Naturalna Antykoncepcja wg Cyklu dr Jonasa

  • Autor
    Odp.
  • Avicularia
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 9
    • Bywalec

    CYKL dr JONASA

    Cykl dr Eugena JONASA to metoda opracowana przez słowackiego lekarza w połowie lat 60-tych.
    Dzięki niej zaplanujesz żwiadome macierzyństwo. Cykl JONASA to także:
    Naturalna antykoncepcja
    Planowanie poczęcia
    Planowanie płci dziecka
    Zadbanie o zdrowie płodu

    Dr JONAS zaobserwował, że istnieje zależnożć między fazami Księżyca a dniem urodzenia kobiety.
    Po raz pierwszy metoda ta została zbadana przez dr Aurela Hudowica w Klinice Ginekologii w Bratysławie w 1965 roku. Zaplanowano wtedy płec dziecka u 8 tys. Kobiet “ skutecznożć eksperymentu osiągnęła wtedy 99 proc. Kolejne testy przeprowadzono w lipcu 1969 roku w Czechosłowacji i w lipcu 1970 roku na Węgrzech. Szacuje się, że ta metoda została z powodzeniem użyta przez ponad 3 miliony kobiet na żwiecie.
    Do badań nad ta metodą skłoniły dr JONASA znane fakty zachodzenia kobiet w ciążę, nawet jeżli zapłodnienie miało miejsce w okresie bliższym menstruacji niż owulacji.
    Założeniem tej metody jest teoria drugiego cyklu owulacyjnego. Pierwszy cykl owulacji, widoczny, kończy się menstruacją. Drugi jest niewidoczny i zależy od pozycji Księżyca w chwili urodzenia się kobiety.
    Według dr JONASA owulacja w drugim cyklu zachodzi w momencie, kiedy Księżyc jest w takiej samej fazie, jak w momencie urodzenia kobiety.
    Aby zapobiegać niechcianej ciąży wystarczy unikać zbliżeń w okresie 5 dni przed i 2 po owulacji fizjologicznej oraz 2 dni przed i po owulacji księżycowej. Cykl pierwszy może ulec zmianie, w zależnożci od zdrowia kobiety, pory roku, stresu itd. Cykl drugi jest stały i łatwy do policzenia dla osoby zajmującej się astrologia medyczna.
    Planowanie płci dziecka to dożć kontrowersyjny temat, ale według tej metody zależy ona od znaku, w jakim przebywa Księżyc w momencie poczęcia. Jeżli rodzice planują płeć dziecka, trzeba wziąć pod uwagę dwa czynniki jednoczeżnie; kiedy w miesiącu przypadają dni płodne kobiety i w jakich znakach przebywa w te dni Księżyc.
    Jeżli rodzice chcą mieć dodatkową pewnożć, żeby płód był zdrowy, należy wykonać dokładniejsze obliczenia. Jest to szczególnie ważne w przypadku rodzin, które są obciążone genetycznie, lub kobiet, które wczeżniej miały poronienia.

    Oczywiżcie metodę dr JONASA wypróbowałam na sobie i sprawdza się rewelacyjnie 😀

    Jeżli będziecie zainteresowane piszcie na [usunięto_link]
    W temat wpiszcie „cykl JONASA”
    Całoroczny diagram wysyłam na maila za niewielką kwotę, no bynajmniej o wiele taniej niż hormonalna antykoncepcja, której osobiżcie nie toleruję z przyczyn zdrowotnych.
    Do takiego diagramu potrzebuję dokładne dane: czas, godzina i miejsce urodzenia.
    Jeżli macie jakiekolwiek wątpliwożci to oczywiżcie pytajcie na łamach forum, na privie czy w mailu. Serdecznie polecam!

    Aha, jeżli są w żród Was dziewczyny które stosują tradycyjne metody naturalne i przypadkowo nie zaszły w ciąże, to przyczyną może być zmiana polaryzacji dłoni na męska, hihi – tez całkiem dobra metoda nieżwiadomej antykoncepcji, ale tylko wtedy kiedy partner ma polaryzację dłoni – męską! (to już są tajniki radiestezji medycznej)

    tigerka
    Member
    • Tematów: 83
    • Odp.: 2179
    • Ekspert

    Witam ponownie! 😆

    Jeny jakie to skomplikowane:P Hmm… nie wiem ale jakos nie podjelabym sie takiego zabezpieczenia bo zylabym znowu w stresie zwlaszcza,ze trzeba pilnowac dni,wyliczac,bawic sie w to etc.Np jesli sie ma ochote na seks z partnerem w danej chwili a tu zapala sie lampka „nie mzoesz bo to ten dzien” to bym sie wsciekla z lekka 😛 🙂 Moze i dziewczyny sie rpzekonaja do tej metody ja jakos raczej nie i zostaje przy plastrach antyk.gdzie ejstem spokojna i wogole.
    Jednak opis calej tej metody brzmi ciekawie ale to nie dla mnie,znam siebie. 😆

    Pozdrawiam Ciebie serdecznie!!Buzka! 😉

    Misia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 281
    • Zapaleniec

    Zgadzam sie z tigerka ja tez bym sie nie nadawala do czegos takiego, potrzebuje czegos prostrzego jak tabletki 🙂 pOzatym ja jestem straszna sceptyczka do takich kalendarzykowych sposobow, choc ich nie neguje zeby bylo jasne 🙂

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    [usunięto_link] wrote:

    Zgadzam sie z tigerka ja tez bym sie nie nadawala do czegos takiego, potrzebuje czegos prostrzego jak tabletki 🙂 pOzatym ja jestem straszna sceptyczka do takich kalendarzykowych sposobow, choc ich nie neguje zeby bylo jasne 🙂

    Hihihi no popatrz jak pies z kotem sie rozumieja 😛 😆 8) hehe 😉

    tigerka
    Member
    • Tematów: 83
    • Odp.: 2179
    • Ekspert

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    Zgadzam sie z tigerka ja tez bym sie nie nadawala do czegos takiego, potrzebuje czegos prostrzego jak tabletki 🙂 pOzatym ja jestem straszna sceptyczka do takich kalendarzykowych sposobow, choc ich nie neguje zeby bylo jasne 🙂

    Hihihi no popatrz jak pies z kotem sie rozumieja 😛 😆 8) hehe 😉

    ZNowu mnie jako gosc zrobilo wrrr zawsze w dziale antykoncepcja 🙄

    Avicularia
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 9
    • Bywalec

    Dziewczyny, no co wy? Dlatego w temacie wpisałam naturalna, bo bez chemii. Wystarczy w dni płodne użyć gumki i po sprawie! Oczywiżcie wszystko należy dostosować do swojego indywidualnego temperamentu pożcielowego, hihi 😉

    tigerka
    Member
    • Tematów: 83
    • Odp.: 2179
    • Ekspert

    Hihi no jakos mnie to wogole nie przekonuje,aleee kto wie moze kiedys… 🙄 😆

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Naturalna Antykoncepcja wg Cyklu dr Jonasa"

Przewiń na górę