Uczulenie na nikiel

  • Autor
    Odp.
  • Candy
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Nie miewałam tego nigdy wczeżniej ;-/.
    Jednak zauważyłam na dole brzucha ( w miejscu, gdzie ciało styka się z guzikiem od spodni, czy paskiem) strasznie swędzące i delikatne ( łatwo je uszkodzić i.. jakby pękają) chrostki. Po jakimż czasie same zeszły.
    Jednak znów sie pojawiły.. w tym samym miejscu.! Mało tego.. jeszcze na ręcę, w miejscu zegarka.. Udałam się do dermatologa.. na co on powiedział mi, że jeżli wiem na co jestem uczulona, to dlaczego nadal to noszę.! Łatwo powiedzieć.. oczywiżcie, mogę zrezygnować z zegarka, ale ze spodni?! 😛 Przeciez nie będę chodziła w dresowych na gumce.. ;-/. To jakiż absurd. Czy ktoras z was ma podobny problem?.. Może miała to uczulenie i po jakims czasie samo przeszło? ;/ albo inny sposób na to paskudztwo.. ;/

    alexams
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    czesc
    ja tez mam uczulenie na nikiel. Jeżli chodzi o ubrania to musisz nosić paski plastikową lub skórzana klamrą. Nity w spodniach zamaluj od spodu bezbarwnym lakierem do paznokci (jeżli nie masz uczulenia :)), ale sprawdzaj po praniu czy lakier wytrzymał.
    Dodatkowo pamiętaj, ze nie możesz nosić sztucznej biżuterii (tylko złoto lub srebro), a co ważniejsze nie możesz jeżć z żywnożci z puszek (nikiel w składzie puszki przenika do jedzenia) i nie powinnaż używać stalowych nierdzewnych garnków (lepiej emaliowane lub droższe teflonowe).

    Jeżli kiedyż złamiesz coż to krzycz głożno by ci nie żrubowali kożci zwykłymi żrubami (bo Ci zropieją) tylko takim bez niklu (są!). To samo dotyczy implantów zębowych i sztyftów do koronek na zęby.

    Pozdrawiam!

    shiva
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 115
    • Zapaleniec

    Mam to samo, ale co do jedzenia nie zaówazylam u siebie rzadnych zmian..a zdarza mi sie jesc zarcie z puszki np, groszek który uwielbiam i z metalowych garnków. Co do biżuterii to prawda wystarczy ze na godzine załoze cos co nie jest srebrem czy złotem i robia mi sie w miejscu noszonej bizuterii czerwone swedzace krostki. Są podobno kuracje odczulajace ale prawde mowiac nie mam pojecia gdzie i ile kosztuja. Strasznie upierdliwe to uczulenie. ;P

    alexams
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Ja te wszystkie zalecenia otrzymałam od lekarza alergologa. Jeżli nie reagujesz na jedzenie z puszki ….to punkt dla Ciebie :). Ale bądź czujna.
    U mnie to jest tak, że jak np klamra od paska dotyka brzucha, to najpierw mnie swędzi, potem czerwienieje a potem mam krostki….także podobnie jak Ty.

    shiva
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 115
    • Zapaleniec

    Z ciekawosci zapytam, a jakie sa objawy jesli o zarełko z puszki chodzi?

    alexams
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Myżlę, że mogą to być objawy skórne lub jelitowe. Ale na pewno trudno stwierdzić czy plamy na skórze są np. od kurzu czy od niklu w jedzeniu….

    shiva
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 115
    • Zapaleniec

    Zrobiłam eksperyment… najadłam sie żarcia prosto z puchy i obserwowałam. Nic absolutniee nic nie zaówarzylam… hmm.

    mamma_mia
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    a wiem, że nie mogę nosić tanich zegarków;] Uczulenie nie schodziło mi 2 tygodnie po incydencie z niklowaną kopertą.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Uczulenie na nikiel"

Przewiń na górę