Anoreksja;/ POMOCY!!!!

  • Autor
    Odp.
  • KreJzoOlk@
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 75
    • Stały bywalec

    hmmmm trudna sprawa wiem po sobie jak ktos uprze sie na odchudzanie to niezwraca na innych uwagi co mowia… niewiem pogadaj z nią przetlumacz to i owo przeciez juz tak wiele schudla tw kilka kilo nie zrobi wiekszego znaczenia a moze naprawde nadacskutki tragiczne albo moze niech cwiczy a odzywia sie zdrowo no niewiem… trudno cos doradzic bo pisze to do ciebie a nie do niej..

    MEISJE
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 158
    • Zapaleniec

    Moze pokaz jej przerazajace zdjecia ludzi cierpiacych na ta chorobe
    Albo polec jej wizyte u psychologa-problem tkwi w glowie

    anusia1
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Witaj

    Bardzo często w przypadkach osób chorych na anoreksję niezbędna jest pomoc psychologa… Wiam bo moja koleżanka też miała z tym problem. wówczas pomogła jej żwietna specjalistka. Z tego co wiem przyjmuje teraz w krakowie w medicorze- R.Szydłowska.
    Ma ona także swoją str.inter.więc morzesz do niej napisać.
    Pozdrawiam

    abi
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 1341
    • Maniak

    Na razie wage ma odpowiednią. Ale nie powinna się juz odchudzac. Bo to rzeczywiżcie może ją do anoreksji doprowadzic….
    Ale Ty sama nic na to nie poradzisz. To jej rodzice powinni sie zając tym problemem. Zaprowadzic ją do psychologa i dietetyka

    beehive
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 292
    • Zapaleniec

    hmm, po pierwsze bądź przy niej. Niech wie, że ma oparcie. Nieszczególnie możesz coż zrobić sama, więc może to zabrzmi okrutnie, ale nie rozmawiaj o tym z nią. Zachowuj się normalnie i nigdy i pod żadnym pozorem nie komentuj niczego, co je (np. „ooo, tak się cieszę, że zjadłaż tę kanapkę!” albo „nie wiedziałam, że słodzisz herbatę” itp., nie ma tematu jedzenia).
    Póki co to chyba nie jest jakież szczególne przegięcie, ale jakby schudła jeszcze więcej, to możesz zasugerować jakiegoż psychologa, tak żeby sobie pogadała co i jak (ale ona się prawdopodobnie nie zgodzi, jeżeli nie dostrzega problemu, albo jak po prostu chce jeszcze chudnąć), ewentualnie powiedzieć, że jeżeli niczego z tym nie zrobi to pójdziesz do jej rodziców wytłumaczyć co i jak (ale to w totalnie ekstremalnym przypadku, bo prawdopodobnie równałoby się to z utratą przyjaciółki, generalnie nie polecam, ale czasem to ostatecznożć).

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Anoreksja;/ POMOCY!!!!"

Przewiń na górę