Jak przechowywać perfumy?

  • Autor
    Odp.
  • Zauroczona
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 592
    • Zasłużony

    Mam kilka pięknych oryginalnych zapachów, minie sporo czasu zanim wszystkie zużyję.
    Jak przechowywać perfumy (już otwarte), żeby się nie „zestarzały”?

    Lady_Kala
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    Czytałam gdzies taki artykuł o przechowywaniu perfum… Najlepiej byłoby przechowywać je w orginalnym kartoniku,w miejscu niezbyt ciepłym ale i nie za zimnym,przede wszytskim z dala od promieni słonecznych-włażnie zapakowane w jakiż kartonik i raczej w szufladzie,w szafce niż na „widoku” czy na półce w łazience! żwiatło słoneczne poodbno może sprawić,że perfumy zaczną się rozwarstwiać,stracą na trwałożci a i zapach może się zmienić…

    Powtarzam za przeczytanym artykułem (nie pamiętam gdzie i kiedy:))

    zuzia.gdansk
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Tu masz link do małego poradnika na ten temat : [usunięto_link][/url]

    charlize
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 271
    • Zapaleniec

    Ja swoje perfumy po użyciu zawsze dokładnie zamykam i wkładam do kartonika. Leżą sobie spokojnie w szafce łazienkowej i nigdy nie miałam żadnego problemu z tym, że mi wywietrzały bądź też straciły zapach. Może to też jest kwestia oryginalnożci perfum. Bo na pewno jakies podróbki nie trzymają zapachu tak dobrze

    Blk
    Member
    • Tematów: 16
    • Odp.: 712
    • Zasłużony

    @zuzia.gdansk wrote:

    Tu masz link do małego poradnika na ten temat : [usunięto_link][/url]

    dzięki, przydał się

    Crystaline
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 89
    • Stały bywalec

    Jest kilka podstawowych zasad, których trzeba przestrzegac, aby perfumy nie straciły zapachu. Trzeba przechowywac je w ciemnym miejscu, najlepiej chłodnym, aby zapach się nie ulatniał. Jeżli dopiero co otrzymaliżmy lub kupiliżmy perfumy, ale nie zamierzamy ich używac, nie należy zrywac folii z oryginalnego opakowania, sam korek nie chroni zapachu w stu procentach.

    szaloona
    Participant
    • Tematów: 26
    • Odp.: 289
    • Pasjonat

    Słyszałam, że bardzo dobrym sposobem na przechowywanie perfum jest to, żeby je trzymać w pudełku w ciemnym miejscu, dzięki temu perfumy będą bardziej trwałe i nie wywietrzeje z nich zapach… słyszałam też o różnych miejscach, gdzie się trzyma perfumy np . mama mojej koleżanki trzyma swoje ulubione zapachy w lodówce. Może to jest jakiż sposób na trwałożć perfum??:)

    Crystaline
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 89
    • Stały bywalec

    Szczerze mówiąc to nie słyszałam o takim sposobie,perfumy są w zasadzie długotrwałe i wystarczy je dobrze zamknąc i trzymac w pudełeczku. Nic złego nie powinno im się stac.

    succubia
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Zdecydowanie nie można kłażć ich „na słońcu”, tj. parapet czy toaletka na którą często padają promienie słoneczne, odpada 🙂 Nom.. i to tyle z tego co ja wiem 🙂

    Kokai_pl
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 130
    • Zapaleniec

    Nie należy wkładać ich takze do lodówki,tutaj temperatura musi być pokojowa,a jeżli wiemy,że nie będą używane przez dłuższy okres czasu,wówczas lepiej w ogóle ich nie ruszać z pudełka.

    Erika Li
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 47
    • Bywalec

    Nie wiedziałam, że perfumy w ogóle potrzebne jakoś specjalnie przechowywać:) Myślałam, że głównie nie pozostawiać ich niezamkniętymi.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Jak przechowywać perfumy?"

Przewiń na górę