Oleje zamiast kremów

  • Autor
    Odp.
  • alka
    Participant
    • Tematów: 1
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Od jakiegoś czasu zamiast kremów do twarzy używam naturalnych olejów. Myślałam, że cera po nich będzie tłusta, będą długo się wchłaniać ale… ale nie! Porozmawiałam z dobrą kosmetyczką i widzę same zalety. Oleje nie zawierają chemii, konserwantów, syntetycznych perfum. Są naturalne i ekologiczne. Jeżeli dobrze się dobierze olej do typu cery tak nie maproblemów ze zatkanymi porami itp. Ja używam teraz na zimę olej z dzikiej róży (ma duzo witaminy C która jest tez dobra dla skóry) i śliwkowy. Oba oleje chronia przed zanieczyszczeniami, nawilżają a olej z dzikiej róży pomaga również na zmarszczki. Czy macie jakies doswiadczenia z olejami do pielęgnacji twarzy< Chętnie przeczytam jeszcze inne opinie 🙂

    justynka
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    To taki nowy trend z tymi olejami ale dla mnie jest super. Lubię naturalne kosmetyki, niektóre sama sobie robię a z olejami nie muszę sie martwić o skład. Ja używam oleje też do pielęgnacji włosów. Do twarzy mam olej ogórkowy gdyż mam całkiem tłustą cerę, a ogórek nie zatyka porów – mi się sprawdza. Jestem za 🙂

    justynka
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Acha, „Alka” mogę się zapytać gdzie się zaopatrujesz w oleje? masz swoją ulubiona sprawdzoną markę? Pytam się bo ja trochę eksperymentuję – nie każdy olej jest dobrej jakości, czasami dwa oleje innej firmy a mają inne kolory, zapachy itp……

    alka
    Participant
    • Tematów: 1
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Ja kupuję oleje z czeskiej firmy Renovality, są dobrej jakości. Jeżeli chodzi o oleje, to jest z nimi troszkę inaczej niż z kremami, które są zawsze takie same. Rosliny, z których robione są oleje rosną w róznych miejscach, czasami są oddalone od siebie tysiacami kilometrów. Dwie „warki” jednego, takiego samego oleju mogą się od siebie różnić konsystęcją, zapachem, kolorem, ponieważ rośliny były zbierane w innym miejscu, o innej porze roku itp. Na olej może wpływać inna pogoda w danym roku, czas zbioru, wilgotnośc i wiele innych czynników. To, że np. moringowy olej od dwóch firem jest inny nie znaczy jeszcze, że któryś jest gorszy albo lepszy….. 🙂 pozdrawiam

    justynka
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    OK, dziękuję. Ja zawsze myslalam, że coś jest nie tak z tym olejem jak kupowałam z innej firmy a był zupełnie inny niż poprzedni co miałam. To ciekawe co piszesz. 🙂

    nancy11
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 22
    • Bywalec

    Ja oleje stosuje dodatkowo, nie zamiast kremów 🙂 niestety przy bardzo suchej cerze mi same oleje nie wystarczają 🙂

    samosia
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 13
    • Bywalec

    mnie większość zapycha niestety :<

    karmia
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    ja zamiast oleju stosuje aloes 🙂

    Aleksandra
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Ja uwielbiam oleje, jeśli chodzi o pielęgnację włosów – świetnie nawilżają. Co do skóry to przyznam, że nie próbowała, ale aż chyba coś sobie zamówię.

    slodyczslodyczy
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 17
    • Bywalec

    Ja mysle ze to jednak kazdy pod siebie musi dobrac odpowiednie kosmetyki.. ja wole krem i serum nawilzajace z bielendy z vegan muesli i uwazam ze sa najlepsze 🙂

    Aga_aga
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Ja nie potrafię przekonać się do olejów do skóry. Jakoś mi to nie pasuje, za to wolę maski i kremy.

    Valkiria55
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 17
    • Bywalec

    Ja znowu słyszałam dobre opinie o olejach na blizny, mam na myśli głównie bliznę czy nawet blizny po cesarce. Macie jakieś doświadczenie z tym?

    matrona12
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Mogę Ci polecić olejki Bio Oil. Generalnie panuję szał na te produkty, gdyż mają fantastyczną skuteczność przy likwidowniu różnych defektów skóry. Moje blizny stały się mniej widoczne, trzeba olejować przez długi okres czasu i sama zobaczysz efekty. Zaopatrz się w te olejki w dużej ilości.Na notino jest duży wybór, ceny są OK.

    Valkiria55
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 17
    • Bywalec

    Który konkretnie Bio Oil na blizny poporodowe polecisz? Zastanawiałam się nad zamówieniem z notino, ale nie mogę się w związku z dyżym wyborem zdecydować. Najlepiej kilka produktów naraz.

    Adeka
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 18
    • Bywalec

    Nie przy każdej cerze to się sprawdzi

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Oleje zamiast kremów"

Przewiń na górę