej mialam problemy z miesiaczkowaniem.
    Tabletki antykoncepcyjne mialy mi przywrocic moja miesiaczkę.

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    Bywają przypadki (typowa wpadka) że podczas brania można zajżć w ciążę ale to jest odsetek kobiet. Myżlisz że jesteż tą jedną na 1000 ?

    Czerwona
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 886
    • Zasłużony

    Jak bralas tabletki regularnie i zapomnials zadnej zazyc to na pewno nie jestes w ciazy…
    Jakbys zapomniala ktorejs to wtedy bylo by to mozliwe.

    beehive
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 292
    • Zapaleniec

    Włażnie, odnożnie tematu, ale zbaczając trochę z głównego wątku, mam pytanie z czystej ciekawożci — czy jeżeli zajdę w ciążę podczas brania tabletek (chociaż ponoć jeżli zdarzają się ciąże, to głównie przez niedbalstwo, zapominanie o tabletkach itp.), to czy ciąża nie jest wtedy bardziej zagrożona? Np. jeżli kontynuuje się zażywanie tabletek nie wiedząc o ciąży? Jakież uszkodzenia płodu itp.? Chyba zapytam ginekologa (;

    reeversed
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 32
    • Bywalec

    Moj gin odpowiedział ze nie szkodza dziecku bo hormonki zarate w tabletkach (estrogen i progesteron) sa wydzielane przez sam organizm w czasie ciazy.
    A co do strasznego bolu piersi po cilescie to chyba normalny skutek uboczny, przynajmniej ja go mam od kilku miesiecy a dzidziusia sie jeszcze niestety nie spodziewam;)
    Nie stresuj sie bo to tylko zatrzyma Twoja miesiaczke:)

    Kwiat we wlosach
    Member
    • Tematów: 51
    • Odp.: 590
    • Zasłużony

    ….

    reeversed
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 32
    • Bywalec

    Niestety… faktycznie strasznie załuje ale mam żwiadomosc ze narazie nie mozemy pozwolic sobie na mała Kruszynke z wzgledu na wiek, studia, niedojrzałosc i pewnie jeszcze milion innych rzeczy.
    Ale miejmy nadzieje ze za kilka lat wezniemy sie ostro do pracy i postaramy o mała gromadke:)
    Nie wyobrażam sobie życia bez takiego szczesci jakim sa dzieciaczki… mmm..rozmarzyłam sie;)

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Ciąża podczas brania anty ?"

Przewiń na górę