• Autor
    Odp.
  • Kokoszanelka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 0
    • Początkujący

    Czy to możliwe że w trzecim miesiącu po porodzie moje piersi są puste i nie ma w nich odpowiedniej ilożci mleka by dzieciaczek sie najadał?:/

    Animadea
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 47
    • Bywalec

    Z tym to akurat różnie bywa. A rozmawiałaż z lekarzem o tym?

    reddragon
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 479
    • Pasjonat

    Jak często dziecko je ?
    Jest to raczej wątpliwe, ponieważ w Twoich piersiach jest wystarczająca ilośc pokarmu..
    Skąd pomysł że masz go za mało ??

    rafandynka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 113
    • Zapaleniec

    reddragon temat stary, podejrzewam ze dzieciaczek autorki dawno odstawiony 😉

    a na laktacje polecam przystawianie, przystawiania i jeszcze raz przystawianie.

    Monika
    Participant
    • Tematów: 8
    • Odp.: 66
    • Stały bywalec

    Poza przystawianiem troche też świetego spokoju 😉

    reddragon
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 479
    • Pasjonat

    Wiem, że stary ale pewnie niejedna młoda mama się nad tym zastanawia i martwi 😉
    A najłatwiej powiedzieć , że za mało pokarmu, że się nie najada..
    I sie od razu podaje mm

    Monika, z tym spokojem czasem może być ciężko 😀

    p.s. poza tym dziecko jeszcze nie ma 2 lat, więc jeszcze mogą się karmić

    azja85
    Participant
    • Tematów: 5
    • Odp.: 85
    • Stały bywalec

    Z tym świętym spokojem to u młodej mamy bywa różnie, wiem sama po sobie, a raczej wiem, że go nie ma. Bardzo pomaga prolaktan prenalen, ale jako wsparcie dla częstego przystawiania do piersi, picia dużo wody itp. samo nic się nie zrobi.

    rafandynka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 113
    • Zapaleniec

    Generalnie to ja wychodze z zalozenia, ze te wszsytskie herbatki na laktacje itd sa tylko do poprawy samopoczucia matki 😉 moja siostra kupila sobie slod jeczmienny i juz po 1 lyzeczce stwierdzila ze ma od razu wiecej mleka 😛

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    W trzecim miesiącu po porodzie jest ten słynny kryzys laktacyjny. Wiele kobiet właśnie wtedy się poddaje i kończy karmienie. Szkoda tak wczesnie przerywać, ja się ratowałam prolaktanem, bardzo skuteczny. Jedna saszetka dziennie i po paru dniach już piersi pelne mleka 🙂

    reddragon
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 479
    • Pasjonat

    Nie ma kryzysu laktacyjnego 😉 Jest tylko nasze nastawienie

    A sorry, może być kiedy np dziecko nas ugryzie..

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    Oczywiście, ze jest. Nawet kilka, wiem co mówię, łącznie karmiłam ponad 4 lata (podzielić na dwoje dzieci), więc mimo mega pozytywnego nastawienia, kilka tych kryzysów zaliczyłam. One są związane z tym, że dziecku tak skokowo zwiększają się potrzeby i laktacja nie nadąża, więc co 3-4 miesiące mówimy właśnie o kryzysie, który trwa kilka dni. Tutaj się zgadzam, że tylko dzięki dobremu nastawieniu szybciej można taki kryzys pokonać.

    nadiapolak
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Najlepiej skonsultować to z lekarzem 😉

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Co na laktację?"

Przewiń na górę