kapiel noworodka?

  • Autor
    Odp.
  • karolbajer
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 0
    • Początkujący

    jaksobie poradzić??niedługo rodze i obawiam się tego, tutaj piszą ze nie nalezy się bać xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

    edit
    jakubek

    po to żeby spamować ehhh ludzie się nigdy nie nauczą

    barrbarra
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 25
    • Bywalec

    Mnie na początku 3 trymestru lekarz dała gazetkę z 1 pieluszką i płytą CD, na której było pokazane i omówione, jak wykąpać noworodka. Oczywiżcie co innego obejrzeć taki filmik, a co innego samej się za to zabrać 😉 Wszystkiego jednak trzeba się nauczyć i sama też czekam na pojawienie się maluszka.

    Greeneye
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 72
    • Stały bywalec

    Hym, a wczym tak naprawde jest problem? U nas bylo tak, ze na pierwsze kapanie przyszla polozna i demonstracja byla live. Dziecko ma juz trzy miesiace, ale do tej pory zawsze kapane jest przez dwie osoby. Wtedy naprawde nic nie moze sie stac. Uwazam tez za dobry pomysl, by dziecko kapac nie wczenisje niz po tygodniu zycia i nie pozniej niz po dwoch.

    bera_87
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 189
    • Zapaleniec

    a używacie jakiż mat antyposlizgowych, albo czegos takiego>??

    Greeneye
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 72
    • Stały bywalec

    No nie bardzo. Dzieco kapane jest w lazience. Nastepnie przekladamy je do wozeczka (mamy taki osoby tylko do domu, sprawdza sie lepiej niz kolyska, bo mobilny jest i mozesz postawic sobie dziecko w domu gdie chcesz) i przewozimy do nastepnego pokoju. Tam jest dla dziecka kacik do przebierania, suszenia itd.
    Innymi slowy musialbym miec chyba ze 20 takich mat. Naturalnie posliznac sie nie wolno. To chyba zalezy od wygladu samego mieszkania, a wlasciwie od podlogi. Nasza nie jest sliska.

    bera_87
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 189
    • Zapaleniec

    aha, ale nie chodziło mi o podłogę:) tylko rczej takich do wanienki, widziałam takie w sklepie i się zastanawiałam czy się przydają, bo w prezencie w sumie mozna kupic;) tylko czy jest sens

    Greeneye
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 72
    • Stały bywalec

    Ah o to kaman. No to zdecydowanie polecam. NIe chodzi tu o mozliowsc poslizgniecia sie dziecka lub twojego. U nas chodzi bardziej o to, ze nasze dziecko pewniej sie czuje, gdy ma taka gabeczke pod d**** i plecami niz gdy sie je trzyma w powietrzu / w wodzie. KOmfort dziecka jest duzo wyzszy, ty sie pweniej czujesz, nie obciaza tak plecow a koszty niewysokie.

    Pozdrawiam

    Katarzynka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Ja ostatnio widziałam w ogóle wanienkę dla dziecka z taką siatką, na którą się kładzie dziecko albo taką wkładkę do wanny z ręcznika jakby zeby dziecka całego nei zamaczać, nie pamietam tylko jak marka sie nazywala, ale swietne rozwiazanie

    Greeneye
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 72
    • Stały bywalec

    Ja znam to rozwiazanie z gabka na dlugosc ciala calego dziecka i to sprawdza sie bardzo dobrze.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " kapiel noworodka?"

Przewiń na górę