Bez chleba i ziemniaków?

  • Autor
    Odp.
  • april91
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 44
    • Bywalec

    Znajoma od wrzeżnia nie je chleba i ziemniaków i ekstremalnie schudła! Spróbowałam chyba przez 4 dni i też widziałam poprawę, lepiej się czułam, lżej… Jednak ostatnio mam problem z kontrolowaniem siebie i widać skutki uboczne. 😛 Czy w chlebie i ziemniakach są jakież niezbędne dla organizmu substancje odżywcze? Jeżli tak, to czym można to zastąpić?

    abi
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 1341
    • Maniak

    w zwykłym białym pieczywie i ziemniakach nie ma nic szczególnego. Ziemniaki zastąp ryżem, a bułki pieczywem razowym

    april91
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 44
    • Bywalec

    Skoro tak, to fajnie. Będę miała większą motywację. 🙂

    karolincio
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    Wybieraj to co pełnoziarniste i nieoczyszczone. Dostarczasz w ten sposób błonnik, który jest bardzo ważny w odchudzaniu

    kikutek
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 22
    • Bywalec

    Nie powinno rezygnowac z zadnej z grup produktów. Tak jak pisza dziewczyny wyzej- wystarczyjesc mniej ziemniaków a pieczywo razowe, z ziarnami. Moja koleżanka zrezygnowała kompletnie z tłuszczów np. nie jadła masła(a ono ma naprawdę cała masę witamin) schudła, ale pogorszyl jej sie wzrok, przerzedziły włosy, skóra zrobila sie sucha.

    estera
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 176
    • Zapaleniec

    ja niestety przepadam ze chlebem, ale staram sie decydowac na zdrowsza i mniej kaloryczna wersje. tzn. jem tylko pelnoziarniste a maslo zastapilam margaryna flora. wiec jem wlasciwie krolewskie sniadania:)

    Jovita
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 317
    • Pasjonat

    nie jje chleba … w sumie chleb jest zbedny ale niekoniecznie , nalezy unikac bialego pieczywa a zastapic je ciemnym (zawiera wiele skladnikow odzywczych oraz blonnik, slicznie oproznia nasze jelita) , po prostu zamien biale pieczywo na pelnoziarniste!!

    co do ziemniakow top zawieraja mangan i potas ale lepiej jest zamienic je na ryz badz kasze , ziemniaki zawieraja skladniki odzywcze ktore mozna latwo znalezc w innych podsatwowych produktach.

    zuza_130
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 219
    • Zapaleniec

    z ziemniaczkow to mozna bez problemu zrezygnowac:)

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Bez chleba i ziemniaków?"

Przewiń na górę