• Autor
    Odp.
  • promyk23
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    A jakie macie zdanie na temat faceta , ktory pil przez powiedzmy 10 lat a teraz nie pije juz od 4 lat. Powodem obecnej abstynecji jest wypadek jaki mu sie przytrafil i przestal pic z dnia na dzien. Teraz twierdzi ,ze boi sie wrecz alkoholu. Czy mozna mu wierzyc ???

    canela
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 39
    • Bywalec

    Ja mysle, ze tak w zyciu zdazaja nam sie rozne sytuacje, ktore zmieniaja nasze podejscie do zycia tak z dnia na dzien.

    Tuska
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 447
    • Pasjonat

    kazdemu trzeba dac szanse, moze faktycznie juz nigdy nie tknie alkoholu, skoro juz tak długo nie pije to na pewno sie stara a to juz bardzo duzo

    zuza23
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 98
    • Zapaleniec

    szanse dać trzeba ale tez trzeba sie z tym liczyc ze moze wróci do nałogu

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    nie napisalas dokladnie czy ten czlowiek pil pil pil i przychodzil „nawalony” co raczej jest problemem. nie napisalas co sie takiego w jego zyciu wydarzylo bo to tez jest troszke wazne.
    czy moze ten pan po prostu wieczorkiem pil sobie samotnie jedno piwko przez 10 lat i tu widzisz problem

    kajdaaa
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 1680
    • Maniak

    Powiniem dostac szanse ale trzeba sie liczyc z powrotem do nałogu.

    farfalla
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 959
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    Powiniem dostac szanse ale trzeba sie liczyc z powrotem do nałogu.

    da

    Judy
    Member
    • Tematów: 15
    • Odp.: 95
    • Zapaleniec

    ja tez mysle, ze mozesz mu teraz zaufac
    tez mialam do czynienia z facetem ktory sie uzaleznil od alkoholu
    w moim wypadku niestety jeszcze z tego nie wyszedl a ja od niego odeszlam
    ale skoro ten twoj nie pije juz 4 lata i przestal pic bo zdarzylo sie cos „wielkiego” to ja jemu wierze 🙂
    wyglada na to ze on po prostu rozumie, ze alkohol to nic dobrego

    mia1980
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    szanse można dać ale musisz mieć żwiadomożć że to nałóg i w każdej chwili może do niego wrócić.
    A co do samego alkoholizmu to alkocholikiem jest zarówno ten który ma odlot codziennie jak i ten który ma raz na miesiąc ważne jest to że ta osoba ma taką potrzebę nawalenia się i nie może tego powstrzymać

    promyk23
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    [usunięto_link] wrote:

    nie napisalas dokladnie czy ten czlowiek pil pil pil i przychodzil „nawalony” co raczej jest problemem. nie napisalas co sie takiego w jego zyciu wydarzylo bo to tez jest troszke wazne.
    czy moze ten pan po prostu wieczorkiem pil sobie samotnie jedno piwko przez 10 lat i tu widzisz problem

    To moze troszeczke rozjasnie . Nie rozbil sie samochodem i cale szczescie bo moglby jeszcze komus cos zrobic. Tego dnia jeszcze nie zdazyl nic wypic. I po prostu jak on to nazywa teraz – Wezwala go ziemia. Mial malutki wylew tzn. pekla mu jakas mala zylka, a wygladalo to tak , ze upadl na chodnik i troche tez nim porzucalo. Mial dosyc poobijana glowe. I od tamtej pory boi sie cokolwiek wypic bo lekarz mu powiedzial , ze moze sie to powtorzyc i skonczyc duzo gorzej. Na dodatek w miedzyczasie w okolicy umarlo kilku gosci w dosc krotkim czasie wlasnie z powodu wylewu, a nie wylewali za kolnierz.

    MidianOna
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 75
    • Stały bywalec

    Mysle ze wierzyc mozna.. jednak.. trzeba sie liczyc z tym, ze nalog moze powrocic.. miejmy jednak nadzieje, iz tak sie nie stanie.. 🙂 Pozdrawiam :*

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    no wyjasnie to troszke sprawe.
    nie pije 4 lata. szane zawsze dac mozesz ale teraz pytanie:
    – jak sie zachowa np na przyjeciu gdy ktos poda piwo, kieliszek szampana , itp
    – czy nie bedziesz sie bala
    – czy zaufasz mu tak zeby nie wracac do tematu
    – czy ta osoba sie leczyla w poradni

    przepraszam ale jestem pesymistka i zawsze widze ta gorsza strone kazdej sprawy 😥

    Meru
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 332
    • Pasjonat

    Ja bym miała trochę obaw bo przecież alkoholikiem jest się przez całe życie.Teraz może jest żwietnie bo nie pije ale wystarczy że pojawią się jakież poważne problemy i może znów powrócić na złą żcieżkę.

    POwinnaż sobie zadać jedno zasadnicze pytanie czy warto i czy naprawde kochasz 🙂 Powodzenia

    promyk23
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    [usunięto_link] wrote:

    no wyjasnie to troszke sprawe.
    nie pije 4 lata. szane zawsze dac mozesz ale teraz pytanie:
    – jak sie zachowa np na przyjeciu gdy ktos poda piwo, kieliszek szampana , itp
    – czy nie bedziesz sie bala
    – czy zaufasz mu tak zeby nie wracac do tematu
    – czy ta osoba sie leczyla w poradni

    przepraszam ale jestem pesymistka i zawsze widze ta gorsza strone kazdej sprawy 😥

    Bylismy juz na nie jednym przyjeciu, i nieraz chodzimy po lokalach i zawsze odmawia. Przez co nawet stracilismy troche znajomych. Przestali nas zapraszac na rozne imprezy, grille itp. itd. Wnioskuje , ze nie odpowiada im osoba , ktora nie pije. Co nie znaczy , ze mamy lub mielismy samych alkoholikow za znajomych. To sa tez ludzie , ktorzy pija tylko przy jakichs wiekszych okazjach, po prostu nie na co dzien. Ale jak widac przeszkadza im calkowita abstynecja.
    Czy sie nie bede bala – to chyba oczywiste , nigdy nic nie mozna z gory przesadzic, czasami ludzie nie pijacy zaczynaja pic i zostaja alkoholikami.
    Wg mnie poradnia to nie jest jakis specjalnie dobry pomysl, bo jezeli ktos sobie nie przestawi w glowie podejscia do alkoholu to i poradnia mu nic nie pomoze.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Alkoholik"

Przewiń na górę