Uczulenie na Ciepło?

  • Autor
    Odp.
  • MariaMaria
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 39
    • Bywalec

    nigdy mnie miałam alergii ani żadnych uczuleń, ale ostatnio cos jest nie tak.

    Mozna mieć uczulenie na cieple pomieszczenia? albo ogrzewanie 😕 – dziwne

    jak np siedze w pracy, albo jestem u kogoż w mieszkaniu gdzie jest włączone ogrzewanie i jest bardzo ciepło – zaraz wyskakują mi jakież dziwne bąbelki i zaczynają swędzieć – cala puchnę, szczypią mnie oczy i piecze twarz i czuję się okropnie.

    W lecie jak jest gorąco nic takiego się nie dzieje.

    Co to jest? 😯

    martyna1
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 306
    • Pasjonat

    Może powietrze jest zbyt suche? Próbowałaż więcej pić w takich sytuacjach? To raczej uczuleniem nie jest, ale po prostu skóra źle może reagować na tak duże ciepło w pokoju. Może nie lubisz takiego ciepła tak samo, jak kwiaty 🙂 Proponuje położyć ręczniki na kaloryferach i pić więcej wody.

    Lady_Kala
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    Mam identycznie-tyle tylko,że dzieje się tak tylko wtedy gdy wejdę do ogrzewanego pomieszczenia zaraz po pobycie na zewnątrz gzdie teraz jest zimno! W lecie tak nie mam,zresztą to w sumie pierwsza zima kiedy dzieje mi się coż takiego! Skóra swędzi,piecze,wyskakują na nim bąbelki w rodzaju takiej pokrzywki,które znikają jak tylko skóra przyzwyczai się do nowej temperatury! Pomaga mi silnie regenerujący balsam (w tym momencie Neutrogene EveryDay Repair a wczeżniej Garnie dos kóry przesuszonej-też dobry!) i nawilżanier pokoju-chociażby wspomniany wyżej mokry ręcznik na kaloryfer!

    pulsar71t
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    A słyszałyżcie Drogie Panie o chorobie która się nazywa Choroba Legionistów ?
    W wielu pomieszczeniach jest mikrożwiat bakterii, pleżni, wirusów itp.
    Mogą powodować u osób uczulonych objawy alergiczne.
    Nie które Choroby Tarczycy wywołują objawy uczulenia na zimno lub ciepło.

    martyna1
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 306
    • Pasjonat

    Czy sugerujesz, że takie mogą być objawy jakiejż choroby tarczycy?

    pulsar71t
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Zgadza się. Proszę poszperać w googlu o chorobach tarczycy. Ja coż niecoż kiedyż znalazłem i to nie musiałem długo szukać. 💡 😀

    pulsar71t
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    [usunięto_link]

    …”Niedoczynnożć tarczycy w wieku dojrzałym powoduje schorzenie objawiające się niską przemianą materii, w wyniku czego zmniejsza się ilożć wytwarzanego ciepła. Chory może mieć obniżona temperaturę nawet o kilka stopni od normalnej( wskutek czego odczuwa stale zimno), tętno bardziej zwolnione; znajduj się on w fizycznej i psychicznej ospałożci. …”

    [usunięto_link]

    …”Chorzy na nadczynnożć tarczycy mają liczne dolegliwożci, a przede wszystkim odczuwają stałe osłabienie, uczucie gorąca, nerwowożć, szybkie lub nierówne kołatanie serca, drżenie rąk. Mimo dobrego apetytu chudną. …”

    MariaMaria
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 39
    • Bywalec

    …”Chorzy na nadczynnożć tarczycy mają liczne dolegliwożci, a przede wszystkim odczuwają stałe osłabienie, uczucie gorąca, nerwowożć, szybkie lub nierówne kołatanie serca, drżenie rąk. Mimo dobrego apetytu chudną. …”

    No to mnie wystraszyłaż – kiedyż byłam podejrzana od tarczyce ale po badaniach wszystko okazało się ok – tyle ze to było pewnie jakież 10 lat temu 😉 – ale poczytam więcej i się zorientuje – chociaż teraz już ciężko o jakiekolwiek objawy bo nigdzie nie grzeją
    Z temperaturą tez sie zgadza – ilekroć ją mierze zawsze waha się w granicach 35.7 – 36.2

    MariaMaria
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 39
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Może powietrze jest zbyt suche? Próbowałaż więcej pić w takich sytuacjach? To raczej uczuleniem nie jest, ale po prostu skóra źle może reagować na tak duże ciepło w pokoju. Może nie lubisz takiego ciepła tak samo, jak kwiaty 🙂 Proponuje położyć ręczniki na kaloryferach i pić więcej wody.

    Lady kala i martyna dzięki wielkie za rady. Oczywiżcie w domu układam na kaloryferach butelki z wodą i pije więcej – oczywiżcie( zresztą w domu tak nie grzałam bardzo – wole się cieplej ubrać po domu niż się dusić) 🙂 jednak czasem w pracy lub jak się idzie do kogoż „w gożci” 🙂 to inaczej sprawa wygląda
    Ale przynajmniej wiem ze nie jestem sama, bo wżród moich znajomych nie ma takiego przypadku, ani nikt z czymż takim nie miał stycznożci – dlatego zawsze padałam ofiarą żartów (tzn w pozytywnym słowa znaczeniu)

    pozdrawiam 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Uczulenie na Ciepło?"

Przewiń na górę