• Autor
    Odp.
  • Olinnka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 37
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    hehe dzieci takie są, ale fajnie że zainteresowała się tematem i że może coż zapamięta strona jest też dla rodziców że by użwiadomili sobie ten problem, czytałaż materiały dla rodziców? tam np ten artykuł [usunięto_link] tu wypowiada się na ten temat pani pedagog możesz pokazać rodzicom ten artykuł moim otworzył troszkę oczy

    muszę przyznać, że nie czytałam wczeżniej tego artykułu. Zwięzły i przejrzyżcie napisany, zawiera cenne informacje i porady. Pokaże go rodzicom, myżlę, ze powinni omówić z moją siostrą te 7 podpunktów, które wymieniła w artykule pani pedagog.

    Olinnka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 37
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    ja tam jestem tradycjonalistką i lubie stare 😯 , dobre, wypróbowane marki, Nokia jest moim ulubionym aparatem ale ipona tez bym chętnie spróbowała, nawet mojej Kasi kupie Nokie, chyba że dzieciaki w szkole powiedzą jej że to przezytek 😳 i powinna miec inny telefon, ach te dzieciaki ciągle tylko konkuruja i goia za nowożciami 🙂

    werona, myżlę, ze Ty jako matka też powinnaż przejrzeć stronkę Fonia i przeczytać np. ten artykuł. napisałaż, że kupisz swojej Kasi nokie, chyba że dzieci w szkole powiedzą, że to przeżytek. nie chcę nikogo pouczać, sama nie mam jeszcze dziecka, więc niewiele wiem o wychowaniu, ale nie jest to chyba najlepsza postawa, by kupować lepszy telefon, bo inne dzieci coż powiedzą…telefon dziecka w wieku szkoły podstawowej powinien przede wszystkim służyć do komunikacji między rodzicem a dzieckiem, a nie być wyznacznikiem poprzez który dzieci dzielą się na fajne (te z wypasionym telefonem) i niefajne (te z telefonem przeżytkiem)…

    wernona
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 383
    • Pasjonat

    Olinnka cos w tym jest co mówisz, 😉 mój mąż dzisiaj powiedział, że w życiu nie kupi Kasi nowego telefonu, po ty tylko żeby mogła się pochwalić w szkole i być cool w gronie rówieżników. Mąż da jej swoja starą, ale dobrą Nokie i tak będzie się cieszyć. 😯 A kiedy inne dzieci będa jej dokuczały to powie, że nie potrzebuje nowszego modelu bo i tak tych wszystkich bajerów sie nie wykorzystuje na codzień. 🙂

    hostessa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 653
    • Zasłużony

    wernona, masz bardzo dobre podejżcie:) ważne żeby dziecko wiedziało dlaczego ma/nie ma telefonu czy wypasionego modelu komórki 🙂 trzeba z dzieckiem rozmawiać na ten temat i pokazywać na różnych przykładach jak należy postępować 😀

    wernona
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 383
    • Pasjonat

    a widzisz 😀 i to jest myżl, znalazłam na tej stronce „moja pierwsza komórka” ciekawą info, o której głosno juz było w TV, tzw. numer ICE, wpisuję sie do kontaktów i podaje nr do wybranej osoby, z która mozna sie kontaktowac w przypadku wypadku (np. pogotowie, straz itd.). Nawet sobie w telefonie wpisze 😉 . Co o tym myslisz?

    hostessa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 653
    • Zasłużony

    żwietna sprawa, ja też mam w swojej książce telfonicznej wpisane numery ICE do domu itd. to bardzo dobry pomysł nie tylko dla dzieci 🙂

    wernona
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 383
    • Pasjonat

    a co jeszcze ciekawego mnie zainteresowało… 😯 to wieszanie afiszów w szkołach, myslałam, że tylko w internecie jest dostepna informacja o tym, 😕 … a przeciez wiele dzieci nie ma dostepu do internetu więc jak mogłoby sie o tym dowiedzić.

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    Rzeczywiżcie fajnie że powiesili plakaty w szkołach wtedy informacje o akcji szybciej dotrą zaróno do dzieci i dorosłych którzy przychodzą po maluchy ja sama często błądzę wzrokiem po plakatach w szkole czekając na chrzeżniaka

    wernona
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 383
    • Pasjonat

    …a sluchajcie nie wspomnielismy ani słowem w tych naszych rozważaniach -o dziadkach-”’ 😮 , przeciez to zaraz po rodzicach najwiekszy autorytet dla dziecka, może by tak zachęcic ich do pogaduch z dziećmi na ten temat?! 😉 mysle, że jak dzieci nie posłuchaja rodziców, ani nauczycieli to juz z dziadkami nie beda napewno walczyc i ulegnął. 😛 Co Wy na to?! jest w tym jakis sens?! 🙂

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    pewnie pomysł z dziadkami jest bardzo dobry 🙂 dzieciaki i tak najczężciej po szkole lądują u dziadków na obiedzie sama tak miałam 😉 tylko wiecie jak jest z dziadkami lubią rozpieszczać swoje wnuki więc z dziadkami też trzeba porozmawiać, sama pamiętam jak znajoma opowiadała mi o tym jak dziadek kupił 4latkowi telefon na urodziny 😯

    mojito
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 55
    • Stały bywalec

    ICE to swietny patent, sami to stosujemy i rodzinnym dzieciakom tez wpisujemy do komorek. zgadzam sie z wami ze podstawa to umiar, cztero – czy nawet siedmiolatek niekoniecznie potrzbeuje komorki. a juz na pewno nie tak wypasionej jak iphone czy inne tego typu wynalazki..

    hostessa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 653
    • Zasłużony

    umiar…najlepszy we wszystkim mam nadzieję że rodzice nie dadzą się zwariować ii nie będą zgadzać się na każdy telefon jaki dziecko sobie wymarzy umiar, umiar umiar

    Olinnka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 37
    • Bywalec

    Niestety nie wszyscy rodzice go mają i mimo takiej akcji- Fonia- nie do każdego trafi przekaz :] Często obserwuję, że niektórzy lubią się obnosić, szpanować, lubią się wyróżniać nowinkami technologicznymi. Pora, by się zastanowili, czy jest to dobry system wartożci.

    wernona
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 383
    • Pasjonat

    nic złego nie ma w posiadaniu wysoko zaawansowanych technologicznie sprzetów, niech sie dzieci ucza ale w domu, nie ma potrzeby zabierania tych rzecz do szkoły, dzieki takim sprzętom nasze dzieci złapia może bakcyla i bedzie wiecej inzynierów i wogóle ludzi, którzy znaja sie na tych technologiach, bo teraz jest więcej humanistów. 😉

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Alternatywa (TAŃSZA) dla iphone"

Przewiń na górę