• Autor
    Odp.
  • estera
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 176
    • Zapaleniec

    z tym kupowaniem dzieciom to fakycznie jest szal. jak kilka miesiecy temu kupilam motorole u9 to mi sie wydawalo ze szyk klasa itd. po czym okazalo sie ze moja bratanica (lat juz 11) dostala dokladnie taka sama, tylko rozowa, na rozpoczecie roku…bo jej sie podobala i fajne reklamy byly a dziecko musi miec telefon, a jak juz telefon to lepiej kolorowy itd… czekam kiedy bedzie miala lepszego laptopa ode mnie, kobiety pracujacej:(

    hostessa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 653
    • Zasłużony

    no wlasnei, niestety dzieci dostaja teraz telefony laptopy w takim wieku kiedy nie zdaja sobie jeszcze sprawy z wartosci przedmiotu…konczy sie to czesto kradzieza lub innymi nieprzyjemnymi zdarzeniami….zastanawia mnie fakt dlaczego rodzice kupuja takie drogie telefony dziecku ktkore jest tak na prawde bezbronne w obliczu starszych kolegow???

    malenka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 126
    • Zapaleniec

    może chodzi o szpan rodziców(zastaw się a postaw się) często nie zdają sobie sprawy z tego że kupując dziecku super komórę narażają dziecko na niebezpieczeństwo, oprócz szpanu łatwo o kradzież…ja bym swojemu dziecku nie kupiłabym takiego telefonu 😕

    hostessa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 653
    • Zasłużony

    tez ise nad tym zastanawiam..telefony sa teraz coraz tansze w roznych ofertach, ale mimo to nie kazdy super model telefonu nadaje sie w rece malego dziecka…w koncu chyba nie o to chodzi zeby wyposazyc dziecko w najlepsze gadzety tylko zeby z rosadkiem wdrozyc go w swiat teleofnii. a jesli chodzi o kradziez to mysle ze warto nauczyc dziecko zeby nie chodzilo z komorka na pokaz tylko chowalo je w specjalnych pokrowcach 🙂

    Banka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 128
    • Zapaleniec

    moze kupię taki pokrowiec mojemu chrzeżniakowi, bo on lata z telefonem ciągle i boję się o niego niby model nie jakiż super fajny ale same wiecie to jednak małe dziecko i rzeczywiżcie o kradzież nie trudno 🙁
    mam nadzieję że komiksy fonia przypadną piotrusiowi do gustu poki co z tej stronki podobają mu się najbardziej gry ale to chyba norma u dzieci one w ogole są jak małe komputerki

    hostessa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 653
    • Zasłużony

    oj tak dzieci rozgryzają teraz każda instrukcje/telefon/tv w chwilkę… najważniejsze żeby przekaz był i żeby maluch coż z tego zapamiętał a już będzie dobrze 🙂 powinno być wiecej rozmów na ten temat a takie akcje powinny być przeprowadzane w szkołach włażnie dla bezpieczeństwa maluchów 🙂
    a pokrowiec to żwietny pomysł bańka, jest teraz dużo kolorowych fajnych dla dzieci na pewno coż znajdziesz 🙂

    Banka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 128
    • Zapaleniec

    bawiąc uczysz…coż w tym jest dlatego cieszę się że gry się Michasiowi podobały 🙂 znalazłam jeszcze filmiki na youtube tak więc mam broń na przyszły weekend 😉 co do instrukcji to dzieci sa takie sprytne w dzisiejszych czasach, że głowa mała jak kupię sobie nowy komputer to chyba zadzwonie do Michałka żeby mi go rozgryzł hihi 😉

    hostessa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 653
    • Zasłużony

    wiesz co to niezły pomysł dzieciaki są na prawdę sprytniejsze od dorosłych 🙂
    jeżli chodzi o tą akcje, to fajnie że dzieciom na prawdę ten mały stworek przypadł do gustu bo czasem akcje społeczne są nietrafione prawda 😀

    Banka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 128
    • Zapaleniec

    słuchaj jemu przypadł do gustu na pewno razem z kolegami z klasy pożciągali sobie tapety ze stronki fonia no i bardzo dobrze, jak ma mieć na tapecie jakież głupawe gwiazdki show biznesu to wole żeby miał stworka który uczy go czegoż pożytecznego 🙂

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    hmmm widzę że maluchom podoba się Fonio no i dobrze może przy okazji się czegoż nauczą…dobrze by było żeby rodzice sobie poczytali co niektóre artykuły na tej stronie i też się czegoż nauczyli np użwiadomili sobie jakie problemy mają dzieci jeżli chodzi o telefon…bezpieczeństwo i kultura

    Olinnka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 37
    • Bywalec

    Dziż odkryłam tę akcję i postać Fonia! Myżlę, że to super pomysł, super, że ktoż się zajął tym problemem. Jutro jak tylko moja młodsza siostra wróci ze szkoły pokażę jej Fonia i opowiem Wam, czy jej się spodobało 😉

    wernona
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 383
    • Pasjonat

    edukacja w kwesti telefonu dla dzieci rzeczywiżcie to całkiem dobry pomysł,wydaje mi sie że Fonio ma szanse stac sie drugim Kubusiem Puchatkiem, bawi i uczy!

    Olinnka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 37
    • Bywalec

    No i pokazałam mojej siostrze stronkę—> [usunięto_link] Na początku zareagowała dożć sceptycznie i powiedziała, że nie potrzebuje, żebym ją pouczała i że wie jak ma się posługiwać telefonem (ech te przemądrzałe dzieci 😛 ) , ale za chwilę przyłapałam ją na tym jak przegląda stronę i ogląda przygody Fonia 🙂 Zainteresowała się też konkursem, ale niestety był tylko do 15 października…

    hostessa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 653
    • Zasłużony

    hehe dzieci takie są, ale fajnie że zainteresowała się tematem i że może coż zapamięta strona jest też dla rodziców że by użwiadomili sobie ten problem, czytałaż materiały dla rodziców? tam np ten artykuł [usunięto_link] tu wypowiada się na ten temat pani pedagog możesz pokazać rodzicom ten artykuł moim otworzył troszkę oczy

    wernona
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 383
    • Pasjonat

    ja tam jestem tradycjonalistką i lubie stare 😯 , dobre, wypróbowane marki, Nokia jest moim ulubionym aparatem ale ipona tez bym chętnie spróbowała, nawet mojej Kasi kupie Nokie, chyba że dzieciaki w szkole powiedzą jej że to przezytek 😳 i powinna miec inny telefon, ach te dzieciaki ciągle tylko konkuruja i goia za nowożciami 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Alternatywa (TAŃSZA) dla iphone"

Przewiń na górę