Wakacje we Francji – gdzie wymienić walutę?

  • Autor
    Odp.
  • korta
    Participant
    • Tematów: 27
    • Odp.: 157
    • Zapaleniec

    Jedziemy do Francji własnym autem na wakacje. Mieszkamy we Wrocławiu.
    Gdzie wymienić walutę, żeby wyjść na tym najlepiej?
    Znajomi radzą wypłacać euro bezpośrednio we Francji, z bankomatu, ale coś mi tutaj nie pasuje.
    Czy oni mają rację?

    Obcasik
    Participant
    • Tematów: 3
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    Pewnie, że pobieranie kasy w bankomacie to bzdura. Skąd wiesz po jakim to pójdzie kursie? I jaka będzie prowizja banku?
    Nie wiesz. Wymień euro w Polsce. Masz konto walutowe? To załóż – nie ma większych szans na lepsze warunki niż w Waluteo.
    A konto walutowe masz za darmo. I ma to sens nawet pod jednorazową wymianę. Zresztą – to chyba nie są ostatnie wakacje, co nie?
    Na kolejnych wyjazdach też będziecie potrzebować euro.

    korta
    Participant
    • Tematów: 27
    • Odp.: 157
    • Zapaleniec

    No właśnie – nie mam pojęcia jakie będą prowizje za granicą.
    Patrzyłam kilka kont walutowych, ale wszędzie są jakieś opłaty – gdzie masz za darmo?
    Kursy naprawdę spoko – 4,15 za euro dzisiaj widzę. A sam kantor żadnych opłat nie bierze?
    Za przelew np.?

    Obcasik
    Participant
    • Tematów: 3
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    Zapewniam cię, że na wymianie przez polski kantor online wyjdziesz o wiele lepiej – kantor na mieście nie jest w stanie dać takiej ceny waluty i takiego spreadu. Zresztą – te transakcje online są całkowicie darmowe, nie płacisz za nie ani grosza. Przelew jest darmowy, nie ma żadnych prowizji od transakcji.

    Animka
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 15
    • Bywalec

    Jak bylam w Paryzu to nie widzialam kantoru ktory wymienialby zlotowki szczerze mowiac.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Wakacje we Francji – gdzie wymienić walutę?"

Przewiń na górę