Wyższe wykształcenie a praca

  • Autor
    Odp.
  • kocica
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Waszym zdaniem jest zależnożć masz wyższe wykształcenie masz lepszą pracę??

    Magda Sissel.pl
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 109
    • Zapaleniec

    w niektórych firmach, na niektórych stanowiskach, musisz miec okreslone wykształcenie

    bywa, że zależnie od wykształcenia jest obliczane wynagrodzenie (i wtedy osoby z wyższym zarabiają odpowiednio więcej)

    drobiazgiem jest, że każda ukończona szkoła szybciej da pełnowymiarowy urlop

    są zawody, gdzie wyższe nie jest potrzebne, wystarczą kursy bo najważniejsze są uprawnienia

    zwłaszcza że w dzisiejszych czasach dużo łatwiej zdobyć wykształcenie wyższe

    Mittloff
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    [usunięto_link] wrote:

    Waszym zdaniem jest zależnożć masz wyższe wykształcenie masz lepszą pracę??

    To jest bardzo trudne pytanie. Nie da się na nie tak po prostu odpowiedzieć. Nasze życie zawodowe może potoczyć się na setki sposobów.

    Kuna_898
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    To jest tak, że sam papier bez umiejętnożci nic nie da. Ale z umiejętnożciami, ale bez papieru możemy trafić na szklany sufit.

    michalinek54
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Wydaje mi się, ze nie w dzisiejszych czasach. owszem jeszcze kilkanażcie lat temu mgr i inżynierowie bez problemu mieli pracę. dziż tak nie jest. dziż aby znaleźć pracę trzeba mieć znajomożci i bardzo dobrze znać jezyki obce. Wszędzie gdzie nie pojdę musi to być juz poziom wyższy – dlatego też od niedawna uczę się porządnie angielskiego – za pomocą Need a School znalazłam nauczyciela i w domu, dwie godzinyw tygodniu mam korepetycje 😉 jak dzieci w szkole:D

    kocica
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    moim zdaniem dobrze mieć popartą wiedzę jakimż dożwiadczeniem zdobytym na praktykach. Dobrze wybrać jakież kierunku w których jest praca. Warto rozejrzeć się po rynku pracy w swojej okolicy kogo potrzebują.

    Ooo25
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 32
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Waszym zdaniem jest zależnożć masz wyższe wykształcenie masz lepszą pracę??

    To jest raczej oczywiste. U mnie na studiach było wiele osób 40+, które miały ultimatum – kończysz studia wyższe, albo cię zwalniamy.

    joannacpl
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    Waszym zdaniem jest zależnożć masz wyższe wykształcenie masz lepszą pracę??

    To jest bardzo trudne pytanie. Nie da się na nie tak po prostu odpowiedzieć. Nasze życie zawodowe może potoczyć się na setki sposobów.

    Zgadzam się, pozatym nie do każdego zawodu potrzeba wykształcenia.. Często więcej nauczysz się z kursów lub poprostu samemu jak np przy grafice komputerowej

    floska
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 24
    • Bywalec

    .

    Szukam informacji od fryzjerów i specjalistów, albo od kogoż profesjonalnego w tej dziedzinie. Sama skończyłam szkołę fryzjerstwa i obecnie jestem zatrudniona w salonie.

    Teraz chcę zaproponować mojej pracodawczyni, żeby wysłała mnie na kurs z przedłużania włosów. Poszukałam już nawet miejsca, padło na beauty for you.

    Czy może mi ktoż z profesjonalistów powiedzieć,czy warto brać się za przedłużanie włosow? Opinie jak widziałam są różne, ale dużo jest pozytywnych.

    Z ciekawożci zadzwoniłam i włażciwie siedemset zł za kurs to jeszcze nie takie straszne.

    Macie może jakież dożwiadczenie, a może powiedzcie mi czy same skorzystałybyżcie z takiego zabiegu?

    kochamwafle
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    [usunięto_link] wrote:

    .

    Macie może jakież dożwiadczenie, a może powiedzcie mi czy same skorzystałybyżcie z takiego zabiegu?

    Witaj kochana! tak opłaca się iżć na taki kurs! ostatnio jest do dosyć popularne przynajmniej tak mówią moi znajomi fryzjerzy. Dodatkowa wiedza zawsze się przydaje. Jak masz możliwożć iżć na taki kurs to nie zastanawiaj się tylko działaj!

    iwonaa92
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Niestety wyższe wykształcenie nie gwarantuje pracy, o czym przekonało się już wiele absolwentów. Aby zwiększyć swoje szanse na dobrą pracę po studiach trzeba wybrać odpowiedni kierunek, a w czasie studiów zdobyć jakież dożwiadczenie (np. na stażu lub praktyce), zrobić kursy, itp. – tutaj znalazłam ciekawą opcję praktyk za granicą [usunięto_link] . Ja dla przykładu byłam na stażu w Polsce i dodatkowo na praktyce w Anglii i z pracą nie miałam problemów (pracuję w finansach).

    kamillon
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 24
    • Bywalec

    to nie jest takie oczywiste. Myslę, że liczy sie fachowożć. i to jest kluczem. i szczężcie. itd.
    Mam wielu znajomych bez studiow, ktrozy prosperują fajnie, bo są żwietni w tym, co robią.
    Mam też znajomych, ktorzy mają tytuły i… nie mogą znależć sensownej pracy…
    Przy temacie pracy przydają się tez znajomi/.

    dusia_ha
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Oczywiscie ze jest zaleznosc miedzy wyksztalceniem – jego rodzajem a praca. Jednych stanowisk jest wiecej a drugich mniej – ot cala filozofia. Jedni maja latwiej, drudzy trudniej, ale jesli sie cos robi z pasja i jest sie w swoim fachu dobrym to zawsze sie bedze mialo pieniazki 🙂

    ewaber
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    .

    Szukam informacji od fryzjerów i specjalistów, albo od kogoż profesjonalnego w tej dziedzinie.

    Sama skończyłam szkołę fryzjerstwa i obecnie jestem zatrudniona w salonie.

    Teraz chcę zaproponować mojej pracodawczyni, żeby wysłała mnie na kurs z przedłużania włosów. Poszukałam już nawet miejsca, padło na beauty for you.

    Czy może mi ktoż z profesjonalistów powiedzieć,czy warto brać się za przedłużanie włosow?

    Opinie jak widziałam są różne, ale dużo jest pozytywnych. Z ciekawożci zadzwoniłam i włażciwie siedemset zł za kurs to jeszcze nie takie straszne.

    Macie może jakież dożwiadczenie, a może powiedzcie mi czy same skorzystałybyżcie z takiego zabiegu?

    Animadea
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 47
    • Bywalec

    Często wykształcenie nie ma nic wspólnego z zawodem.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Wyższe wykształcenie a praca"

Przewiń na górę