Ksiązki o tajemnicach odległych mniejszożci etnicznych.

  • Autor
    Odp.
  • Zielona_Koniczynka
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 37
    • Bywalec

    Poszukuje książek o tematyce dotyczących tajemnic kulturowych i społecznych odległych mniejszożci etnicznych.
    Typu 'Kwiat żniegu’.
    Najbardziej poszukiwane : Chiny, Afryka.
    Drastyczne opisy mile widziane.

    Ktoż zna?

    loulou
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 131
    • Zapaleniec

    Swietna książka o mniejszożciach to „Ludzie Honoru” Alexandry Lapierre. Czytał ktoż może?

    loulou
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 131
    • Zapaleniec

    To mozna jeżć łyzkami 🙂

    Ksiązka – powieżć historyczna, która czyta sie jak najlepsza przygodówkę i romans. Idealna dla kazdego, w każdym wieku bez wzgledu a płec. Przeczytałam ja, mój facet, teraz czyta moja mam, poźniej jest w kolejce tata 🙂

    Zaczyna sie 200 lat temu, kiedy rosja podbijała ludy kaukaskie. Władca jednego z nich imam Szamil próbuje odeprzeć atak potężnej armii cara Mikołaja I. Po latach zabijania, w końcu musi odpuscic. Zmuszony do negocjacji, przekazuje w ręce Rosjan najstarszego syna Dżamal al-Dina, jako gwaranta swych uczciwych zamiarów. Car nie oddaje dziecka i wychowuje je na dworze. Ojciec nie ustepuje w wysiłakch odzyskania syna… Tymczasem Dżamal al-Din zyskuje żwietne wykształcenie i rangę oficera, nie wyrzeka się jednak swoich korzeni i pozostaje wierny islamowi. Do chwili, w której pozna żliczną blond rosjaneczkę… No i… Juz nie powiem, bo nie bedzie ci się chciało czytać…. 🙂 W kazdym razie jest tak, że nie ma tu rozwiażań oczywistych, tak jak w zyciu…. Jest skomplikowany los chłopaka skazanego na ciągłe wybory….

    Autorka musiała nieźle sie nagimnastykowac zeby tak wiernie opisać ten wspaniały zyciorys. Pisała ja podobno lata, wiec to takie dzieło jej życia.

    No pod kazdym wzgledem warto przeczytać 🙂

    chatanoga
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 69
    • Stały bywalec

    Nie wiem czy to co zaproponuje będzie Ci pasowało, ale mnie się ta książka bardzo podobała: Poznam sympatycznego Boga Erica Weinera. Autor wyrusza na poszukiwanie SWOJEGO Boga, choć początkowo idea wg której człowiek sam decyduje jaka religie wyznaje, wydawała mu się nieco obrazoburcza. Wybiera osiem wyznań: sufizm, buddyzm, taoizm, franciszkański katolicyzm, raelianizm (wierzą w UFO), szamanizm, wiccę i kabałę. Czężć wyznań sprawdza „u źródeł”, a więc w Nepalu, Turcji Izraelu i Chinach, resztę w USA. Książka jest pełna humory, tolerancji, autoironii. Znakomicie się nią czyta.

    vajola
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 117
    • Zapaleniec

    Czytałam takie książki, niestety nie mogę sobie przypomnieć tytułów:/ Wpadł mi do głowy jedynie 'Egipcjanin Sinuhe’ co prawda nie o współczesnej odległej mniejszożci etnicznej, ale o starożytnym Egipcie. Napisana bardzo fajnie, w 2 czężciach. Oprócz tego może po prostu książki Malinowskiego i podobne?

    LauraPalmer1
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 154
    • Zapaleniec

    żwietna książka o plemieniu Macziguengów z amazońskiej dżungli, o tajemniczym zniknięciu z cywilizacji przyjaciela autor, który wtapia się w plemię.
    „Gawędziarz” Mario Vargas Llosa

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Ksiązki o tajemnicach odległych mniejszożci etnicznych."

Przewiń na górę