1% podatku – co Wy na to? Oddajecie?

  • Autor
    Odp.
  • Julia23
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 416
    • Pasjonat

    Ja szybko piciki wypełniłam i dałam już mamie do zaniesienia. przez ten pożpiech w ogóle zapomniałam o tym. 🙁

    Calorca
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 194
    • Zapaleniec

    Amnesty International Polska

    tygrysek
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 1250
    • Maniak

    kurrrrde…. od dwóch tygodni domagam się od mojego ex pracodawcy przysłania cholernego papierka!!! cobym się rozliczyć mogla…

    a podatek mój pewnie na zwierzaki jakoweż pójdzie… nawet się jeszcze nie rozglądałam za tym dokładnie…

    bellinka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Ja jak zacznę już płacić podatki to ten 1% przekazałabym na fundację Viva lub inne organizacje pomagające zwierzętom…

    Hegemonia
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 651
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    Tak się zastanawiam co powstrzymuje ludzi przez oddawaniem tego 1 %, bo przecież tak na zdrowy rozum to bardzo mała czężć go oddaje…

    Niewiedza, pożpiech, brak zainteresowania tematem…

    Ja tam swój 1% oddaję 😉

    mrowka
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 764
    • Zasłużony

    ja jak zaczne tylkopraowac to chcacialbym oddac 1% podatku fundacjiii vivy

    a tak pytanie do Onione bo TY pewnie na ten temat duzo wiesz , skad mzoa wiedziec czy ta firma nie jest naciagaczem? czy Ona jest na 100 % pewna ze pomaga zwierzetoma nie bierze do własnej kieszeni?

    isztar
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 524
    • Zasłużony

    najlepiej to sprawdzić czy dana organizacja, fundacja są w bazie organizacji pożytku publicznego danego regionu kraju.
    Wykaz i wszystkie niezbędne informacje dotyczące oddawania podatku znajdziecie na ngo.pl

    Ja oddałabym 1% podatku dla np. Committee for Helping Animals, która znajduje sie w bazie na żląsku.
    Jeżeli chodzi o Fundaję Viva, to też znajduje się ona w bazach organizacji pożytku publicznego.

    Pozdrawiam i oby jak najwięcej z nas oddawało swój podatek – tak wiele osób tego potrzebuje.

    iga
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 916
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    Niewiedza, pożpiech, brak zainteresowania tematem…

    ..dodałabym jeszcze wątpliwożci co do tego, że przekazane pieniądze rzeczywiżcie trafią do tych, którzy tego potrzebują.
    To generalnie cztery główne powody, zasłyszane od ludzi, którym wypełniałam roczne rozliczenia..

    sharotqa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Ja oddałam w tym roku na Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, nic mnie tak nie boli jak cierpienie dzieci

    Jollanta
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 74
    • Stały bywalec

    ja również oddałam ten 1%. Oddalam go na Polskie Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Fenyloketonurię „Ars Vivendi”, Mój siostrzeniec jest fenylakiem więc stąd wybór padł na tą OPP.

    Chyba niewiele osób oddaje ten 1%. Ale wynika to z nieżwiadomożci jakie sa teraz przepisy związane z tym. W zeszłym roku trzeba było wpłacić pieniądze na OPP osobiżcie i dopiero US zwracał nam pieniądze- mało komu sie chciało, bo trzeba iżć, trzeba wziąć pieniądze i je wpłacić…
    W tym roku natomiast wystarczy zazbaczyć odpowiednią rubrykę na druku a US sam dokona wpłaty w naszym imieniu.
    Pomimo tego ułatwienia wciąż mało osób obdarowuje tym procentem OPP

    pozdrawiam,
    Jola

    samanta
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 71
    • Stały bywalec

    Włażnie, dziwne, że taka mała jest żwiadomożć tego, jak jest to proste i mało kłopotliwe. Jak komuż się nie chce wypełniać tych rubryczek może sobie żciągnąć program ze strony konkretnej fundacji i po kłopocie. Jakie to problem??

    miszczu
    Member
    • Tematów: 53
    • Odp.: 1824
    • Maniak

    ja rozumiem ze mozna bardzo lubic zwierzeta, ale Mi osobiscie wydaje sie ze ten hajs bardziej sie przyda ludziom ktorzy go potrzebuja, takie Moje zdanie

    kociak84
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 115
    • Zapaleniec

    Ja przekazałam 1% Fundacji Nie Jesteż Sam – tvn 😉

    Lady_Kala
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    Swój pit do rozliczenia zaniosłam do księgowej-nie chciałam robic tego sama! Księgowa sama wybrała sobie fundację na która przeznaczyła mój 1% chociaż miałam do niej zadzwonić jak już jakąż wybiorę 🙄

    Ale przeznaczyła go na jakąż fundację pożwięconą dzieciom z chorobami serca więc ok! Sama chciałam przeznaczyć na chore dzieci więc babie się upiekło! Myżlałam własnie o tym hospicjum dla dzieci albo o Fundacjii Unicorn pomagającej osobom z nowotworami!

    samanta
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 71
    • Stały bywalec

    Moim zdaniem to dobrze, że jest taka rozmaitożć fundacji – każda z nich potrzebuje pieniędzy na swoją działanożć. No a dzięki tej akcji z 1% każdy z rozliczających się może przekazać kasę zgodnie ze swoim sumieniem – jedni dadzą na polskie rysie, drudzy na niepełnosprawne maluchy z Promyka Słońca. Tak to powinno działać.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " 1% podatku – co Wy na to? Oddajecie?"

Przewiń na górę