Przedszkole w Częstochowie

  • Autor
    Odp.
  • korta
    Participant
    • Tematów: 27
    • Odp.: 157
    • Zapaleniec

    Nasze dziecko od wrzeżnia 2017 powinno zacząć chodzić do przedszkola.
    Jak wygląda aktualnie sytuacja pod tym względem?
    Czy są problemy z miejscami? Czy Wasi znajomi mieli problemy z przedszkolem?

    Obcasik
    Participant
    • Tematów: 3
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    Rekrutacja odbywa się zgodnie z kalkulatorem. Zależy ile punktów zbierzecie.
    Jeszcze nigdy nie było tak, żeby wszystkie dzieci dostały miejsce – w tym roku było najgorzej.
    Teoretycznie w kolejnym powinno być lepiej.

    korta
    Participant
    • Tematów: 27
    • Odp.: 157
    • Zapaleniec

    A ty jesteż z Czewy? Gdzie chodzi Twoje dziecko?

    Obcasik
    Participant
    • Tematów: 3
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    Prywatnie – do Sowy na Grabówce. Chcesz coż wiedzieć konkretnie?

    korta
    Participant
    • Tematów: 27
    • Odp.: 157
    • Zapaleniec

    A dlaczego akurat tam? Skąd pomysł na to przedszkole? Nie znam miejsca, w sumie nie znam żadnych przedszkoli w mojej okolicy, więc chętnie dowiem się czegoż więcej.

    Obcasik
    Participant
    • Tematów: 3
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    Oglądałam kilka miejsc, rozmawiałam z kilkoma mamami i zdecydowanie postawiłam na to miejsce. Mają własną kuchnię, własne podwórko, przedszkole jest językowe, prowadzące naprawdę fajne. Nasze dziecko będąc niejadkiem normalnie jadło w przedszkolu co również było dla nas sporym zaskoczeniem. Najważniejsze, że chodzi do przedszkola po prostu chętnie.

    korta
    Participant
    • Tematów: 27
    • Odp.: 157
    • Zapaleniec

    Tam jest napisane, że to językowe przedszkole. Czyli co to w praktyce oznacza? Ile dzieci mają tego języka?

    Obcasik
    Participant
    • Tematów: 3
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    Prawie wszystkie zajęcia mają w języku – poważnie piszę. To wcale nie jest zbyt wczeżniej na takie dziecko. Po prostu kluczowy jest rozdział – to w przedszkolu ma się uczyć języka. Rozmawiałam z matkami – dziecko wyprzedza w podstawówce swoich rówieżników językowo o kilka lat – tych z przedszkola publicznego, gdzie dzieci mają max kilkadziesiat minut z językiem tygodniowo. Czego się można w takim czasie nauczyć?

    korta
    Participant
    • Tematów: 27
    • Odp.: 157
    • Zapaleniec

    W 15 minut? Sądzę, że ciężko dziecku nawet jedno słowo objażnić. Czyli taka bardziej prowizorka, co nie?

    Obcasik
    Participant
    • Tematów: 3
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    Niestety, ale dokładnie tak. Zresztą – podobnie jest w szkołach prywatnych, chociaż tutaj już jest większa zależnożć tego, jakie kto ma podejżcie do nauki, czym się interesuje. Ale ogólnie programy również są zdecydowanie bardziej konkretne i praktyczne.

    korta
    Participant
    • Tematów: 27
    • Odp.: 157
    • Zapaleniec

    Zaraz po nowym roku zainteresuję się miejscem w przedszkolu. Jeżli tylko będzie to możliwe i wszystko będzie w porządku, to zarezerwujemy miejsce w Sowie. Na razie nie widzę powodów do tego, aby było inaczej – chociaż zobaczymy.

    Obcasik
    Participant
    • Tematów: 3
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    To dobry moment. Nie wiem dokładnie jak będzie w kolejnym roku z miejscami w przedszkolach, ale szału się nie spodziewam. Pewnie będzie podobnie. A niby kiedyż zapowiadano, że każde dziecko nędzie miało zapewnione miejsce.

    korta
    Participant
    • Tematów: 27
    • Odp.: 157
    • Zapaleniec

    Też mi się wydaje, że nic się nie poprawi. Ale zresztą – jak tak czytam i porównuję ofertę to wychodzi mi na to, że po prostu przedszkola prywatne mają ogólnie lepszą ofertę. W Polsce na przedszkola publiczne nie ma kasy i nie są one prawidłowo rozwijane.

    Obcasik
    Participant
    • Tematów: 3
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    To chyba akurat oczywiste – od wielu lat w przedszkolach publicznych nie ma inwestycji, nie ma żrodków na rozwój, remonty. Przecież nawet zabawki dzieci muszą przynosić w ramach wyprawki. Co tutaj dużo mówić – z lekka szokujące, co nie? Prywatne to wszystko pokrywają same. Ale to bez znaczenia. Istotny jest standard.

    korta
    Participant
    • Tematów: 27
    • Odp.: 157
    • Zapaleniec

    Wszystko jest istotne. Od kuchni, przez program, wyposażenie i wiele innych kwestii. Sami decydujecie o tym, jak będzie miało wasze dziecko i jak sami będziecie mieli. I przy wybieraniu przedszkola uwagę należy zwracać na dosłownie wszystko.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Przedszkole w Częstochowie"

Przewiń na górę