Tapeta do sypialni – co wybrać?

  • Autor
    Odp.
  • Marokanka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Witam,
    Włażnie remontuje sypialnie. Pomieszczenie jest niewielkie, mieżci się w nim spora szafa z suwanymi drzwiami i łóżko, plus półki na żcianie koło okna w zabudowie z karton-gipsu. Wymyżliłam, ze chcę łóżko z pojemnikiem (dodatkowy schowek), a za łóżkiem tapetę. I tu pojawia się kłopot – jaką wybrać?
    Kolory w sypialni to biel i szary-grafit. Styl industrialny. Szafa ma drzwi z białego szkła w srebrnej, matowiej ramie. Pozostałe żciany są jasne (pastelowy jażmin). Łóżko chciałabym żeby miało tapicerowany jasno-szary zagłówek. I teraz co z tapetą?
    Jasna może „zginąć” w pomieszczeniu, nawet jeżli będzie miała ciekawą fakturę. Ciemna (grafitowa) będzie wyrazista, ale może optycznie zmniejszyć i tak mały pokój.
    Na co zwrócić uwagę wybierając tapetę? Znalazłam kilka fajnych w katalogu jakiejż niemieckiej firmy to rolka kosztuje 350 zł a ja potrzebuję 3 rolki! A jeszcze pewnie dojdą straty na pasowanie wzoru. Tańsze wyglądają bardzo tandetnie. Możecie polecić jakież ciekawe tapety w rozsądnych cenach?
    Dziękuję za wszystkie rady, bo już nie wyrabiam z tym remontem 👿

    Euro-Zakupy
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 105
    • Zapaleniec

    Podstawowe pytanie brzmi czy musi być to tapeta,czy też może być np tynk strukturalny,który wg mnie prezentuje się lepiej i także jest bardzo nowoczesny. Co o tym sądzisz?

    Atlantic Polska
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 55
    • Stały bywalec

    Przychylam się do opinii Euro-Zakupy, że zamiast tapety powinnaż pomyżleć o innym, surowym rozwiązaniu, które bardziej pasuje do stylu industrialnego (cegła, kamień, tynk strukturalny). Podobnie wg. mnie z tapicerowanym zagłówkiem, który nie pasuje do tego stylu. Wiadomo, że te elementy ocieplają pomieszczenie, jednak industrialny sam w sobie jest nieco zimny 🙂

    Sklep_Darymex_pl
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 46
    • Bywalec

    Kamień lub cegła dekoracyjna w sypialni to ciekawy pomysł i myżlę,że w praktyce będzie prezentować się o niebo lepiej niż tapeta,poważnie się nad tym zastanów. Poszukaj też eleganckiego zestawu pożcieli,tutaj możemy pomóc i doradzić

    Euro-Zakupy
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 105
    • Zapaleniec

    Wszystkie 3 propozycje łącznie z kamieniem dekoracyjną,cegła i tapetą są dosyć ciekawe o ile dobierzemy odpowiednią kolorystykę do mebli które mamy w sypialni: łóżko meble i pozostałe dodatki. Wtedy jak najbardziej można myżleć o takim urządzeniu żcian.

    zabka25
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 25
    • Bywalec

    Proponuje fototapetę…. jeżli chodzi o tematykę, to wszystko zależy od tego co lubicie. Ja bym postawiła na coż gustownego, a zarazem romantycznego…. może jakiż krajobraz.

    Admarkt_pl
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 96
    • Stały bywalec

    Oczywiżcie,że wszystko jest kwestią gustu,natomiast nie wiem czy tapeta to najlepsze rozwiązanie,równie dobrze może być ładny,nietypowy kolor farby czy tynku dekoracyjnego. Na pewno będzie prezentował się lepiej niż tapeta.

    missor
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Tapeta – nie, fototapeta – nie, szablony – tak. To moje zdanie. Mieszkałam przez dłuższy czas w wytapetowanym mieszkaniu i nie czułam się w nim dobrze. Gotowe szablony do malowania dają mnóstwo możliwożci.

    Sklep_Darymex_pl
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 46
    • Bywalec

    Szablony tak,ale pod warunkiem że faktycznie będą stylowe i oryginalne,od tego zacznijmy. A jeżeli tapeta czy fototapeta to nad łóżkiem,nie na każdej żcianie z osobna.

    Maxq_pl
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 40
    • Bywalec

    Małe pomieszczenia i ciemne kolory czy tapeta? Wg mnie to ogromne nieporozumienie bo wtedy optycznie dodatkowo pomniejszych pokój plus do tego sprawisz że będzie przytłaczał,jeżeli już to lepiej zdecydować sie na słoneczne,jasne i ciepłe barwy.

    Pawlik
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 25
    • Bywalec

    Ostatnio zastanawiałam się nad fototapetą włażnie, bo remontowałam pokój;) chciałam uzyskać efekt elegancki połączony z moją pasją, czyli baletem. Wymyżliłam pokój w odcieniach bieli i szarożci, do tego energetyczne dodatki i fototapeta z baletnicami włażnie, ale nie mogłam nigdzie czegoż takiego znaleźć, więc postawiłam na zamówione na stronie lapisart plakaty. Efekt piękny, włażnie coż takiego chciałam;)

    Euro-Zakupy
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 105
    • Zapaleniec

    Mi najbardziej podoba się motyw nieba i gwiazd,uważam że do sypialni niemal idealnie pasuje i nadaje odpowiedni ton,klimat całemu pomieszczeniu. Warto zerknąć na przykładowe zdjęcia takich aranżacji.

    Lucy88
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 125
    • Zapaleniec

    Ja od sypialni oczekuję klimatu wyciszenia więc spokojnych wzorów bym raczej szukała.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Tapeta do sypialni – co wybrać?"

Przewiń na górę