• Autor
    Odp.
  • -iwa-
    Participant
    • Tematów: 6
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    Moj maluch wkroczyl niedawno w trudny okres pierwszego buntu. Do niedawna ataki zlosci moglismy jakos zahamowac przez np. odwrocenie jego uwagi lub gdy juz to nie poskutkowalo i wpadl w szal- ignorowanie jego zachowania. Ostatnio jednak zaczyna bic, gryzc- co wtedy? Ignorowac? Wydaje mi sie ze w takiej sytuacji musze zareagowac, wytlumaczyc ze robi zle i tak wlasnie robie. Ale efektow narazie brak. Co radzicie?

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    Może nie tyle polecę co można zrobić a opiszę co robiłam i robię ja

    Jeżli dziecko mnie uderzy bo jest na mnie zły dostaje klapa, i mówię mu za co dostał, Tłumaczę, że mnie bolało,że nie wolno itp Każe mu iżć do pokoju i ma nie schodzić z łóżka. Zakaz zabierania ze sobą zabawek.
    Gdy jeździ na takim samochodzie co się odpycha nogami i wjeżdża celowo w nogi zabieram mu auto do przedpokoju (zawsze tłumaczę dlaczego zabieram i nie pozwalam) zabawkę może zabrać za kilka minut – jak mnie przestaną boleć kostki 🙂
    Podkreżlę, że moje dziecko bardzo rzadko uderzy mnie lub męża bo się już nauczył. Nie gryzie ani nie szczypie na szczężcie. Koleżanki syn gryzie i za gryzienie dostaje klapa i musi iżć do kąta.
    Pamiętaj, że jak dziecko robi coż źle przykucnij do jego wysokożci złap go za ręce, patrz w oczy i zmienionym tonem (groźnym raczej) powiedz że źle robi.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Bunt dwulatka"

Przewiń na górę