• Autor
    Odp.
  • Brenda
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 28
    • Bywalec

    Czy znacie tą chorobą. Wygląda przerażająco. Czy da się to wyleczyć? Jakie są metody leczenia? Jak w ogóle odróżnić zwykłą opuchliznę od obrzęku limfatycznego?

    zonia30
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 55
    • Stały bywalec

    o rety…pierwsze słyszę? Ja ciągle mam spuchnięte nogi…mam nadzieje ze to nie obrzek limfatyczny….

    kasiaamazonka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Tak jak napisała Andżelika najlepszą metodą na obrzęk jest masaż takim aparatem do masażu uciskowego… coż o tym wiem jako amazonka … po amputacji piersi pojawił mi się obrzęk limfatyczny ręki i od tego czasu na stałe jestem związana z takim sprzętem. Polecam też ćwiczenia z unoszeniem ręki do góry.

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    @andszym wrote:

    Brendo,

    Aby odróżnić chorobę od zwykłej opuchlizny można skorzystać z trzech metod:
    – badanie lekarza na podstawie obrazu klinicznego (lekarz ogląda i ocenia)
    – badanie krwi (morfologia/OB)
    – najbardziej skomplikowane : Badanie limfoscyntygraficzne

    Chorobę można leczyć za pomocą kompresoterapii, masaż limfatyczny, ćwiczenia fizyczne i oddechowe, unoszenie kończyny.

    Niestety obrzęk limfatyczny nie jest w 100% uleczalny. Trzeba systematycznie masować bo inaczej obrzęk się 'odnawia’. Ja po wypróbowaniu wielu metod skonczyłam na aparacie do masażu limfatycznego który wykorzystuje codziennie. Kupiłam coż takiego:

    [usunięto_link]

    Dla Zonii30: Oprócz działania na obrzęk limfatyczny aparat pomaga na zwykłą opuchlizne nóg po całodziennym siedzeniu przy biurku.

    Pozdrawiam,
    Andzelika

    Ciekawe informacje.Tylko trudno znaleźć dobrego lekarza który nie tylko zdiagnozuje czy to tylko p****żciowy objaw czy ma podłoże chorobowe.Moja znajoma z pracy miała taki problem,włażciwie ma go od kilu lat,wstydzi się pokazywać nóg i nie może znaleźc lekarza który jej pomoże.

    Aaaa4
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Witam, zapraszam wszystkie osoby odwiedzające ten wątek na stronę

    Polskiej Fundacji Limfologicznej:

    [usunięto_link]

    Stanowi ona źródło informacji o obrzękach limfatycznych i metodach ich leczenia. Ponadto, zaczęło tam funkcjonować forum.

    Myżlę, że warto sprawdzić 🙂

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    Witam, zapraszam wszystkie osoby odwiedzające ten wątek na stronę

    Polskiej Fundacji Limfologicznej:

    [usunięto_link]

    Stanowi ona źródło informacji o obrzękach limfatycznych i metodach ich leczenia. Ponadto, zaczęło tam funkcjonować forum.

    Myżlę, że warto sprawdzić 🙂

    Bardzo ciekawa inicjatywa.
    Przejrzałam i rzeczywiżcie jest wiele ciekawych rzeczy nawet dla osób których nie dotyczą takie objawy.

    Aaaa4
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    W ramach II Międzynarodowego Kongresu Limfologicznego, w dniu 14 listopada 2010 odbędą się Zajęcia Edukacyjne dla Pacjentów.
    Polska Fundacja Limfologiczna oraz Polskie Towarzystwo Rehabilitacji Oddział Warmińsko-Mazurski zapraszają serdecznie wszystkich zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy na temat obrzęków limfatycznych oraz metod ich leczenia.
    Szczegóły [usunięto_link]

    znaczek
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    Do niedawna to praktycznie nie wiedziałam jak może wyglądać obrzęk limfatyczny, ale przeglądałam sobie ulotkę Vimedu pod katem diety metabolicznej i natrafiłam na to włażnie schorzenie. Przerażające i na pewno uciążliwe. Klinika zajmuje się leczeniem takich schorzeń, jest jedną z lepszych w kraju, więc sadze, ze warto się zwrócić do nich, jeżeli dotknie nas takie schorzenie.

    Wloczykij
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 226
    • Zapaleniec

    To trudne schorzenie, dobrze, ze coraz więcej sie o nim mówi.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " obrzęk limfatyczny"

Przewiń na górę