Wypełnianie PIT-a

  • Autor
    Odp.
  • kamala
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Moje drogie, możecie mi wyjażnić, w jaki sposób mogę się rozliczyć z Urzędem Skarbowym? Nie chcę tego nikomu zlecać, bo szkoda mi pieniędzy, wolę zrobić to sama. Tylko pytanie brzmi – jak?

    Khushi
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 50
    • Stały bywalec

    Na stronie pity masz formularze, które wypełniasz, drukujesz i wysyłasz bądź zanosisz osobożcie.

    kamala
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Dziękuję, jakoż postaram sobie z tym poradzić, chociaż przydałby się samouczek 😉 A o co chodzi z tym 1% podatku? Na co mogę go przeznaczyć?

    iga
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 916
    • Zasłużony

    W każdym Urzędzie Skarbowym oprócz druków Pit’ów dostępne są tez broszurki informacyjne, zawierające informacje nt. tego co, w której rubryce powinno sie znaleźć. – to pewnego rodzaju samouczek. Informacje na ten temat możesz znaleźć również w necie, wystarczy skorzystać z Google.
    A na temat 1% podatku – organizacji pożytku publicznego możesz poczytać choćby tu: [usunięto_link]

    pluszak
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 39
    • Bywalec

    To ja się może dołączę do wątku, bo mam pytanie – gdzie można znaleźć KRS Fundacji „Promyk Słońca”? Bo na stronie nie mogę się połapać.

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Ogólnie w samym PICIE wszystko jest napisane małym druczkiem, co w dana rubryke należy wpisać. Zaledwie pare pozycji przepisujesz z PIT-u 11 który zapewne dostałaż z pracy.

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    zastanawiam się, czy czekać na to, aż będzie można złożyć pita przez internet czy nie. byłoby to super wygodne, ale boję się że nie zdążę

    kosmka
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 75
    • Stały bywalec

    no włażnie, jak to jest z tym pitem online? ja byłam na tej stronie Promyka słońca i tam żciągnęłam sobie program do rozliczania, ale obok była opcja „wypełnij PIT online” – ktoż już próbował?

    [email protected]
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Najlepiej wbić na stronę MF i tam zrobić PiTa

    blankaw
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Wypełnianie przez internet nie jest wcale takie trudne. Nalezy pobrać ze stron ministerstwa aplikację Deklaracje, wypełnić druk a później na koniec należy podać chyba kwotę przychodu z oprzedniego roku jako taką autoryzację. I już 🙂

    nmakowiel1
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Teraz to tylko i wyłącznie internetowo polecam. Łatwo, szybko i przyjemnie 😉 Mnie się tak udało już trzeci raz.

    malakoza
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    [usunięto_link] wrote:

    Moje drogie, możecie mi wyjażnić, w jaki sposób mogę się rozliczyć z Urzędem Skarbowym? Nie chcę tego nikomu zlecać, bo szkoda mi pieniędzy, wolę zrobić to sama. Tylko pytanie brzmi – jak?

    Mozesz podesłać mi na priv, rozlicze w 3 minutki:)

    avatek
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Internetowo przy pomocy programu eDeklaracje. Gorąco polecam taki sposob 🙂

    Paulina Demczukowska
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 13
    • Bywalec

    To tak jak i ja 😉 równiez polecam przez internet wypełnić deklaracje . Z tym ,ze ja korzystam z programu Pitax . Bardzo fajny i na prawde prosty program w obsłudze . Nawet osoba , która niespecjalnie zna się na księgowości , wypełni wszytsko tak jak nalezy 😉

    MarynaSz
    Participant
    • Tematów: 9
    • Odp.: 57
    • Stały bywalec

    Jeśli prowadzisz działalność, lepiej zainwestuj w dobre biuro – suma summarum opłaci Ci się to. Biuro Gama (Grabowskich) ma dobre ceny i są rzetelni. Spróbuj tam.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Wypełnianie PIT-a"

Przewiń na górę